Jump to content

Recommended Posts

Czy jest jakikolwiek sposób na zwiększenie odległości streamu dodatkowych obiektów?

Za pomocą setFarClipDistance mogę spowodować, że z Los Santos zobaczę opuszczone lotnisko w LV. Chciałbym osiągnąć podobny efekt z obiektami tworzonymi za pomocą createObjec, pliku *.map itd.

Jakaś szansa? Podejrzewam, że nie ;/ Ale kto pyta nie błądzi :D


Myśle, że mogłbym przekonwertować obiekty do IPL i to by podziałało, jednak chciałbym zrobić to po stronie servera, aby gracze mieli podobnie, a z tego co wiem, bez zewnętrznego instalatora nie osiągnę tego.

Link to comment

Już próbowałem w taki sposób (tworzenie 2 obiektów w 1 miejscu z parametrem isLowLODObject i bez), lecz efekt mnie nie zadowolił. Draw Distance może troszeczkę się zwiększył, ale chyba coś co się nazywa "Stream Limit" zmniejszyło liczbę widocznych obiektów jednocześnie.

Może źle opisałem to co chcę uzyskać, więc się teraz poprawie:

Moim celem jest stream/wyświetlanie jednocześnie wszystkich dodatkowych obiektów z dowolnej odległości (lub po prostu odległości minimum 1500 unit) tak jak to wygląda z world objects po ustawieniu parametru funkcji setFarClipDistance na 6000.

Uważam, że skoro przy setFarClipDistance (6000) w środku San Andreas tracę około 5-10 FPS to jednoczesne renderowanie zaledwie 2-3 tysięcy obiektów utworzonych na morzu nie powinno być problemem dla karty graficznej. Myślę tutaj o mapach DD/DM do gamemoda RACE jak i również dla innych gamemodów dziejących się na mapie San Andreas.

Link to comment

Nie zrobisz czegoś takiego. Bo część limitów MTA jest narzucona przez silnik GTA - ich zwiększanie wywala grę, więc są ustawione na "bezpieczne" wartości. Zresztą tu nie chodzi tylko o render. Jakbyś BARDZO chciał to możesz np spowodować, coś takiego - wystarczy, że obiekt będzie miał przesunięty środek od faktycznego środka obiektu np. o 1000, 1000, a potem ten obiekt o ten 1000, 1000 przesuniesz. Wtedy jednak warto by było, żeby obiekt był niskich detali - nieszczegółowy, z paćkowaną teksturą - niczym obiekty LOD w singlu - wtedy tworzysz grę z sensem, a nie na zasadzie 'u mnie jakoś działa to i u innych musi' ;)

Link to comment

Jednak obiekty w kontenerach IPL i IDE nie mają takich limitów.

http://imgur.com/a/Twhf8#5

Nie mam na myśli nowych obiektów stworzonych w programach do obróbki 3D, ale wiem o co chodzi.

Myślę, że taki obiekt z przesuniętym środkiem (środek w 0,0,0 - widziany na 1000,1000,0) zdałby egzamin, ale to zapewne tylko w promieniu 400 unitów od tego środka. Gdybym znalazł się na 1000,1000 to by już go dawno nie było.

A może jest jakiś sposób w MTA żeby przekonwertować obiekty createObject w WorldObjects?

Szkoda że nie ma możliwości kontrolowania IDE i IPL ;/

wtedy tworzysz grę z sensem, a nie na zasadzie 'u mnie jakoś działa to i u innych musi' ;)

Jasne, ale przecież to nie jest problem. Nie chcę wymusić na wszystkich taki kod, wiem, że są komputery, które by to rozwaliło. Dlatego oczywiście dałbym możliwośc włączenia wyłączenia i kontrolowania 'zasięgu'.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...