Jump to content

Natural Born Racers - Proiect pt. comunitate


SheriFF

Recommended Posts

  • Introducere

Am fost și sunt un mare fan al modului de joc DM Race, fapt care m-a făcut să mă gândesc să creez un gamemode de race( nu de la 0, desigur ) strict pentru comunitatea românească pe care să-l numesc N(atural) B(orn) R(acers).

  • Modul de joc

Eu nu voi hosta modul de joc din motive financiare însă îl voi oferi oricărei persoane care dorește și care e capabilă să dețină și să întrețină un server de Race românesc.Vreau să aflu cine este interesat să vadă în listă un server de Race pur românesc pt. a afla dacă serverul va strânge un playerbase decent.Accept orice fel de ajutor din partea oricui( managing, scripting, idei etc...).

Modul de joc va fi Open Source,adică oricine( care știe cu ce se mănâncă scriptingul ) poate contribui la crearea/editarea scripturilor.

  • Notă

Deși am abandonat o grămadă de proiecte, sunt decis să-l duc pe acesta până la capăt dacă văd că lumea este interesată de acest mod de joc.

Aștept păreri și idei/sugestii privind modul de joc.

( Îmi cer scuze dacă am greșit categoria postând aici )

  • Like 1
Link to comment

Momentan , nu te pot ajuta cu un host de mta (deoarece aș fi vrut) deoarece dedicatul de jocuri nu este plătit și sper eu săptămâna viitoare că voi putea să termin de plată și cu cea mai mare plăcere te voi ajuta.

Baftă în continuare cu gamemode-ul și sper să iasă ceva fain, să cutremure comunitatea română de mta.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...