Jump to content

Polish Truckers World


Guest Guest26901

Recommended Posts

Przede wszystkim nie otwierać serwera, kiedy jedyne co masz to ciężarówki na pustej mapie. Musisz być tak dobry jak konkurencja w momencie startu, potem dobra reklama, ciągły rozwój serwera, grupa graczy (nawet znajomych kumpli) na dobry początek - żeby coś się działo.

Spojrzałem na reklamę i.. nie jest zachęcająca. Skrypty, które można znaleźć na community, skrypty takie banalne, że nawet nie powinny być na liście (logowanie, licznik prędkości - to są podstawy i każdy serwer je ma).

Z beznadziejnym produktem co byś nie zrobił - to nic z tego nie będzie.

Z drugiej strony - dobry serwer (skrypty) to nie wszystko. Jeżeli administracja będzie kiepska (tj. nie będzie pilnować graczy, szczególnie oszustów, ale także tych, którzy tylko przeszkadzają; albo będzie (typowe zachowanie niestety) czuć się ponad wszystkimi - bo to ICH serwer) to też może być kiepsko. Dodatkowo - każdy serwer potrzebuje CZASU na rozwój. U mnie ludzie zaczęli regularnie grać po ok pół roku od pierwszego uruchomienia. Dodatkowo przytoczę tu przykłady dwóch popularnych (albo kiedyś popularnych) serwisów: nasza-klasa (zaczęła być popularna ok 3 lata po uruchomieniu) i facebook (ok roku po otworzeniu się dla wszystkich - kiedyś był to serwis tylko dla studentów, trzeba było mieć maila w domenie szkoły, żeby się zarejestrować). Więc jak widać - nie od razu rzym zbudowano..

Link to comment

@UP

Niekoniecznie.. ostatnio chodziłem po serwerach i stwierdziłem, iż coraz więcej serwerów są swoimi własnymi kopiami, skrypty znajdujące się na nich są coraz bardziej podobne do tych które są na serwerach z powodzeniem, lecz jednak gracze preferują dany serwer, bądź weszli na tamten serwer wcześniej niż na serwer z większą karierą, co wiąże się z tym, że potem są twierdzenia typu "ściągnęliście od nas to i tamto" przykładowy serwer CIT z dużym powodzeniem, przeważnie 800/900 osób. Teraz porównajmy skrypty ich i skrypty które nagle zaczynają pojawiać się na community są cholernie podobne do tych z CIT. Dałbym tutaj przykład, ale gdzieś link zgubiłem.

@Do tematu

Musisz zrobić coś, co przyciągnie graczy, teraz większość osób idzie na wygląd wizualny, a nie funkcjonalny serwera. Nawet najprostsze skrypty mogą się graczom spodobać. Popróbuj jeszcze rozmaitości we frakcjach i ich funkcjonowania. Żeby zabłysnąć powinieneś też zrobić tak, że jedna praca jest zależna od drugiej, przykładowo jeśli szukasz realności to musisz w pewien sposób połączyć pomoc drogową, policję i pogotowie przy wypadkach drogowych. Pokombinuj, a na pewno się uda .

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...