Jump to content

Dlaczego skrypt nie działa?


Recommended Posts

Tak, skyboxy,muzyka, mody palm wszystko działa tylko te chmury nie chcą zniknąć :evil::evil::evil:

Zrobiłem nawet nową mape by sprawdzić czy na innej zadziała(nie działa) i wkleiłem do mety

.

Utworzyłem plik clouds.lua z tą zawartością

function disableClouds ()

setCloudsEnabled ( false )

end

addEventHandler ( "onResourceStart", getResourceRootElement(getThisResource()), disableClouds )

Skrypt pobrany stąd:

http://forum.twisted-gamers.net/topic/256-tuthow-to-disable-clouds/

Link to comment

to nie jest TA meta. to jest TEN PLIK meta. nie odmieniaj tego tak dziwnie :P

wrzuć w ten plik lua na samym początku `outputChatBox("test")` zeby sprawdzic czy plik sie w ogole wykonuje. sprawdz tez konsole serwera. skrypt powinien byc ok, szczegolnie ze jest skopiowany 1:1 z wiki, zapewne jest tu jakiś oczywisty błąd, ale nie rzuca się w oczy

Link to comment

Gdzie wrzuciłeś to:

outputChatBox("test") 

W funkcji disableClouds(), czy bezpośrednio na początku pliku? Jeśli na początku pliku, to teraz spróbuj w funkcji i sprawdź czy działa. Możliwe też, że jakiś inny zasób ustawia widoczność chmur. Spróbuj zastąpić

setCloudsEnabled(false) 

tym:

setTimer(setCloudsEnabled, 1000, 10, false) 

Sprawi to, że skrypt przez około 10 sekund od rozpoczęcia będzie co sekundę wyłączał chmury. Jeśli zadziała, to już wiesz gdzie leży problem :)

Link to comment

To, że działa, nie znaczy jeszcze, że problem został rozwiązany, bo jest to trochę metoda "na około" ;) Spróbuj zobaczyć, czy jakiś inny skrypt nie wymusza widoczności chmur przy starcie. Możliwe też, że może to zależeć od mapy, która ma ustawiona widoczność chmur.

Link to comment

Najpierw testowałem ten skrypt w "czystej" mapie tzn. nowo zrobionej a teraz na właściwej i działa(przedtem na "czystej" nie działało), nie znalazłem również w innych skryptach czegoś związanego z chmurami. Zauważyłem spadki fps'ów na ok. 1 sek. być może ma to związek z skryptem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...