Jump to content

[KÉRDÉS] MySQL használata gyakorlatban


Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! Nem vagyok egy nagy SQL zseni, a középszintű érettségire szükséges SQL tudásom meg van :D . A scriptembe szeretnék MySQL-t használni, erre a db* szerveroldali függvényeket használnám. Tanácstalan vagyok, mert a Wiki azt írja hogy egy kapcsolatot nyissak a MySQL szerverrel és azt az egész scripttel osszam meg. Az én logikám szerint sokkal jobb lenne ha minden MySQL-t használó resource-ban egy új kapcsolatot nyitnék, mivel egyes lekérdezések akár több tized másodpercekig is eltarthatnak, és másodperces késések már nem elfogadhatóak szerintem. Mi a véleményetek? Totál hülyeséget beszélek, vagy tényleg jobb lenne így felépíteni? Esetleg több resource-t csoportosítsak egy mysql kapcsolathoz?

Ui.: Nem akarok szervert nyitni vagy ilyesmi, csak szeretném ha a leghatékonyabban tudna futni a modom.

A hozzáértő válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment

Szia!

A wiki is pont az írja, bár lehet kicsit félreérthető, mint amit te mondasz: minden resource-ban egy dbConnect és aztán az egészben azt használod. Szóval jó az úgy, ahogy te gondolod. A lényeg, hogy egy resource-on/szkripten belül ne csatlakozz fel illetve le sokszor, amikor ez elég lehet egyszer is.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...