Jump to content

Szukam pomocy przy serwerach RP...


Recommended Posts

Witam. Otóż chciałbym samodzielnie zrobić serwer RP na zakupionym hostingu. Niestety nie znam żadnych skryptów ani modów... kiedyś robiłem serwer do CS:S, więc ogarniam jakieś podstawy takie jak FTP. Jeżeli znalazłby się ktoś, kto wytłumaczyłny mi wszystko i pokazał to byłbym bardzo wdzięczny.

Link to comment

Jedyny darmowy gamemod RP w MTA który znam to https://github.com/mabako/mta-paradise

Co do tego czy da się z tego zrobić serwer nie wypowiem się - nie wiem.

Ale uważam, że jeśli nie masz żadnego pojęcia o programowaniu to nie dasz sobie z tym rady - otwieranie serwera w MTA to nie to samo co otwieranie serwera w CS, gdzie każdy serwer to to samo oprogramowanie a zmienia się tylko kilka skryptów i mapa.

Jeśli oczekujesz że poskładasz serwer z gotowych elementów, to powinieneś zainteresować się gamemodem play (jest w domyślnej paczce z serwerem) i skryptami z community.multitheftauto.com, ale serwer RP to to na pewno nie będzie.

Link to comment
słyszałem jeszcze o vG Roleplay. Podono też dobry mod...

Kod Valhalla-Gaming (obecnie nazywają się bodajże rootgaming) nigdy nie był opublikowany, a kopie krążace po internecie, mówiąc kolokwialnie są pirackie. Nie możemy popierać korzystania z takiego oprogramowania.

Z tego co wiem, istniało kilka polskich serwerów używających tego kodu (vG), ale wszystkie zwijały się po bardzo krótkim okresie czasu.

Pozatym myślę, że zrobienie takiego serwera z gotowych części nie jest takie trudne... tylko gdzie te części znaleźć?

Już Ci podałem - gamemod play znajdziesz w paczce z serwerem (jest nawet domyślnie włączony, więc wystarczy serwer zainstalować), a na https://community.multitheftauto.com/ znajdziesz różne zasoby które zostały udostępnione przez ich autorów, do swobodnego wykorzystania (lub zgodnie z dołączoną licencją).

z gotowców to poskładasz byle co, wpadnie na to łącznie 50 osób przez miesiąc, z czego pewnie połowa nie zarejestruje konta, jak zobaczy dwudziesty serwer z tym samym skryptem

To prawda, albo robisz coś jak wszyscy i kończysz jak wszyscy, albo robisz coś po swojemu i ... wygrywasz.

Każdego miesiąca zakładane są dziesiątki serwerów z identycznymi podstawowymi gamemodami, które zaraz są zamykane bo nikt nie chce grać na czymś co już widział.

Link to comment

Pliki wgrywasz przez FTP lub dowolny inny protokół który udostępnia Ci Twój hosting.

Wgrane zasoby możesz później uruchomić ręcznie wpisująć komendę

  
start nazwa_zasobu 
  

Możesz też dopisać je do mtaserver.conf, aby włączały się samoczynnie.

Więcej informacji o uruchamianiu własnego serwera i zarządzaniu nim znajdziesz tu:

https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Server_Manual

https://wiki.multitheftauto.com/index.ph ... ver_Manual

Link to comment

Okej no i wgrałem to z tego linku co mi podałeś ale nadal mam serwer "Play", a nie RolePlay...

@EDIT

Wgrałem te pliki do mods/deathmatch ale teraz wyświetla się w hosingu coś takiego "Serwer nie włącza się poprawnie z powodu nieprawidłowej konfiguracji serwera gry. Proszę dokonać naprawy lub reinstalacji serwera gry."

Edited by Guest
Link to comment

Okej no i wgrałem to z tego linku co mi podałeś ale nadal mam serwer "Play", a nie RolePlay...

A uruchomiłeś te zasoby? Dopisałeś je do mtaserver.conf? Nigdy nie używałem tego gamemodu i tak naprawdę nei wiem czy będe w stanie Ci pomóc, ale nie powinno to być trudne, powinieneś sobie sam poradzić.

Wgrałem te pliki do mods/deathmatch ale teraz wyświetla się w hosingu coś takiego "Serwer nie włącza się poprawnie z powodu nieprawidłowej konfiguracji serwera gry. Proszę dokonać naprawy lub reinstalacji serwera gry."

Jeśli nie wyrobisz u siebie minimum samodzielności to nie uruchomisz tego serwera.

Nie wiem co masz błędnego w tym configu, nie mam też szklanej kuli.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...