Jump to content

[Intrebare]Inlocuirea texturilor unui obiect


SheriFF

Recommended Posts

 

Inlocuirea texturilor unui obiect

    Salutare,stimati romani!Am observat ca este posibila inlocuirea texturilor unui obiect fara importarea unor noi fisiere txd,dff si col folosind 'shaders'.Rugamintea mea este sa-mi explicati ,cat mai detaliat,cum se poate realiza un astfel de script.Din cate am observat,pentru realizarea inlocuirii,resursa are nevoie si de un fisier '.fx' pe care nu am habar sa-l fac si (parca) de un material pe care il creezi folosind functia dxCreateMaterial.

    

Link to comment
19 minutes ago, Simple01 said:

Ce incercare de a obtine cunostinte cu o identitate falsa casa se creada unu pro dintro data... :P

@Simple01,de unde ai scos tu chestia asta?Contul acesta este facut pentru ca vreau sa refac posturile si pentru ca nu-mi placea numele celui vechi.Nu stiu de ce crezi tu asta deoarece eu am postat doar subiectul asta pentru a cere ajutor si nu mi-am creat 'o identitate falsa'.

 

@Tekken,iti multumesc frumos pentru ajutorul acordat!

Link to comment
15 hours ago, *BeaT* said:

@Simple01,de unde ai scos tu chestia asta?Contul acesta este facut pentru ca vreau sa refac posturile si pentru ca nu-mi placea numele celui vechi.Nu stiu de ce crezi tu asta deoarece eu am postat doar subiectul asta pentru a cere ajutor si nu mi-am creat 'o identitate falsa'.

 

@Tekken,iti multumesc frumos pentru ajutorul acordat!

Cu placere.

Din cate stiu eu se poate schimba numele contului, cel putin pe vechiul forum mergea, eu am avut trei nume (mihayy5, PoWeR, si Tekken).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...