Jump to content

Cerere script(uri)


Recommended Posts

Salut prieteni, sunt nou pe aici, mai ales in materie de scripting, am foarte multe de invatat...si imi este un pic cam greu, sunt la inceput de drum.

De curand mi-am deschis un server de MTA DayZ, ceva ce am gasit pe net, am mai adaugat eu niste scripturi, am mai modificat cat am stiut eu..in fine, ideea este ca am nevoie mare de vreo cateva plugin-uri, sper doar ca ma puteti ajuta si ca nu ma veti injura pentru ca am venit doar sa cersesc sau ceva gen..

1. As avea nevoie de un plugin de gun-shop, am gasit unul pe net, insa nu este ceea ce vreau eu, este intr-un singur loc si are 3 vanzatori diferiti. Vreau un script in care sa pot alege eu unde sa pun gun shop-urile, gen LSPD, LVPD, Area51, si in mai multe locuri...am vazut pe multe servere treaba asta si vreau sa stiu si eu cum pot pune, intri intr-un Marker Roșu si acolo apare un meniu, am vazut pe un server ceva gen:

xddz.png

2.As vrea un sistem de greenpoints, cu acestea pot cumpara iteme din gun-shop

3.Si am vazut tot asa pe un server..aparea in stanga pe mijlocul ecranului persoanele care erau in Area51, intr-o lista gen:

Players in area51:

Player1

Player2

Player3

Si tot in area51 era pe acel radar care arata toata harta din GTA SA, arăta toti playerii de pe server unde sunt locati, erau niste linii si numele lor

Nu ma astept sa ma ajutati cu toate script-urile care le doresc, insa sper ca macar cu unul sau doua dintre ele, va multumesc anticipat.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...