Jump to content

Ajutor MOD


Faust.

Recommended Posts

Salut,  as dori sa-mi fac un server de MTA si nu stiu care este MOD-ul sau program-ul de pun lucruri reale/cladiri reale pe server meu de MTA

Spuneti-mi doar mod-ul si cum se numeste daca este posibil am vazut ca pe multe servere de MTA sunt cladiri / spati-uri publicitare cu imagini reale , si chiar arata frumos aceste lucruri , deci va rog ( daca se poate ) sa imi spuneti si mie cum se numeste acest [MOD] sau [Program] 

Stiu ca am gresit categoria , dar nu stiam unde sa intreb asta scuze .

Link to comment

Dacă ai deja modul clădirii( cele trei fișiere : .txd, .dff, .col ) folosește următorul script

--CLIENT
local COL, TXD, DFF

function loadModel()
  COL = engineLoadCOL ( "nume_fisier.col" ) -- SCHIMBĂ nume_fisier CU NUMELE FIȘIERELOR PE CARE LE AI
  engineReplaceCOL ( COL, 3781--[[ ID-ul obiectului pe care vrei să-l schimbi ]] )
  TXD = engineLoadTXD ( "nume_fisier.txd" )
  engineImportTXD ( TXD, 3781 )
  DFF = engineLoadDFF ( "nume_fisier.dff" )
  engineReplaceModel ( DFF, 3781 )
end
addEventHandler( "onClientResourceStart", getRootElement(), loadModel )

 

Link to comment

Nu exista un mod/program.

Trebuie sa lucrezi in paralel cu Map Editor, Scripting si un program de creat obiecte 3D.

Iti recomand sa incepi cu scriptingul sa vezi cu ce se mananca dupa care sa incepi usor cu Map Editor si cand ai umpic de idee cam cum merg lucrurile sa te apuci de 3D.

Pentru orice nelamurire poti intreba linistit pe acest forum, cred/sper, ca sunt destui, destul de draguti incat sa iti explice cea ce nu stii.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...