Jump to content

Multi Theft Auto : Racers Land | Server mutat


G-Stefan

Recommended Posts

Multi Theft Auto : Racers Land

Am stat cateva zile analizand fiecare server romanesc

Din pacate romanii apreciaza mai nou rp-ul si serverele f vechi

M-am gandit serios la treaba asta cu proiectul si am decis sa il refac de la 0 in limba engleză

Un asemenea gamemode nu ar rezista nici o luna, mai ales ca romanii de pe mta sunt pe servere de rp si englezesti

PROIECTUL VA CONTINUA

Daca reușesc sa fac ceva cu acest proiect urmatoarea mea tinta va fi un gm de rp facut de la 0 si mult mult mai avansat

Poate am luat o decizie buna, poate nu dar e decizia mea iar majoritatea românilor mă vor înțelege

Edited by Guest
Link to comment
ATENTIE!!

Definitie drepturile de autor:https://ro.wikipedia.org/wiki/Drepturi_de_autor

MTA:RL © 05-Iuile-2016

1.ESTE Interzis(a)

-Copierea numelui MTA:RL sau Multi Theft Auto:Racers Land(Folosirea numelui MTA/Multi Theft Auto este permisa de catre stafful jocului/comunitatii!!!

Eu,Galea Stefan,imi asum numele serveruluiMTA:RP/Multi Theft Auto : Role Play prin acordul Staff-ului MTA si prin Legea 8/1996

-Incercarea de a fura orice lucru creat de mine din acest GameMode

Serverul/Jucatorul/Linkul de download va fi raportat la STAFF-ul MTA

2.Imi asum drepturile de autor scripturilor/resurselor create de mine

M-am pisat pe mine de ras cand am citit asta =))))) Nici in actele de mare importanta nu am vazut asa ceva =))) Tu iti dai seama ca MTA-ul e doar un joc nu? Si tu vrei sa imi spui mie ca ai vorbit cu cei de la MTA sa te lase sa folosesti acel nume? Ma indoiesc ca ii doare pe ei undeva ce nume pui tu la server. Si cum vine asta, prima oara zici ca serverul se numeste MTA:Racers Land dupa incepi sa indrugi ceva legat de MTA:RP care e cu totul alta chestie, plus ca numele este deja luat de ceva ani buni... Tu ori te crezi prea matur, ori nu sti ce-i cu viata ta si care e diferenta dintre viata virtuala si cea reala, sau tu pur si simplu esti dus cu capul.

Link to comment

[quote name=..:D&G:..]

ATENTIE!!

Definitie drepturile de autor:https://ro.wikipedia.org/wiki/Drepturi_de_autor

MTA:RL © 05-Iuile-2016

...

M-am pisat pe mine de ras cand am citit asta ...

+1

In plus nu cred ca era nevoie de un topic avand in vedere ca pana acum tot ce ai facut tu este doar un panou de log in.

Oricum o sa mai dau "tarcoale" pe aici sa vad cum merde developmentul.

Cat despre faza co copyright pe cei de la MTA ii doare in $#^@ de resursele/serverul/drepturile tale de autor, si nu o sa faca nimic daca maine eu ma trezesc sa fac un server cu acelasi nume.

Link to comment

[quote name=..:D&G:..]

ATENTIE!!

Definitie drepturile de autor:https://ro.wikipedia.org/wiki/Drepturi_de_autor

MTA:RL © 05-Iuile-2016

1.ESTE Interzis(a)

-Copierea numelui MTA:RL sau Multi Theft Auto:Racers Land(Folosirea numelui MTA/Multi Theft Auto este permisa de catre stafful jocului/comunitatii!!!

Eu,Galea Stefan,imi asum numele serveruluiMTA:RP/Multi Theft Auto : Role Play prin acordul Staff-ului MTA si prin Legea 8/1996

-Incercarea de a fura orice lucru creat de mine din acest GameMode

Serverul/Jucatorul/Linkul de download va fi raportat la STAFF-ul MTA

2.Imi asum drepturile de autor scripturilor/resurselor create de mine

M-am pisat pe mine de ras cand am citit asta =))))) Nici in actele de mare importanta nu am vazut asa ceva =))) Tu iti dai seama ca MTA-ul e doar un joc nu? Si tu vrei sa imi spui mie ca ai vorbit cu cei de la MTA sa te lase sa folosesti acel nume? Ma indoiesc ca ii doare pe ei undeva ce nume pui tu la server. Si cum vine asta, prima oara zici ca serverul se numeste MTA:Racers Land dupa incepi sa indrugi ceva legat de MTA:RP care e cu totul alta chestie, plus ca numele este deja luat de ceva ani buni... Tu ori te crezi prea matur, ori nu sti ce-i cu viata ta si care e diferenta dintre viata virtuala si cea reala, sau tu pur si simplu esti dus cu capul.

Am editat sectiunea

1.Putin dus cu capul is :D

2.Nu conteaza daca e real sau virtual,poti sa-ti asumi drepturile de autor daca indeplinesti anumite conditii

Link to comment
Is nou pe comunitate,incerc sa fiu prietenos si de folos.Asa ca nu va mai luati de mine :))))

Atunci hai ca te invata tata niste chestii. In primul rand, am vazut ca ai prostul obicei sa tot postezi un nou "Reply" la fiecare chestie pe care vrei sa o zici. Asta se numeste "double post", am vazut ca tu postezi si de 3 ori consecutiv :P Daca cineva nu a postat ceva dupa postarea ta la topic, tu trebuie sa editezi ultimul tau post nu sa postezi din nou.

Alta chestie e ca nu se uita nimeni pe forumul asta, doar 3-4 oameni si acei oameni au serverele lor si nu cred ca sunt prea interesati. O alta chestie ar fi sa nu mai pui atatea spatii si culori ca nu suntem la gradinita, plus ca pe mine ma dor ochii cand iti vad topicul.

Link to comment

[quote name=..:D&G:..]

Is nou pe comunitate,incerc sa fiu prietenos si de folos.Asa ca nu va mai luati de mine :))))

Atunci hai ca te invata tata niste chestii. In primul rand, am vazut ca ai prostul obicei sa tot postezi un nou "Reply" la fiecare chestie pe care vrei sa o zici. Asta se numeste "double post", am vazut ca tu postezi si de 3 ori consecutiv :P Daca cineva nu a postat ceva dupa postarea ta la topic, tu trebuie sa editezi ultimul tau post nu sa postezi din nou.

Alta chestie e ca nu se uita nimeni pe forumul asta, doar 3-4 oameni si acei oameni au serverele lor si nu cred ca sunt prea interesati. O alta chestie ar fi sa nu mai pui atatea spatii si culori ca nu suntem la gradinita, plus ca pe mine ma dor ochii cand iti vad topicul.

Mersi frumos de ponturi, o sa editez tot cand ajung acasa

O mica întrebare :

Daca is numa 4 oameni cum de sunt ~40 view-uri? (nu is sarcastic :D)

Link to comment
Ce so întamplat cu acest proiect?

Inca lucrez la el numai ca va fi in engleza

E mai bine să-ți faci apariția cu serverul international , ca să intre mai multă lume , știi?

La multă lume mă refer din toate țările , nu 100 de persoane din aceeași țară ..

Îțî recomand.

Link to comment
Ce so întamplat cu acest proiect?

Inca lucrez la el numai ca va fi in engleza

E mai bine să-ți faci apariția cu serverul international , ca să intre mai multă lume , știi?

La multă lume mă refer din toate țările , nu 100 de persoane din aceeași țară ..

Îțî recomand.

Asa voi face pentru acest server

Poate in viitor voi face ceva 100% made in România

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...