Jump to content

Włamy


Recommended Posts

Ostatnio następują włamy na ftp serwerów i forum. Na serwerze były zmiany jak usunięcie całego acl i to nie ze strony serwera, a ftp, lecz forum innego serwera, nowego projektu MTA o nazwie NFS:SA również był włam na ftp i był zmieniony plik ".htaccess", blokowało to dostęp do panelu admina i przenosiło na tą stronę: http://brent.crashrecoveryteam.com/counter.php wolę jej nie sprawdzać, bo pokazuje szkodliwe oprogramowanie. Nie mogę sprawdzić ip danej osoby, bo logi z momentu włamania są czyste. Serwer zaatakowany: Polish Pr0 Server. Forum: nfssa.pl. Jeżeli ktoś wie, kto mógł być tego sprawcą, bardzo proszę o kontakt lub jakiekolwiek sposoby na sprawdzenie tego.

Link to comment

Dodam że był zmodyfikowany nie tylko plik .htaccess, ale równieź w plikach .php zostały celowo dodane błędy na samym końcu skryptu uniemożliwające poprawne funkcjonowanie forum (głównie panelu administratora).

Strona zostanie w pełni przywrocona do użytku w ciągu kilku dni.

Jeśli ktoś cokolwiek wie o ostatnich włamach albo sam był ofiarą, niech się odezwie.

Link to comment

Strona, na którą wskazałeś, że jest przekierowanie - to pusta strona, a skrypt służy do zliczania ilości odwiedzin na stronie - nic więcej.

A wy oduczcie się zaznaczania opcji "zapamiętaj hasło" w programach do FTP, bo to zapewne wasz problem [a włam wynikał z posiadania przez Was trojanów na kompie, i albo należycie do botnetu, albo bo prostu zdalny automat zbiera hasła i niszczy zawartość serwerów ftp]. Hasła do FTP mam nadzieję, że profilaktycznie zmieniliście.

Link to comment

No to się wszyscy nabraliście na tę samą sztuczkę i tyle, nie ma magicznej opcji wbijania ludziom na serwery i kasowania plików - gdzieś musi być błąd i to po stronie człowieka, skoro wbijają zarówno do plików z grą, jak i na serwery www, i to jeszcze zapewne od różnych dostawców (inaczej konfigurowane).

Link to comment
  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...