Jump to content

Parerea Despre Serverele Roleplay!


Rubin

Recommended Posts

Dati cate o parere despre serverele din ziua de azi Roleplay Romanesti . Si care merita jucat.

1. Mihailescu Roleplay (Mihailescu) -

2. Romania Raileanu Roleplay (Raileanu) -

3. Romania Viata Reala (Axel) -

4. Romania Fara Lag ( ---- ) -

5. RomaniaZ Roleplay ( ---- ) -

6. Romania Modern Roleplay ( ---- ) -

7. Romania Hard Roleplay Varianta LS 2014 ( ---- ) -

Edited by Guest
Link to comment

1 , 2 , 4 , 5 , 6 , 7 sunt servere de RPG sub numele de RP care folosesc vechiul gamemode al lui Axel, conduse de niște copii cu ceva timp liber, bazate pe moduri de mașini. În afară de Mihailescu si Raileanu (din păcate) , toate o să dispară în maxim o lună.

Singurul care merită încercat este vR , unde (sper că) se mai face RP adevărat , ca pe vremuri.

Oricum , dacă știi destul de bine limba engleză , îți recomand să joci pe servere străine.

Link to comment

Totodata, pe lagna faptul ca RP'ul din exterior e TOTAL DIFERIT de RP'ul in romana, serverele din exterior in general sunt mai stricte, iar copii de 10 ani nu pot sa respecte asta.

Eu, la 11 -12 ani am inceput se joc pe Valhalla Gaming si mi-am construit drumul pana la unul din gradele de conducere ale unei mafii. Acolo, pot sa jur cu mana pe inima ca acolo am invatat engleza, la un nivel care m-a dus pana aproape de olimpiada nationala de engleza.

In engleza RP'ul era adevarat, cel din romana a fost alterat cu prostii Mihailescu style: /do TRAGE /do TINTESTE. Macar de se rola, copii fac si ei un bind, si adminii dau jail daca saracii uita sa bage bindu, nu ca adminii stiu ceva mai mult RP, multi dintre ei sunt chiar mai incompetenti decat unii jucatori.

Exemplu: Eu am rolat pe Mihailescu ca pe Valhalla, am primit jail ca fac Metagaming. Motivul: Nu e voie sa pui numele in /me daca nu-l cunosti. => Cacat, mare de tot. Pe RP nu se doneza pentru masini pt. ca nu are sens, practic daca eu sunt smecher si am 10 euro pot sa-mi iau 2-3 masini in timp ce "ratatii" se chinuie pentru un jaf de masina.

Inarmati-va cu VPS'uri si dati tare cu ele in orice misca.

Link to comment
  • 3 weeks later...

fratioare ai dreptate o sa se puna echipa faralag si cu cei din rst sa dea in servare degeaba le spui tu sa ia vps ca multi nu stiu ce sa faca sau daca se uita la un kkkt de tutorial nu prea invata multi si multe din tutoriale nus complete:)) si stii bine ca am dreptate o sa pice marea majoritate din servare o sa ramana 2 3 servare sus care schimba repede hostul inca incep toti sa dea :))totul va fii surpriza cand se va incepe.......

Link to comment
fratioare ai dreptate o sa se puna echipa faralag si cu cei din rst sa dea in servare degeaba le spui tu sa ia vps ca multi nu stiu ce sa faca sau daca se uita la un kkkt de tutorial nu prea invata multi si multe din tutoriale nus complete:)) si stii bine ca am dreptate o sa pice marea majoritate din servare o sa ramana 2 3 servare sus care schimba repede hostul inca incep toti sa dea :))totul va fii surpriza cand se va incepe.......

e3936f9a1b9040982694b2fabeb429b71e3c6c94_r.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...