Jump to content

Skill Arena RP [First Present]


Enrico

Recommended Posts

Evo došao je i taj trenutak kao što smo vam obećali. Na modu radimo 0-24h uz profesionalnog LUA Developera N0nE-a. Objavili smo na našoj službenoj facebook stranici prvu sliku sa našeg moda. Nadamo se da ćete nas podržati i da ćete nam se priključiti da budemo Number One na MTA kao i na SA:MPu!

Link objave: Klik

 

Tražimo MTA Mapera! 

Link to comment

Razumijemo šta želite reći. Mod je 90% editovan. Pola toga mod nije imao šta je potrebno. Napravili smo tek 20%,a pošto vidim da su očekivanja velika naravno morate shvatit da radimo što je jednostavnije moguće pošto balkanski mentalitet je na razini makovog zrna. Ovo je tek prvi present,a uskoro ide i video prezentacija. 

Link to comment
On 24.2.2017. at 17:16, Mega9 said:

Razočaran sam.

Iskreno sam se nadao da ćete napraviti nešto hvale vrijedno.

Kao prvo, očiti znakovi Valhalle, što znači da gamemod ne radite from scratch. Community skripte, iako nije neka velika stvar, server koji bi potencijalno držao tisuće igrača u isto vrijeme ne bi si trebao dopustiti korištenje besplatnih javnih skripti.

Ne znam u kojem trenutku ste pomislili da će korištenje Valhalle, oG, uG ili koji god derivat istog ste koristili, biti dobra ideja? Vama je očajno potreban kod visokih performansi s naglaskom na asinkronu logiku koja će biti neizbježna kod tolikog broja igrača, a Valhalla je sve samo ne visokih performansi. Vjerujem da imate i više nego dobar budžet kako biste ostvarili unikatnost i originalnost. Nadam se da vam taj profesionalni skripter ne maže oči pizdarijama i da zna što radi, a ako to nije slučaj, savjetujem potragu za novim.

Bez ljutnje, nije hejt post, jednostavno nisam mogao vjerovati što vidim...

 

Niko nije retardiran da pravi mod od 0, niti da izgubi ceo zivot da napravi nesto za igru koja je starija od isusa hrista. Skripta je logicno izmenjena na nekim mestima(CoS lock i sta vec si primetio) kao i sto svaki novi server radi (pocetna), ali sve ostale skripte bice radjene od 0 sto cu i pokazati(ako budes dalje interesovan da vidis), s'tim sto ces moci videti i kod ako treba(da ne bude da "krademo"). Samim tim, barem je neko pokusao da uradi nesto, neko se trudi, dok drugi nisu ni pokusali.

Trebalo bi barem da malo ohrabris ovaj "pokusaj" MTA servera, jer je ocigledno da se decko trudi, a ne da odmah pametujes o nekoj kradji skripti. Niko ne prica ni o kakvoj UNIKATNOSTI, vec se radi server da se prilagodi "SAMP" igracima jer na balkanu nemamo MTA server jer naravno niko nema pojma LUA( i da zna nece sigurno raditi ceo mod o 0 za neku smesnu cenu(( a 90% balkana igra SAMP, pa ti vidi kako ce oni da se snadju)). Samim tim, zamolio bih te da bar malo das podrsku ili samo ukazes na neke "greske predloge ili sugestije", a za lag se prepusti meni jer imam svoje metode(sto i mozes videti na SAMPU, 1000 igraca barely lag). a ne da trazis dlaku u jajetu. 

Iskreno ne obazirem se ni na kakve hejt komentare niti ista, samo trebas da postujes da je bar neko stao na put da koliko toliko "dovede SAMP" igrace na nesto sto  valja, nesto sto je bolje i ostalo. A ako nemas sta pozitivno da kazes, onda bolje da ne pricas mnogo da ne razocaras SAMP igrace(iako oni nemaju pojma ni sta je LUA a kamoli ti navedeni gamemodovi).

Da postoji 500 balkanskih MTA servera, i da ima dobrih skripti na tim serverime, a sebe da nazovemo unikatni, tad bih ti prihvatio kritiku, ovako ne. Sve najbolje tebi i ovim tvojima sto su "lajkovali".

Uzivaj!

 

PS edit1: Sigurno ces reci, pa onda ce svi otvoriti servere sa kradenim skriptama, skinutim i ostalo. Proveri malo SAMP scenu, balkanskih servera, svaki server je edit necega pa opet ljudi igraju, jer igracima nije bitna skripta toliko vec ekipa i druzenje, kao i atmosfera. Na zalost, to se ne moze reci na MTA ocigledno.

Edited by Deity
update
Link to comment

A što točno pozitivno bih trebao reći? Imali ste moju potpunu podršku do trenutka kada sam vidio ovo.

Ne znam tko je taj N0ne, niti me zanima, ali ako je imalo iskusan u Lua i modovima koji vrte stotine igrača simultano, možda i izvede neku magiju koja vam neće srmzavati server, ali s Valhallom teško. Taj mod nikada nije vrtio veliki broj igrača, a onda i kad je bio na svojim vrhuncima, nije se proslavio zbog loše optimizacije. Imaš živući primjer ljudi koji "nisu retardi", napravili server od Valhalle, iako su puno toga izmijenili dalje je ostao komad govneta koji jedva prikuplja 100 igrača.

Iako sam napisao da nije hejt, opet si to shvatio kao da je, ali šta da ti radim, mogao si ne znati da ti skripter koristi ukradene skripte i davati mu pare za to, ali sama činjenica da znate već puno govori o interesima servera.

Link to comment
1 minute ago, Mega9 said:

A što točno pozitivno bih trebao reći? Imali ste moju potpunu podršku do trenutka kada sam vidio ovo.

Ne znam tko je taj N0ne, niti me zanima, ali ako je imalo iskusan u Lua i modovima koji vrte stotine igrača simultano, možda i izvede neku magiju koja vam neće srmzavati server, ali s Valhallom teško. Taj mod nikada nije vrtio veliki broj igrača, a onda i kad je bio na svojim vrhuncima, nije se proslavio zbog loše optimizacije. Imaš živući primjer ljudi koji "nisu retardi", napravili server od Valhalle, iako su puno toga izmijenili dalje je ostao komad govneta koji jedva prikuplja 100 igrača.

Iako sam napisao da nije hejt, opet si to shvatio kao da je, ali šta da ti radim, mogao si ne znati da ti skripter koristi ukradene skripte i davati mu pare za to, ali sama činjenica da znate već puno govori o interesima servera.

Bilo sta pozitivno, kao naprimer" Konacno neko da otvara balkanski MTA cisto da pokaze samperima sta je MTA". 

Taj "zivuci" primer nemas u balkanu, vec u stranim zemljama.Na balkanu sigurno znas kakva je situacija.  Shvatio sam naravno da je, ocigledno, po tvojoj ironiji se sve razume. Kako god, nastavi svojim putem = )

Link to comment
49 minutes ago, Deity said:

Niko nije retardiran da pravi mod od 0, niti da izgubi ceo zivot da napravi nesto za igru koja je starija od isusa hrista.

Svaka budala može skinuti nešto sa interneta i uredit i nazvati to nešto svojim. To što si ti lijen ko kurac da pružiš imalo truda u nešto, to je tvoj problem. Da si imalo truda uložio u ovo možda bi i dobio malo poštovanja, ali ovo? Ja neznam šta ti očekuješ, mogo je ovo svako napravit. Ljudi cijene rad i marljivost, a ne lijenost i kopiranje.

56 minutes ago, Deity said:

Trebalo bi barem da malo ohrabris ovaj "pokusaj" MTA servera, jer je ocigledno da se decko trudi

Kakav trud? Di ti ovdje vidis trud? Da se ovdje iko trudio, pokušali bi sami iskodirat server a ne samo skinut sa neta, to može svaka budala.

Na kraju krajeva, istina je; možeš jednostavno otvorit server koji nije kompletno originalan. Ali ne možeš mi reći onda ako već to radiš da očekuješ da ćeš dobiti hrpu pozitivne podrške za nešto za što nije uloženo skoro nimalo rada.

Link to comment
1 minute ago, John Smith said:

Svaka budala može skinuti nešto sa interneta i uredit i nazvati to nešto svojim. To što si ti lijen ko kurac da pružiš imalo truda u nešto, to je tvoj problem. Da si imalo truda uložio u ovo možda bi i dobio malo poštovanja, ali ovo? Ja neznam šta ti očekuješ, mogo je ovo svako napravit. Ljudi cijene rad i marljivost, a ne lijenost i kopiranje.

Kakav trud? Di ti ovdje vidis trud? Da se ovdje iko trudio, pokušali bi sami iskodirat server a ne samo skinut sa neta, to može svaka budala.

Na kraju krajeva, istina je; možeš jednostavno otvorit server koji nije kompletno originalan. Ali ne možeš mi reći onda ako već to radiš da očekuješ da ćeš dobiti hrpu pozitivne podrške za nešto za što nije uloženo skoro nimalo rada.

Pa onda neka svaka budala otvori, ja nikoga ne sprecavam da radi sta hoce. Ja nisam trazio nista SPECIJALNO, vec samo da bar malo pomognete i dajete neki savet a ne da kritiujete i pljujete odmah kako smo kopije kradje skripti i ostalo.Ocigledno sam se zavarao, jer to ovde ne moze. Nisam rekao da hocu original server, vec bilo kakav da mogu samo SAMP da prebacim vamo.  Klasika. Kako god, lock topic ili sta vec, i uzivajte = ) 

Link to comment

Nigdje u svojim postovima nisam imao namjeru biti ironičan, već sam vam davao kritiku koju ste nadam se shvatili ozbiljno jer vam je rizik s tim skriptama i tim brojem igrača velik. Valjda znate da MTA bez problema ide do 4k slotova, a vama se server često puni do 1k, što znači da biste trebali i više slotova na MTA. Definitivno bih vam rekao svaka čast što pokazujete samperima da je mta dosta bolji i efikasniji, ali ne želite da vam se cijeli dedicated sruši istoga trenutka kada i otvorite server i stvorite odmah crnu sliku o sebi i MTA. Nemam vas namjeru kritizirati bez razloga, jer niste mi konkurencija nit me briga, ali vam govorim iskustva iz prakse koja sam vidio i doživio koja uvelike mogu otežati igranje na serveru.

Link to comment
3 minutes ago, Mega9 said:

Nigdje u svojim postovima nisam imao namjeru biti ironičan, već sam vam davao kritiku koju ste nadam se shvatili ozbiljno jer vam je rizik s tim skriptama i tim brojem igrača velik. Valjda znate da MTA bez problema ide do 4k slotova, a vama se server često puni do 1k, što znači da biste trebali i više slotova na MTA. Definitivno bih vam rekao svaka čast što pokazujete samperima da je mta dosta bolji i efikasniji, ali ne želite da vam se cijeli dedicated sruši istoga trenutka kada i otvorite server i stvorite odmah crnu sliku o sebi i MTA. Nemam vas namjeru kritizirati bez razloga, jer niste mi konkurencija nit me briga, ali vam govorim iskustva iz prakse koja sam vidio i doživio koja uvelike mogu otežati igranje na serveru.

Ovakve vec komentare volim. Shvatam da je rizik sa "skripti" veliki za kradju i ostalo, i svesni smo toga, ali ovo nam je neka postavka, da krenemo od necega. Pa ako bude bagovalo, radice se te neke nove skripte koje su skinute. Niko nije rodjen spreman za sve, mi smo ovo tek poceli i ovo ce se raditi dugo vremena, bice gomilu testiranja da ne bude posle da nam je djavo kriv. Hvala ti.

 

Jednostavno mi nismo ovde dugo, mi smo u SAMPu vec 4 godine,i da tu radimo neki novi server pokazali bi sta je unikatnost.Ali mi smo clanovi MTA 1 mesec i evo poceli smo nesto da radimo, trudimo se, nismo SKINULI sve kao sto doticni kaze, nesto smo sami pokusavali i radili. Sta bude bagovalo na testiranju ,napravicemo od nule nekako, samo da sklepamo. Nismo eksperti niti bogovi, ali znamo da vodimo server i privucemo masu(sto pokazuje nas SAMP server gde je prvi vec 2 godine po broju igraca, pa onda ide neki od 450 igraca).

Edited by Deity
  • Like 1
Link to comment
1 minute ago, Deity said:

Pa onda neka svaka budala otvori, ja nikoga ne sprecavam da radi sta hoce. Ja nisam trazio nista SPECIJALNO, vec samo da bar malo pomognete i dajete neki savet a ne da kritiujete i pljujete odmah kako smo kopije kradje skripti i ostalo.Ocigledno sam se zavarao, jer to ovde ne moze. Nisam rekao da hocu original server, vec bilo kakav da mogu samo SAMP da prebacim vamo.  Klasika. Kako god, lock topic ili sta vec, i uzivajte = ) 

Ja brate neznam kako vi to na SAMP-u ko kinezi jedni od drugih kopirate i imate sve skripte i imate po par stotina igrača ali ovdje na MTA serveri sa pokradenim skriptama nisu baš popularni (probaj logički zaključiti zašto)
I nemoj ove negativne komentara smatrat ko mržnju nego shvati poantu ovih komentara; valhalla je smeće, plus ukradeno je što ga čini još većim smećem.

Link to comment
4 minutes ago, John Smith said:

Ja brate neznam kako vi to na SAMP-u ko kinezi jedni od drugih kopirate i imate sve skripte i imate po par stotina igrača ali ovdje na MTA serveri sa pokradenim skriptama nisu baš popularni (probaj logički zaključiti zašto)
I nemoj ove negativne komentara smatrat ko mržnju nego shvati poantu ovih komentara; valhalla je smeće, plus ukradeno je što ga čini još većim smećem.

Ja kad bih ti slikao koliko se SAMP servera otvori  svaki dan, dobio bi infarkt. Svaki dan se otvori po 20 servera sa kradenim skriptama, jer jednostavno svako moze da prevuce fajlove uzme vps i upise ./samp03svr. Zato je mozda i balkanski mentalitet takav, oni ne znaju sta je MTA, niti sta moze da pruza. Sama cinjenica da na SAMPU imate klijentside cheateve(bacate vozila, aimbot koji ne moze da se detektuje, wallhack i ostalo) unistava SAMP scenu.  Zato tu dolazi MTA gde ne mozete ukljuciti cheat. + Imate onaj serial ban kako vec, sto je odlicna stvar, mi to na sampu nemamo. banujemo IP al isvaki kreten zna da fake. I to nas unistava popularnost i  broj igraca jer imate mentalno obolele balkance koji igraju samp da bi citovalo i unistavali tudji rad. Zato sam hteo da probam MTA, da vidi mkako i sta, mada sumnjam da ce glupi samp klinci da se priviknu na MTA i one dobre funkcije( ex klik gui ili kako god).


Ja stvarno hocu da predjem na MTA, ali ne znam da skriptam jer pored faxa moram i samp da drzim, i zajednicu od 1000 igraca svaki dan, to nije mali posao. Dnevno dobijem po 500 poruka kako sta gde, a opet izdvajam koliko toliko. Probacemo kako sta i gde, pa ako ne ide ugasicemo i jebiga. Meni je zao sto SAMP sceni ne mogu da pokazem sta MTA sve pruza, kao i ingame broswer i onaj sistem ingame voice i ostalo..

Edited by Deity
Link to comment

Moram se složiti sa ostalima. Na osnovu vaših prethodnih postova na forumu očekivao sam mnogo bolji server i više truda. Skripte koje koristite su mnogo loše optimizovane i ako vam server bude imao igrača koliko vi očekujete imaćete problem.

Kad ste već odlučili da izmjenite već postojeći gamemode sa interneta trebali ste koristiti jedan koji nije ukraden. Pa bi ste mogli da oćekujete i pomoć na MTA forumu i vjerovatno bolju reakciju svih nas.

Lua je veoma jednostavan jezik, za koji nije potrebno mnogo vremena a koji je istovremeno veoma efektivan.

Link to comment

Nisam znao da je kod vas politika takva, na sampu je to normalno. Svaki danom se otvori po 100 servera sa leakovanih skripti, samo se izmene TD-ovi i radi sve savrseno. 90% balkansih samp servera sa preko 100+ igraca su editovane skripte. Ali ok, nista videcemo ako ovo ne bude islo otkazacemo ovo i drzacemo se SAMPA, barem smo tu uspesni ako ista ;/

Link to comment

Vidiš nama je opet nepojmljivo da možeš uzeti mod, promijeniti logo i biti uspješan jer se mi ovdje patimo skriptajući da bi na kraju imali jako malen broj igrača koji su iovako sjebanog mentaliteta, pogotovo balkanci, jer prvo što naprave kad uđu u mali server je "daj rank, auto, 1000000" i to je sve.

Nemojte odustajati od MTA, natjerajte ih da prijeđu, bit će privikavanja, ali bit će vam zahvalni što ste se riješili SAMPovih limita.

  • Like 1
Link to comment
1 hour ago, Mega9 said:

Vidiš nama je opet nepojmljivo da možeš uzeti mod, promijeniti logo i biti uspješan jer se mi ovdje patimo skriptajući da bi na kraju imali jako malen broj igrača koji su iovako sjebanog mentaliteta, pogotovo balkanci, jer prvo što naprave kad uđu u mali server je "daj rank, auto, 1000000" i to je sve.

Nemojte odustajati od MTA, natjerajte ih da prijeđu, bit će privikavanja, ali bit će vam zahvalni što ste se riješili SAMPovih limita.

Da to razumem svakako, zasto bi neko ko dodje pre 1 mesec da pregazio rad tvoj od dugog niza godina. Siguran sam da tvoj rad na skriptama i ostalih ovde je dosta cenjen i dugo je radjen, ja naravno vama zeim svaku srecu ako radite negde ili gde vec, ja sam opet rekao otvaram cisto da probam sa mojih SAMP morona da prebacim na MTA. istina je to naravno, ne das poziciju psuje ti familiju i ostalo. Ali kod nas je uzivanje, sprdnja i to, nije HARD RP niti nesto, samo uzivanje. Zato ljudi i vole, ne igra se sad fazon ko na drugim, rintas po ceo dan za jedan auto kakvi.. 

Tako da, ja samo ogranicavam ovaj "MTA" server samo na nas, i eto ko bude mozda hteo da proba. Probacemo pa sta bude bice. Hvala ipak.

  • Like 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...