Jump to content

Szerver problémák


Recommended Posts

Sziasztok.

csináltam egy szervert ami jól is működne és lennének rajta playerek bőven, csak megakadtam pár dologba és a segítségeteket kérném, ha valaki ért MTA szerverhez vagy tudna segiteni mysql feltelepítésébe az irjon egy PM-et. Előre is köszönöm :)

Link to comment

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat.

Találtam egy MYSQL telepítéséről szóló topicot de nem lehet letölteni belőle egy file-t ami kéne hozzá.

És amit pedig AdrenalineSYS linkelt Magyar leírást azért külön köszönet :) sokat tanultam belőle :) Úgyhogy szinte már csak a MYSQL al van problémám :( aki tud rá megoldást kérem ossza meg velem is.

Link to comment

Ahogy nézegettem a linkeket, csak az a server.zip fájl nem volt csak elérhető. Az utána következő leírásból arra következtetek, hogy volt benne egy settings.xml meg valami mysql csatlakozást bemutató(?) szkript. Ezek konkrétan nem szükségéesek ahhoz, hogy működjön a mysql, ha az már telepítve van. Így csak neked kell vmi saját szkripttel megoldani az adatbázishoz való csatlakozást, amire meg ott a példa a topicban.

Link to comment

Nem értemes MySQL modult használni, mivel nagy terhelésnél gondot okoz, a query várakozási idő valamint, hogy az egész mysql egy szálon fut. (Minden query.)

Ezt tapasztalatból mondom, mert megjártam a SeeMTA-val. 400-450 (sokszor kevesebb) játékosnál egyszerűen laggol a szerver, mert az sql nem bírja. (A gép alatta bírná dögivel.)

dbConnect

dbExec

dbQuery

dbPoll

dbFree

Link to comment

Köszönöm a válaszokat.

Igen csak az az egy nem működik, és találtam is egy valakit aki 2500 Ft ért megoldottam volna, a pénz elküldés óta nem láttam ez illetőt...

Amugy a házi gépem amiről a szerver futna, véleményem szerinte egy 100 player befogadását még bírná könnyedén.

Továbbá ha valaki segítene MYSQL-t vagy bármi egyéb programot ami helyettesíti a MYSQL-t azért mérhetetlenül hálás lennék.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...