Jump to content

Situatia serverlor romanesti


_sEEk_

Recommended Posts

  • Scripting Moderators
Chiar vreau sa vad cum unesti Race (
Mapa romanesca ) cu Roleplay-ul sau orice alt ceva. Daca nu faci un MultiGamemode de tipul Multi-Room , nici sa nu te mai apuci ca muncesti degeaba.

Nu are cum sa nu fie Multi Room.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Cam așa e treaba în România . Pe la sfârșitul verii , voi răsări împreuna cu echipa rG Reloaded Gaming cu două servere de MTA . Acestea fiind de două tipuri , Play și Roleplay . De ce în vară ? deoarece în vară voi avea un Server cu care o să-mi fac propriul Host , și la începutul verii voi incepe a scripta server-ul de Roleplay , el este deja scriptat dar doar 60% și mai are nevoie . iar celelalt de Play va fi lansat tot odată cu cel de Roleplay deoarece for fi puse direct pe Host .

Link to comment
  • 2 months later...

Nu ar fi rau ca toti scripterii romani sa se uneasca si sa faca un server de RolePlay, ma refer Roleplay calumea, nu ca serverele de acum, care nu au habar de roleplay, cu staff de toata jena.De exemplu Mihailescu are 70-80 playeri zilnic, dar roleplay-ul facut la ei banuiesc ca e varza, nu am intrat sa vad, dar din auzite, asta cred si eu.In loc sa fie un singur server de RolePlay bine pus la punct.

Link to comment

SamiHQ,am intrat acum 1 luna pe Mihailescu si ghici ce,faceam RP omorand pe cineva iar OWNERU vine la mine si zice pe chatul IC "NU MAI FA RP DM" ce sa mai zicem de jucatori. Adminii insusi invata jucatorii sa nu faca RP cum trebuie sau deloc plus ca daca te rogi indeajuns de mult/bine de fondator/admini primesti bani/masini. Moduri cat cuprinde cu 350 mb de download care se misca cu viteza melcului turbat. Nu e nici o diferenta intre serverele braziliene de play cu moduri si mihailescu. Dar ce ma lasat cu un gust amar au fost aceste poze,din care constastam ca mihailescu este un copil retardat.

mta_screen_2014_06_25_16_29_30.png

mta_screen_2014_06_25_16_29_36.png

Pacat ca ne fac de rusine pe noi romanii aceste serverele de tot rahatu..

Edited by Guest
Link to comment
SamiHQ,am intrat acum 1 luna pe Mihailescu si ghici ce,faceam RP omorand pe cineva iar OWNERU vine la mine si zice pe chatul IC "NU MAI FA RP DM" ce sa mai zicem de jucatori. Adminii insusi invata jucatorii sa nu faca RP cum trebuie sau deloc plus ca daca te rogi indeajuns de mult/bine de fondator/admini primesti bani/masini. Moduri cat cuprinde cu 350 mb de download care se misca cu viteza melcului turbat. Nu e nici o diferenta intre serverele braziliene de play cu moduri si mihailescu. Dar ce ma lasat cu un gust amar au fost aceste poze,din care contastam ca mihailescu este un copil retardat.

mta_screen_2014_06_25_16_29_30.png

mta_screen_2014_06_25_16_29_36.png

Pacat ca ne fac de rusine pe noi romanii aceste serverele de tot rahatu..

Acesta este MTA-ul românesc, de aceea am spus sa se unească scripterii buni și să facă ceva frumos.

Link to comment
  • 2 months later...
Misto sa criticii pe alti nu? Macar ei muncesc si eu server copile, nu stau si critica pe alti ca tine.

A venit Raileanu, tineti'va bine :))

Ba tu n'ai RP nick cat un Play.

Danydacu, tu sa taci ca te bate o baza de date in frunte cu Google. Copii infecti ca tine sunt motivul pt care n'o sa creasca serverele care trebuie pe MTA. Toti v'ati facut RP si nu stiti sa scriptati o comanda in Lua.

Link to comment

Pot să-i dau credite lu Răileanu că încercă să facă ceva, dar nu este calea ce bună. Prin măgării, șmecherii și fraiereli cum îmi făcu mie: să trimită mesaje la toți admini să îî dea contu lor de pe serverul meu pentru a-i bana pe toți.. și când a reușit și a banat toți jucătorii de pe vR, mai și mințea că nu a fost el, când l-am prins cu mâța în sac că era exact serialul lui.. . Pentru ce? Pentru a face reclamă? Jucătorii cinstiți, care știu să facă Roleplay calumea, care joacă pe un server și sunt stabili, vor reveni chiar dacă îî banezi tu, când sunt debanați tot acolo joacă. Ce câștigi? Maximă să intre să se uite, să râdă nițel și să iasă. Nu așa se câștigă jucători stabili, trebuie să muncești pentru fiecare, să vii cu ceva nou, să aduci îmbunătățiri, facilități, să îmbunătățești Roleplay-ul, acțiuni, etc. Dar mno.. poate veți realiza și voi până la urmă, dacă vi se repetă de multe ori..

Link to comment
Pot să-i dau credite lu Răileanu că încercă să facă ceva, dar nu este calea ce bună. Prin măgării, șmecherii și fraiereli cum îmi făcu mie: să trimită mesaje la toți admini să îî dea contu lor de pe serverul meu pentru a-i bana pe toți.. și când a reușit și a banat toți jucătorii de pe vR, mai și mințea că nu a fost el, când l-am prins cu mâța în sac că era exact serialul lui.. . Pentru ce? Pentru a face reclamă? Jucătorii cinstiți, care știu să facă Roleplay calumea, care joacă pe un server și sunt stabili, vor reveni chiar dacă îî banezi tu, când sunt debanați tot acolo joacă. Ce câștigi? Maximă să intre să se uite, să râdă nițel și să iasă. Nu așa se câștigă jucători stabili, trebuie să muncești pentru fiecare, să vii cu ceva nou, să aduci îmbunătățiri, facilități, să îmbunătățești Roleplay-ul, acțiuni, etc. Dar mno.. poate veți realiza și voi până la urmă, dacă vi se repetă de multe ori..

Povestea spune ca Raileanu inca mai incearca sa afle cum se scrie

fancşăn (function) 

Link to comment
Pot să-i dau credite lu Răileanu că încercă să facă ceva, dar nu este calea ce bună. Prin măgării, șmecherii și fraiereli cum îmi făcu mie: să trimită mesaje la toți admini să îî dea contu lor de pe serverul meu pentru a-i bana pe toți.. și când a reușit și a banat toți jucătorii de pe vR, mai și mințea că nu a fost el, când l-am prins cu mâța în sac că era exact serialul lui.. . Pentru ce? Pentru a face reclamă? Jucătorii cinstiți, care știu să facă Roleplay calumea, care joacă pe un server și sunt stabili, vor reveni chiar dacă îî banezi tu, când sunt debanați tot acolo joacă. Ce câștigi? Maximă să intre să se uite, să râdă nițel și să iasă. Nu așa se câștigă jucători stabili, trebuie să muncești pentru fiecare, să vii cu ceva nou, să aduci îmbunătățiri, facilități, să îmbunătățești Roleplay-ul, acțiuni, etc. Dar mno.. poate veți realiza și voi până la urmă, dacă vi se repetă de multe ori..

Povestea spune ca Raileanu inca mai incearca sa afle cum se scrie

fancşăn (function) 

Hai ca asta e tare ! :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...