Jump to content

[Zapowiedź/Start]ZombiePlay


Recommended Posts

[[AKTUALNIE MOŻECIE POMARZYĆ :twisted: GDYŻ AUTOR NIE MA CZASU I JEST SAM JEDEN NA CAŁY PROJEKT]]

Sprawdź czy potrafisz przeżyć po końcu - w świecie, w którym nie ma już ludzi,tylko nieliczni toczą niekończącą się walkę o życie.

Pierwszy (grywalny) serwer inspirowany modyfikacją DayZ, jedyny z taką mechaniką gry.

Rozgrywka:

Budzisz się w centrum miasta, obok ciebie leży plecak. Znajdujesz w nim pistolety, dwie wojskowe racje żywnościowe i jakieś ubrania.

Jedyne co musisz zrobić to... - przetrwać! (Nie martwcie się, rozbudowane questy z npc'tami też są) Musisz wyjść w niebezpieczny świat poza bazę i znaleźć pożywienie dla siebie.

Oczywiście ilość zabitych zombiaków też się liczy! Musi być trochę fun'u! Za każde trafienie dostajesz punkty doświadczenia, które oczywiście pozwalają na modyfikację broni, czy np. spowalnianie głodu twojej postaci, albo szybszą regenerację zdrowia.

Każdy gracz tworzy historię serwera! Kiedy zginiesz zostanie to zapamiętane. Kiedy zabijesz innego gracza zostanie to uwiecznione. Kiedy dobijesz kolejnej rangi zostanie to zapisane. Kiedy wejdziesz na serwer też ;)

Zapraszam oczywiście na stronę www:

http://mab122.dyndns.tv:22005/

na twarzo-książkę:

https://www.facebook.com/MTA.ZombiePlay

Pozdrowienia Mab ;)

Edited by Guest
Link to comment

Obrazki sam przeskaluj na forum, przynajmniej jeden.

Co mogę dodać od siebie:

- Graficznie to leży i kwiczy. Domyślne GUI MTA jest paskudne, większość porządnych serwerów (szczególnie dopracowane są te z RolePlay, ale nie tylko) ma własny system GUI, nierzadko z animacjami. Logo tak samo - 5 minut w paincie i wybranie "pseudo-wojskowej" czcionki z dafont.com - która sama w sobie też najpiękniejsza nie jest,

- Nie hostuj tego u siebie - w tym momencie serwer zamknąłeś (albo dyndns nie odświeżył IP) i nie poogląda stronki (ani nie pogra zapewne, patrząc na porty to na 22003 pewnie coś wisiało)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to amatorski projekt, pewnie składany i utrzymywany przez jedną osobę - ale u siebie pewnych rzeczy się nie zauważa (wiem po sobie przecież) - dlatego wspominam Ci co pierwsze rzuca się w oczy ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Wielkie dzięki za opinię ;) wiem sorrka z tymi obrazkami strasznie nie mam czasu. Amatorski może i tak i też robiony przez jedną osobę.

(Jeśli chodzi o logo to miało być że jak jest wyłączony to go nie ma, ale nie ważne) Strasznie nie mam teraz czasu. Hmm.. Jeśli chodzi o grafikę. To zastąpienie przycisków (tych przycisków w plecaku z nazwami przedmiotów) obrazkami to tylko kwestia przygotowania obrazków i minimalnego przerobienia skryptu (dosłownie 3 linijki). Tylko teraz kwestia czy lepiej zamieniać wszystkie te przyciski obrazkami i czy to będzie najzwyczajniej ładniej wyglądało.

Muszę stworzyć jakiś krótki filmik prezentujący działanie całej mechaniki serwera i jak to wygląda ,,w praniu''', gdyż na obrazkach jest to bardzo mało zachęcające. A jeśli chodzi jeszcze o mechanikę to dodać jeszcze troszkę skryptowanych przedmiotów i receptur tworzenia. No i jeszcze zrobić jakieś ładne menu ulepszeń postaci.

Pozdro - Mab

PS

Jedyny nie mój skrypt to (zresztą i tak zmodyfikowany dość mocno przeze mnie) ,,zombies'' od slothman'a. ; )

Jakby ktoś ogarnięty chciał pomóc, to zapraszam. :fadein:

PPS

Eh się człowiek napracuje na robi skrypty, a wystarczy powrzucać skrypty z community nawet nie poprawione dodać jakiś mały swój i jest już serwer na którym są gracze i grają... konkurencję już mam...

PPPS

Jeśli strona serwera nie działa to są 2 opcje. Albo wyłączyłem serwer, albo coś się stało z moim łączem internetowym (ostatnio coś często). DynDns na pewno jest aktualny bo mam taki magiczny router, który sam aktualizuje ip do serwisu 8)

PPPPS

Ale jeśli jednak serwer działa to można wejść na stronę serwera, znajduje się tam miniblog, na którym udostępniam nad czym pracuję i/lub informacje na temat moich pomysłów.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...