Jump to content

Recommended Posts

Siema, natknąłem się na problem. Nie jest to coś wielkiego ale jest troche frustrujące.

W moim autorskim gamemodzie freeroam wyrzutnia rakiet - Rocket Launcher - ID: 35 wystrzeliwuje rakiety z prędkością około 3 rakiet na sekundę. Nie jest to realne, takie jakie to było w single playerze. Dodam, że widziałem już kiedyś/gdzieś różniące się servery z podobnym problemem, który jednak na takich serverach był przekształcany w zaletę (ludzie kochali spamić rakietami) :)

Gdy stawiam domyślne servery mta, dołączam do różnych innych serverów MTA prędkość strzelania rakietami z tej samej broni na takich serverach jest normalna. (około 1 rakieta / sekundę)

Nie bawiłem się w zmienianie handlingu broni, to nie leży po stronie klienta, bo każdy gracz, który dołączy na mój server ma ten sam problem, nie używałem funkcji setGlitchEnabled, jednak gdy ustawię 'fastfire' na false nie naprawia to mojego problemu. Sprawdzałem gamemod na wersjach 1.3.1, 1.3.2, 1.3.3 i na każdej bez rezultatu.

Jestem przekonany, że jest to bug MTA, ale jednak nie znam źródla tego problemu. Jakaś funkcja?

Jakieś pomysły, co może być przyczyną?

Całego kodu nie będę przedstawiał, bo jest to kod złożony z kilkudziesięciu plików i kilku tysięcy linijek kodu więc byłoby to bezcelowe, oczekuję jedynie propozycji działań, którę mogą wykazać w czym tkwi problem.

Pozdrawiam 8)

Link to comment
oczekuję jedynie propozycji działań, którę mogą wykazać w czym tkwi problem.

Klasyczne debugowanie gdy nie wiadomo co powoduje błąd - stopniowo wyłączasz zasoby, aż znajdziesz ten, który to powoduje (uważaj tylko na to, że raz ustawione takie zachowanie po wyłączeniu powodującego to zasobu może zadziałać np. po reconnecie). Jeżeli jesteś pewien, że to Twój zasób - usuwasz po kolei fragmenty kodu, aż problem przestanie występować. Potem po kawału kod wracasz na miejsce ;)

Link to comment

Nie wiem co jest tego przyczyną, ale możesz zmienić szybkostrzelność broni za pomocą parametru "anim_loop_stop" w setWeaponProperty. Warto chyba też zmierzyć czy przypadkiem wartość tego nie różni się od oryginalnej wartości w Twoim skrypcie (getOriginalWeaponProperty i getWeaponProperty).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...