Jump to content

MTA DayZ - licencjonowanie


Recommended Posts

1.Chodzi o to, że DayZ w MTA jest na licencji GPL i, gdybym chciał dodać coś kreatywnego, to musiałbym opublikować pliki serwerowe wraz z moimi dodatkami. Czy mogę poprostu nikomu nie mówić na jakiej licencji jest serwer ?

Albo może macie inny pomysł ? Chyba że się myle i MTA DayZ jest na CreativeCommands, jeżeli tak to oświećcie mnie ;d

2.Widziałem pewien serwer i moje pytanie brzmi: Czy założyciele serwera mają prawo nie mówić o licencji serwera ? Bo zapytałem i nie chcieli powiedzieć. :roll:

Link to comment

Pobrałem DayZ stąd:

http://www.moddb.com/mods/mtadayz/downl ... 056-stable

i nic takiego nie znalazłem w pliku licencji.

Nie możesz w żaden sposób na tym modzie zarabiać, ale nie wspomniane jest o żadnej z "popularnych" licencji.

BTW: Drugi raz się spotykam z tym określeniem, że DayZ wymusza udostępnienie całego kodu serwera jako open source, hmm..

Aha, jakby Ci warunki licencji nie odpowiadały to zawsze można się skontaktować z autorem i wynegocjować dla siebie inną licencję.

Czy mogę poprostu nikomu nie mówić na jakiej licencji jest serwer?

Możesz, co nie znaczy, że nie naruszałbyś licencji (jeżeli wskazywałaby na to, co mówisz).

CreativeCommands

Creative Commons*

Czy założyciele serwera mają prawo nie mówić o licencji serwera?

A kto ich przymusza?

Nie muszą mieć w ogóle żadnej licencji, jeżeli nie wydają oprogramowania serwera nikomu.

Link to comment
Nie muszą mieć w ogóle żadnej licencji, jeżeli nie wydają oprogramowania serwera nikomu.

Zgoda, ale przy pobieraniu zasobów przez graczy dochodzi do dystrybucji kodu, a w takiej właśnie sytuacji licencja GPLv3 (wspomniany Open Dayz) wymusza konieczność udostępnienia kodu na żądanie.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku np. kodu javascript pobieranego przez przeglądarke na stronach WWW. Są licencje, które pozwalają na ten jeden szczególny przypadek dystrybucji, bez konieczności udostępniania całości kodu, np. AGPL.

Niemniej jednak, w przypadku GPLv2, GPLv3, taki obowiązek następuje.

Czy założyciele serwera mają prawo nie mówić o licencji serwera?

Odpowiedziałem Ci już na to pytanie na innym forum, ale pozwolę się tu powtórzyć: Licencja GPLv3 nakłada na Ciebie taki obowiązek, w opisanej wyżej sytuacji. Nie robienie tego to łamanie licencji.

Link to comment

Dzięki za wyjaśnienie, ale to troszke jakby.. Komplikuje sprawe.

To jest wycinek z licencji.

you may not:

- use the materials for any commercial purpose, or for any public display

(commercial or non-commercial, by which is meant selling the gamemode for the purpose of profit);

- remove any copyright or other proprietary notations from the materials; or

- transfer the materials to another person or "mirror" the materials on any other server.

To wkońcu jest to na GPL v3 ? Bo z tego wynika, że nie można tego używać w celach komercyjnych.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...