Jump to content

Account-System Valhalla


SiNaTrA

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Scripting Moderators
Fiecare script din vallhala se bazeaza unu pe altul..nu fuctioneaza singur.

Aah , tu vrei sa spui ca nu poti face register IG ?

Se poate, totul e posibil daca stii cum.

Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
salut caut pe cineva sa incepem sa facem un server roleplay de la 0 ! nu ma preocup de bani.. pot sa iau 10 hosturi doar ca vreau ajutor

ID SKYPE MIHAY.VL1 SAU MESSENGER MIKY_DEVIL110

fă-l singur, ca și mine, doar că și cu cunoștințe îți ia timp, deoarece sunt multe de făcut, și să știi de asemenea să-ți faci propriul cod care doar tu-l poți citi, așa oricine va avea script-ul, nu-l va putea modifica. Succes!

Link to comment
  • 3 months later...

ajutor nu stiu cum sa rezolv! am incercat in orice fel!

ERROR: mysql/connection.lua:235: attempt to call global 'mysql_ping'

ERROR: mysql/connection.lua:235: attempt to call global 'mysql_ping'

(a nil value)

[08:53:03] ERROR: elevator-system/s_elevator_system.lua:217: call: failed to cal

l 'mysql:query' [string "?"]

[08:53:33] ERROR: mysql/connection.lua:235: attempt to call global 'mysql_ping'

(a nil value)

[08:53:33] ERROR: interior-system/s_interior_system.lua:522: call: failed to cal

l 'mysql:query' [string "?"]

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Salut , cad ca sunteti ceva de genul : Daca aveti o intrebare puneti-o aici " Iar daca cineva va intreaba , spuneti ca nu ajutati pe cei care au gamemode-uri furate sau de pe net , pai poate sunt si uni care nu au experienta in configurarea unui server ,lua si asa mai departe , si daca veti raspunde , poate va retine ceva in viitor , si eu am acceiasi problema , si nu am furat gamemode-ul , l-am cumparat .

Si daca spuneti ca "Pai sa rezolve el ca degeaba isi face server de MTA roleplay daca nu stie nimic"

Daca iti deschizi un server e cel mai bine sa inveti , pentru ca te vei intalni cu multe probleme

Eu am invatat sa fac insigne , gov , duty , si sa reconfigurez un carshop , singur , doar pentru ca am facut un server de roleplay , lcruri de baza la un server!

Acum m-am bazat pe vG , deoarece am crezut ca poate o sa mearga mai bine , dar e de rahat chestia asta cu registerul , asa ca nu mai scrieti "Lasati mai jos orice problema aveti" , daca nu raspundeti la ea

Link to comment
Salut , cad ca sunteti ceva de genul : Daca aveti o intrebare puneti-o aici " Iar daca cineva va intreaba , spuneti ca nu ajutati pe cei care au gamemode-uri furate sau de pe net , pai poate sunt si uni care nu au experienta in configurarea unui server ,lua si asa mai departe , si daca veti raspunde , poate va retine ceva in viitor , si eu am acceiasi problema , si nu am furat gamemode-ul , l-am cumparat .

Si daca spuneti ca "Pai sa rezolve el ca degeaba isi face server de MTA roleplay daca nu stie nimic"

Daca iti deschizi un server e cel mai bine sa inveti , pentru ca te vei intalni cu multe probleme

Eu am invatat sa fac insigne , gov , duty , si sa reconfigurez un carshop , singur , doar pentru ca am facut un server de roleplay , lcruri de baza la un server!

Acum m-am bazat pe vG , deoarece am crezut ca poate o sa mearga mai bine , dar e de rahat chestia asta cu registerul , asa ca nu mai scrieti "Lasati mai jos orice problema aveti" , daca nu raspundeti la ea

Sustin aproape tot ce ai zis,mici exceptii

Nu ar trebui sa promovam folosirea scripturilor/gamemode-urilor leaked nici sa ajutam la editarea lor deoarece un om a stat acolo luni de zile sa faca gm-ul si se trezeste ca apare pe toate serverele dar editat.Daca as avea un GM facut de mine m-as enerva rau sa-mi vad scripturile postate undeva

Scriptingul nu se invata numai deschizand un server

Trebuie luat pas cu pas de la resurse mici la resurse cat mai mari.Si eu am facut la fel si acum sunt bun in domeniu.Am invatat scripting SINGUR,singurul ajutor care l-am primit a fost pe forum la inceput cand aveam mici erori

Recunosc insa ca m-a ajutat foarte mult informatica care se preda la noi in scoala,C++ mai ales.Prin C mi-am pus bazele "coding-ului" si sa invat Lua a fost usor,doar a trebuit sa adaptez sintaxele

Pe internet exista o gramada de tutoriale/exemple de scripturi si cum sa inveti sa le faci si multi oameni care o sa fie bucurosi sa te ajute

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...