Jump to content

Problemă cu server


Recommended Posts

De curând, eu și încă un prieten am început să jucăm pe un server numit BloodZ(DayZ Mod).

După un timp, observăm că serverul are playeri, dar noi nu ne putem conecta, după care serverul merge offline,dar totuși el rulează,doar că pentru noi este offline.

De ce? Nu am primit ban niciodată pe server.

Mulțumesc pentru atenția acordată

Link to comment

E posibil ca zona de IP sa fie blocata direct din hostul serverului (e.g CSF - Linux). Serverul ofera informatii despre playeri deoarace probabil accesul zonei e restrictionat doar pe portul de conectare, nu si pe 22125 (parca asta era cel cu informatiile despre server).

Problema nu e solutionabila, si intru-cat apare si la tine si la prietenul tau e clar ca portul nu va accepta conexiunea. O alta probabilitate ar fi ca voi sa fi dat refresh foarte des si din nou, sa fie sesizata chestia asta de softul de securitate. Intuiesc ca serverul e hostat pe un VPS, cele hostate de la companii in general nu sunt cine stie ce in termeni de securitate.

Edit: Pentru a test asta incearca sa intri pe un Proxy/VPN si sa te conectezi. Daca merge clar ipoteza mea e corecta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...