Jump to content

ipl to map converter


Recommended Posts

  • 6 months later...

Z czym dokładnie masz problem? Ja postąpiłem według instrukcji autora, co prawda configu nie mogłem nic zmienić bo program segfaultował, ale na domyślnych opcjach się udało.

Modyfikując wygenerowany plik zmieniłem sposób ładowania i wyładowywania obiektów, gdyż sprawia niemiłe wrażenia wizualne a nie jest potrzebny jeśli nie potrzebujemy oryginalnej mapy od SA. Do tego kilka zmian w farClipDistance i myslę, że taka mapa jest całkiem grywalna w MTA.

Link to comment

Gostown6 - 160MB luzem, chociaż faktycznie idzie wolno bo trzeba pobierać wiele małych plików.

Po skompresowaniu zajmuje jakieś 45MB, jakby fetchRemote pozwalało pobierać pliki ze zdalnych serwerów, to możnaby się pokusić o dekompresję tego w Lua.

Zawsze można też zrobić osobny instalator, poza MTA - zrobił tak np. SAESRPG z konwersją mapy Vice City.

Nie ma co ukrywać, że ładowanie w ten sposób całych map nie wygląda idealnie - draw distance jest niski, w oddali widać często niepodmienione obiekty. Z niecierpliwością czekam na MTA 1.4/EIR i innowacje związanie z streamingiem obiektów.

Link to comment

bool engineReplaceModel ( dff theModel, int modelID [, bool alphaTransparency = false ] ) 

>>alphaTransparency

Pozwala na rozwiązanie (przynajmniej częściowo) problemów z przeźroczystymi obiektami.

To odnośnie do 'migających szyb' domku w powyższym video.

Kolejna sprawa to (częste w podmienionych obiektach) błyskanie płaskich powierzchni kiedy coś je oświetla (światła samochodu, wystrzał z broni itp). Proponuje pobrać shader 'Road shine' z wiki. Wywalić kod odpowiedzialny za tworzenie speculara. W zasadzie wystarczy sam Vertex Shader.

Co do conventera - Aby otrzymać nieskompilowany skrypt klienta, należy w pliku konfiguracyjnym dodać compile=false

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...