Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem klatek na sekundkę w MTA.

Przeniosłem się z laptopa, bo ten ze zintegrowaną grafiką ledwo uciągał 15 FPS na low detalach w MTA: DayZ.

Komputer na który się przeniosłem, to:

CPU: Intel Pentium 4 @ 2.4 GHz

GPU: NVIDIA FX 5200 128mb/128bit

RAM: 1 GB

HDD: 40 GB

Łącze: 512kb/s Aero2 (Ping ~80)

System: Windows XP Professional

Nie jest to jakiś rewelacyjny sprzęt, powiedziałbym antyk wręcz - ale spełnia rekomendowane wymagania do gry w MTA i ma dedykowaną kartę graficzną.

Mimo to ilość FPS jaką osiągam, to: min.8/max.28/avg.20

Zainstalowane najlepiej zoptymalizowane sterowniki do serii FX (Vstudios 71.24), w panelu NVIDIA powyłączane wszystkie pierdoły, ustawiona wysoka wydajność, taktowanie karty zwiększone z 250/300 na 280/350.

Komputer wyszyczony z kurzu, nałożona nowa pasta na procka i grafę oraz przeczyszczony system.

Ustawione najniższe detale w MTA, wysoki priorytet, max. streaming memory, 800x600x16.

Podmienione modele efektów 3D (/models/effects.fxp i particle.txd) oraz wgrany GTA San Andreas Low-End Patch v0.9.

Wynik w 3DMark 2001 SE przed optymalizacją (na czysto): 5582

Wynik po optymalizacji (aktualnie): 6670

Szkoda, że w MTA wzrost tylko o jakieś 2-3 FPS.

Dodatkowo powiem, że na lapku w Counter-Strike osiągałem ~30 FPS, na stacjonarce osiągam ~100, tylko z MTA jest duży problem.

Próbowałem GameBoostera - pic na wodę fotomontaż.

Póki co nie mam możliwości załatwienia/kupna nowej-starej karty graficznej, chcę wycisnąć wszystko co się da z tego zestawu.

Jeżeli nie będzie wyjścia użyję GTA Shrinkera aby skompresować tekstury gry, choć i tak już teraz gra wygląda brzydko.

Póki co, liczę na wasze sugestie - co mogę jeszcze zrobić? :P

Link to comment
  • 2 weeks later...

Podziękuj Rockstarowi, że po zrobieniu idealnego porta Vice City - zoptymalizowany tak, że działał na największym złomie - tak bardzo potrafili z***ać San Andreas, które graficznie prawie nic nie posunęło się do przodu.

Miałem podobny problem - nic nie dało się mądrego zrobić :/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...