Jump to content

Los Santos Roleplay.


Vinyard

Recommended Posts

  • Scripting Moderators

2o0.png

Los Santos Roleplay

"In amintirea vremurilor trecute."

CINE SUNTEM?

Suntem onorati sa va prezentam server-ul nostru revolutionar care are ca scop promovarea RP-ului in onoarea vremurilor trecute in care oamenii chiar puneau pe primul loc RP-ul. GameMode-ul nostru este o editare a vG-ului (GameMode facut original de Mabako, scripter al Valhalla Gaming). Am incercat sa aducem lucruri noi acestui GameMode, nu doar prin simpla editare/traducere a scripturilor (traducere care este in progres) dar si prin unicitate. Suntem intr-o perioada beta in care inregistrarile sunt deschise tuturor. Pe viitor, vom schimba metoda de inregistrare si vom adauga o aplicatie scurta care va face diferenta dintre jucatorii care chiar doresc sa aiba un timp placut aici si cei care au venit sa ne distruge experienta de joc prin actiunele acestora.

V8BkkCl.png

DE CE NOI?

Pentru ca ne dedicam cu totul ca aceasta comunitate sa infloreasca. Punem ore de munca in ceea ce facem, si incercam sa aducem noi sisteme care sa sporeasca roleplay-ul pe server-ul nostru. Comunitatea noastra nu se bazeaza pe donatii si ranguri date ca premiu pentru donarea unei sume de bani, ci pe seriozitatea cu care vedem lucrurile, cu care tratam comunitatea si cel mai important, jucatorii nostrii.

V8BkkCl.png

CU CE SUNTEM DIFERITI?

Ei bine, pe langa script-urile deja cunoscute, dorim sa evidentiem faptul ca suntem impotriva folosirii modurilor si download-ului incarcat. La ora actuala avem putine moduri de vehicule, care pot fi scoase dintr-un panou special. Deasemenea evidentiam:

fjpsciA.pngCOXVHEE.png

Custom Tint System

V8BkkCl.png

KKeJqVw.pngPkKWmhM.png4drcXfe.png

Custom Interiors

V8BkkCl.png

VWp0aHG.png9PPjK1N.pngV3uO4uC.png

Custom Siren System & Custom Vehicle Description System

V8BkkCl.png

xASUp2F.png

Sistem /ame

V8BkkCl.png

IDEI SI PROIECTE IN DERULARE!

Dorim sa aducem constant proiecte si idei noi, nu doar din propria imaginatie, ci si din propunerile jucatorilor. In urmatoarele saptamani, vom incerca sa:

  • Introducem un UCP in care sa integram o aplicatie.
  • Actualizam vehicle-system si sa ii aducem noi functii (/v park/buypark/find/etc.), precum si un sistem de distrugeri.

Avem un progres de 60% pentru cele doua puncte de mai sus, mai avem astfel 40% de finalizat.

Aceasta lista va fi actualizata saptamanal, topic-ul nu va fi lasat niciodata balta!

V8BkkCl.png

NOTA: Indiferent daca aceasta comunitate va avea succes sau va cadea dupa o saptamana, niciodata nu vom da pozitii de administratie, lider la o anumita factiune sau bunuri in-game fara ca persoana in cauza sa le merite. Deasemenea, cei ce vor intra pe server doar pentru ca au vazut o comunitate noua si cred ca suntem vulnerabili si vor obtine usor cele enumerate mai sus, sa se astepte la un ban permanent.

t67P3q3.png

Aseara am avut ocazia sa evidentiez cele de mai sus, am reusit sa testez si offline ban-ul.

IP: mtasa://89.42.25.28:22003

Forum: -

GOV: -

Trailer in lucru!

Va asteptam!

V8BkkCl.png

QdaQDK9.png

Edited by Guest
Link to comment

În sfârșit, de când caut un server din ăsta. După ce s-a închis vR am încercat să caut alte servere românești de roleplay, dar încercarea a eșuat. Am dat peste servere ca așa zisul Mihăilescu server, nu vreau să fac o reclamă proastă dar sunt niște jucători care nici gramatica limbii române nu o stăpânesc, la roleplay sunt varză ( Ex: /do TRAGE!!) și chiar adminii îi educă astfel, deoarece nici ei nu știu prea multe, au numai grad de admin și atâta tot. Un server ca Los Santos Roleplay trebuie jucat deoarece administratorii sunt foarte bine instruiți și foarte de treabă. Dacă nu știi roleplay sunt sigur că există cineva care se ocupă și de o școală de roleplay de unde chiar poți să înveți ceva, voi trebuie doar să ascultați și să rețineți câte ceva. Serverul pare promițător, și dacă mai sunt jucători doritori de roleplay experimentați sau nu, aici este locul lor, și chiar îi rog să intre deoarece dacă sunt mulți jucători serverul va rămâne „în viață” multă vreme.

*Thumbs up*

Link to comment

Va cerem ajutorul tuturor care vreti sa mai existe un server de Roleplay sa ne sustineti prin a alerta playery carora le place modul Roleplay sa incerce acest server. Vreau sa mentionez ca nu se accept orice fel de Roleplay pe acest server. Nu se accepta roleplay-ul din ziua de astazi (gen /do Reusesc) sau alte porcarii inventate de altii care nustiu tainele Roleplay-ului.

Pentru a ne sustine si a va informa mai mult despre acest server intrati pe forumul nostru:

www.ls-roleplay.tk

Acolo veti afla multe informatii de care aveti nevoie pentru a juca pe server sau a stii mai multe despre acest server.

Aceasta versiune de server, va fi actualizata curand in noua versiune unde se va adauga UCP (user control panel) si o aplicatie pentru a evita non-roleplay si nerespectarea/neintelegerea regulilor. Suntem stricti pentru a avea standarde si stalpi bine construite la baza serverului.

Link to comment
  • Scripting Moderators

klq8kmu.png

Multumim pentru incurajari si suport. Dorim sa ducem aceasta comunitate departe, sa atingem cota pe care vR-ul a atins-o in vara trecuta (100+ peak). Pentru inceput, incepem modest - totusi dupa trei zile am avut 22 de jucatori (am stabilit deasemenea un record) ceea ce este un semn bun. Speram ca in continuare numarul jucatorilor sa creasca zilnic si sa ajungem o comunitate de oameni seriosi.

Intre timp, am inlocuit TAB-ul care il vedeti in imagini deoarece am descoperit cateva probleme la acesta, l-am inlocuit cu unul mai simplu, dar bun.

Link to comment

Bai mie mi sa acrit de voi! Tot criticati alti owneri si serverele lor, ca sunt nu stiu cum, si ca ownerii sunt copii prosti. Nu ca nu ar fii adevarat, dar nu se aplica tututor serverelor si ownerilor. Acum, astia mari filozofi batrani, ati facut un server, dar nu vati dat seama ca ati facut aceleasti tipuri de greseli ca si ceilalti. Hai sa o luam asa:

1. Logoul este cel de la Valhalla.

2. Scriptul este vR Legendary (United Gaming).

3. Panou special (panoul ala mic care se gaseste in scriptul vR sau resursa aia download/SDT-GUI de pe forum.mta?)

4. Modurile (din primul prezentat) sunt de pe alte servere englezesti (gamemodul fort carson daca nu ma insel)

5. Tint-systemul este inclus in toate gamemodurile de pe net, si se numeste tintedwindows.

6. Modurile de interioare, tot de pe servere englezesti sunt furate (Nu e greu sa intri pe un server si sa iei ce ai descarcat)

7. Numele jucatorilor(fontul) este luat de la scripting uG

8. Plate-ul si vine-ul este luat din valhalla/ug sau vr, aveti de unde sa il luati

9. Speach bubble-urile sunt luate de la vR-SF si putin modificate sa mearga pe /me (/ame, cica... =]]] )

Plus ca ati banat un jucator la intamplare sau pus de voi, caci la banare ii spune numele de utilizator/nick-ul de la MTA in loc de Nume_Prenume, si poate jucatorul nici nu a apucat sa se logheze.

Concluzia si la ce am vrut sa ajung si sa spun este ca, nu mai comentati si spuneti de alte servere si copii, daca voi sunteti tot la fel. Nu pot sa cred ca romanii isi barfesc semenii ca fura, dar cei ce barfesc fac acelasi lucru ca cei bafiti, deci da, romanii fura, trebuie sa recunoasteti..

Deci pana nu faceti voi un server mai bun si unic, nu mai ziceti nimic de celelalte, noroc ca sunt servere, nu ca la Chinezi sau Polonezi unde nici nu au servere!

P.S.Pentru toti comentatorii filozofi: Daca serverele actuale nu sunt bune, da faceti voi ceva bun si taceti din gura!

Link to comment

Frate nu barfim si comentam despre ceea ce crezi tu, noi comentam ce faceti voi cu player-ii si mai exact in loc sa ii invatati roleplay ii invatati sa nu faca roleplay. In al doilea rand noi va criticam pentru ca daca ati face o treaba buna cu player-ii si i-ati invata roleplay etc. Crezi acest server mai avea vreun rol? L-am deschis pentru roleplay si nu pentru concurenta.

PS: Cat timp comenteaza majoritatea din romanii de pe MTA (cei care au istorie in MTA) inseamna ca nu-i adevarat?

Link to comment
  • Scripting Moderators
Bai mie mi sa acrit de voi! Tot criticati alti owneri si serverele lor, ca sunt nu stiu cum, si ca ownerii sunt copii prosti. Nu ca nu ar fii adevarat, dar nu se aplica tututor serverelor si ownerilor. Acum, astia mari filozofi batrani, ati facut un server, dar nu vati dat seama ca ati facut aceleasti tipuri de greseli ca si ceilalti. Hai sa o luam asa:

1. Logoul este cel de la Valhalla.

2. Scriptul este vR Legendary (United Gaming).

3. Panou special (panoul ala mic care se gaseste in scriptul vR sau resursa aia download/SDT-GUI de pe forum.mta?)

4. Modurile (din primul prezentat) sunt de pe alte servere englezesti (gamemodul fort carson daca nu ma insel)

5. Tint-systemul este inclus in toate gamemodurile de pe net, si se numeste tintedwindows.

6. Modurile de interioare, tot de pe servere englezesti sunt furate (Nu e greu sa intri pe un server si sa iei ce ai descarcat)

7. Numele jucatorilor(fontul) este luat de la scripting uG

8. Plate-ul si vine-ul este luat din valhalla/ug sau vr, aveti de unde sa il luati

9. Speach bubble-urile sunt luate de la vR-SF si putin modificate sa mearga pe /me (/ame, cica... =]]] )

Plus ca ati banat un jucator la intamplare sau pus de voi, caci la banare ii spune numele de utilizator/nick-ul de la MTA in loc de Nume_Prenume, si poate jucatorul nici nu a apucat sa se logheze.

Concluzia si la ce am vrut sa ajung si sa spun este ca, nu mai comentati si spuneti de alte servere si copii, daca voi sunteti tot la fel. Nu pot sa cred ca romanii isi barfesc semenii ca fura, dar cei ce barfesc fac acelasi lucru ca cei bafiti, deci da, romanii fura, trebuie sa recunoasteti..

Deci pana nu faceti voi un server mai bun si unic, nu mai ziceti nimic de celelalte, noroc ca sunt servere, nu ca la Chinezi sau Polonezi unde nici nu au servere!

P.S.Pentru toti comentatorii filozofi: Daca serverele actuale nu sunt bune, da faceti voi ceva bun si taceti din gura!

In primul rand, nu trebuia sa-mi enumeri marile minuni ce le-ai vazut si in alte parti, ca mai sunt te asigur eu. GM-ul pe care il folosim nu e de la vR-Legendar, e chiar de la server-ul Legendary in sine. Nu ai habar (si de aceea n-ai ce sa comentezi) cum am ajuns noi la acest GM. Trebuie sa fie o editare majora a Valhalla, dar cum acest GM a prezentat mai multe functii, am zis sa il incercam.

"Plus ca ati banat un jucator la intamplare sau pus de voi, caci la banare ii spune numele de utilizator/nick-ul de la MTA in loc de Nume_Prenume, si poate jucatorul nici nu a apucat sa se logheze." - Probabil ai fost tu, nu?

Te inseli spunand ca noi suntem la fel. Nu suntem la fel ca Mihailescu/World Gaming sau eu stiu mai ce. De ce? Pentru ca noi chiar punem RP-ul pe primul loc. Nu facem RPG-uri in care toti au 99999999999$ si le numim, vai Doamne, RP-uri.

"P.S.Pentru toti comentatorii filozofi: Daca serverele actuale nu sunt bune, da faceti voi ceva bun si taceti din gura!" - Fa si tu, ca noi tot incercam, dar se pare ca degeaba. Demonstreaza-ne ca ne inselam in privinta ta.

Ducem discutia strict pe PM, nu e nevoie sa pocim tot topicul pentru asta.

Link to comment

Bai baiatule, tu de ce screzi ca nu e activ subforumul romanesc? Eh? Pentru ca daca vine cineva aici sa va intrebe ceva, sariti pe el cu filozofiile voastre.

La partea de Roleplay ai dreptate, si mie imi place foarte mult Roleplay-ul, la momentul actual joc pe Owl Gaming sau pe MTA:RP, trebuie sa recunosti, ca ownerii incearca sa faca jucatorii sa faca Roleplay dar nu vor. Am vorbit odata cu ownerul de pe World Gaming, mi-a venit o nostalgie de vR si am vrut sa ma intorc inapoi pe serverele romanesti, si l-am intrebat de ce nu face nimeni roleplay, si raspunsul lui a fost:

"Am incercat sa ii fortez sa faca roleplay, sa le arat ce avantaje si ce frumos este roleplay-ul, cum era pe vR odata, ca faceai Roleplay singur mergand pe strada, dar daca dau unui jucator freeze si ii spun regulile, pleaca pe alt server de oftica ca nu il las "Sa se joace", asa ca am facut serverul RPG/RPG"

Nu sunt sigur daca si acum este RPG/RP dar mentalitatea jucatorilor (NU A OWNERILOR, unii) este joasa, si cum mai sunt servere unde jucatorii "Pot sa se joace" fara ca un admin sa le dea freeze sa le spune regulile sau despre RP, am decis sa raman pe servere straine.

Ai zis la sfarsit ca sa fac eu un server mai bun, pai eu nu am comentat celelalte servere, mai citeste odata replica ce am spuso.

P.S: Scuze de ce am zis mai sus, dar eram si asa nervos, si cand am vazut ce copy/paste si "tint-system nou" am luat foc. (Sunt nervos din fire :P )

Link to comment
  • Scripting Moderators
Bai baiatule, tu de ce screzi ca nu e activ subforumul romanesc? Eh? Pentru ca daca vine cineva aici sa va intrebe ceva, sariti pe el cu filozofiile voastre.

La partea de Roleplay ai dreptate, si mie imi place foarte mult Roleplay-ul, la momentul actual joc pe Owl Gaming sau pe MTA:RP, trebuie sa recunosti, ca ownerii incearca sa faca jucatorii sa faca Roleplay dar nu vor. Am vorbit odata cu ownerul de pe World Gaming, mi-a venit o nostalgie de vR si am vrut sa ma intorc inapoi pe serverele romanesti, si l-am intrebat de ce nu face nimeni roleplay, si raspunsul lui a fost:

"Am incercat sa ii fortez sa faca roleplay, sa le arat ce avantaje si ce frumos este roleplay-ul, cum era pe vR odata, ca faceai Roleplay singur mergand pe strada, dar daca dau unui jucator freeze si ii spun regulile, pleaca pe alt server de oftica ca nu il las "Sa se joace", asa ca am facut serverul RPG/RPG"

Nu sunt sigur daca si acum este RPG/RP dar mentalitatea jucatorilor (NU A OWNERILOR, unii) este joasa, si cum mai sunt servere unde jucatorii "Pot sa se joace" fara ca un admin sa le dea freeze sa le spune regulile sau despre RP, am decis sa raman pe servere straine.

Ai zis la sfarsit ca sa fac eu un server mai bun, pai eu nu am comentat celelalte servere, mai citeste odata replica ce am spuso.

P.S: Scuze de ce am zis mai sus, dar eram si asa nervos, si cand am vazut ce copy/paste si "tint-system nou" am luat foc. (Sunt nervos din fire :P )

Da, ai dreptate in legatura cu a obliga pe cineva sa faca roleplay sau nu, dar cum spuneam: nu e vorba daca server-ul meu va avea 10 sau 100 de jucatori, ideea este ca printre acei 10-100 sa fie o mare majoritate care sa faca roleplay. Este un joc, conteaza sa ne simtim bine. Stiu ca jucatorii pleaca repede odata ce le dai un jail, un kick si nu se mai intorc, ba mai rau, iti fac publicitate negativa.

Link to comment

Iti apreciez munca.

Stiu cat e de greu sa faci un server de MTA Roleplay si sa-l si conduci. ( Acum pe vremea noastra )

Desi ai folosit mai multe resurse din diferite parti,ai avut creativitate si le-ai pus pe toate la un loc.

Moduri la masini nu trebuie tare multe ( doar nu e RPG sau Play ),dar macar sa fie romanesti ( asta dupa placul tau,desigur ).

Am intrat,mi-a placut,m-am distrat,dar un singur lucru am sa-ti reprosez : Nu mi-a placut ca e total in engleza.Mai bine,dupa parerea mea,il deschideai cand aveai un Staff stabil si tradus (cat-de-cat macar..). Atat doar,nu vreau sa te supar,asta a fost o sugestie..

Mai pe scurt un proiect frumos si bine inceput,

Felicitari!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Un server Roleplay are numele Roleplay pentru că atunci când îșî fac contul, jucătorii acceptă T&C. Nu cred că ați citit ce scrie măcar în T&C-ul de la vR. Scrie clar că trebuie să respecți regulile serverului altfel admini au voie să te pedepsească, iar una din reguli zice că Roleplay-ul este mereu necesar. Dacă intri pe un server de RP să nu faci RP atunci, nu ai ce căuta pe un server RP, așadar vei fii pedepsit. Nu înțeleg de ce criticați modul acesta al meu de a gândi/aplica regulile.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...