Jump to content

[Zapowiedź] Need For Speed : San Andreas


Recommended Posts

logo.png

Projekt Need For Speed : San Andreas to projekt przyszłego serwera MTA : SA.

Jak sama nazwa wskazuje, NFS : SA to serwer tworzony na podstawie gry Need For Speed Underground.

Naszym celem jest odwzorować stara dobrą grę wyścigową. W skład tego wchodzi m.in.

- Zupełnie nowy, a zarazem prosty interfejs

- Tuning

- System wyścigów

- Statystyki

- Podział map na: Sprint, Circut, Drift oraz Drag

W NFS : U w jednym wyścigu mogło się ścigać maksymalnie 4 graczy. A co z MTA? Tutaj również taki limit zostaje wprowadzony. Jednocześnie może się rozgrywać nawet 250 wyścigów!

beztytuu20h.jpg

Tunignować swoje auta możemy od prostych części wizualnych aż po skomplikowane modyfikacje osiągów.

Wiele serwerów udostępnia tuning pojazdów, jednak żaden nie wykorzystuje tej opcji w 100%.

beztytuu60o.jpg

Podobnie jak w NFS : U, początkowy nie mamy zbyt dużych możliwości jeśli chodzi o tuning - prawie wszystkie części są zablokowane. Odblokowywać je możemy wygrywając wyścigi.

Z czasem zdobywamy kolejne samochody i coraz więcej części, aż kiedyś staniemy się nr. 1 w rankingu!

Po więcej szczegółów i najnowsze informacje zapraszamy na naszą stronę.

Wszystkie komentarze, opinie, propozycje, pytania mile widziane :-)

Link to comment

Takie propozycje proszę kierować na forum.

A co do odtworzenia tych tras, to nie jest to w cale takie proste bo elementy nie były by dobrze spasowane i było by widać dużo niedokladności co oznaczało by bardziej amatorską mapę. Wiele tras posiada te same elementy drogi więc najlepszym sposobem było by odwzorować całe miasto co jest jeszcze większym problemem. Oczywiście jeśli ktoś ma tyle chęci i jest w stanie to zrobić to czemu nie.

Link to comment
Takie propozycje proszę kierować na forum.

A co do odtworzenia tych tras, to nie jest to w cale takie proste bo elementy nie były by dobrze spasowane i było by widać dużo niedokladności co oznaczało by bardziej amatorską mapę. Wiele tras posiada te same elementy drogi więc najlepszym sposobem było by odwzorować całe miasto co jest jeszcze większym problemem. Oczywiście jeśli ktoś ma tyle chęci i jest w stanie to zrobić to czemu nie.

To nie jest dużym problemem. Wsadzenie tego do SA jest jak najbardziej możliwe, i nie jakoś kosmicznie skomplikowane, wystarczy zapoznanie się z DX ripperem, 3ds maxem lub zmodelerem no i podstawowymi narzędziami do moddingu GTA.

Ale wsadzić to do MTA? Oczywiście możliwe, ale uwierz mi że pobieranie kilkaset mb nikomu się nie spodoba ;p

Link to comment

@bartekPL:

Propozycję rzuciłem tu, bo skoro reklamujesz się tu to możesz wiadomość przekazać.

Nie mam potrzeby potwarzać upierdliwej na ogół rejestracji na tysiącach for, żeby wrzucić jednego krótkiego posta.

@verona:

Dwa lata temu jak grałem w MTA były serwery podrzucające np. 80MB zasobów. Były i takie po 200-300. I o dziwo - mocno uczęszczane (70 graczy online). Podejrzewam, że dalej takie są. Łącza są w miarę szybkie, jeżeli ktoś hostuje się w dobrym miejscu, albo poda zewnętrzne źródło pobierania plików w konfiguracji, albo nawet wrzuci zipa do pobrania na forum - trzeba to zrobić tylko raz przecież - to z dobrym serwerem będzie miał z tego więcej plusów niż minusów.

Ale to tylko moja sugestia ;)

Link to comment

Również i w dzisziejszym MTA znalazłem serwer gdzie trzeba było pobrać 500 mb :P

Jeśli ktoś byłby w stanie zrobić miasto z Underground'a, to jak najbardziej można dać na serwer ale jako opcja dodatkowa dla tych, którzy chcą mieć po prostu więcej map. To żaden problem. Lua to nie jedyna moja specjalność i mam już nawet pomysł.

Link to comment
  • 1 month later...

Testy zakończone, zatem wypadałoby kilka słów o nich powiedzieć. Cóż, na 25 Beta testerów najwięcej na serwerze grało jednocześnie tylko 7, ale mimo to zostało znalezionych dość dużo błędów. Niektóre z nich wyglądały poważnie, jednak na szczęście wszystkie z nich to tylko drobne usterki łatwe do wyeliminowania.

Oficjalny start

Mamy dla was kolejną dobrą i długo oczekiwaną wiadomość - oficjalny start serwera NFS : SA odbędzie się 27 października (sobota) o godzinie 20:00!

Na start niektóre funkcje zostaną wyłączone (np. niektóre osiągnięcia), ale mimo to na serwerze może cały czas brakować wielu elementów i występować drobne błędy, ale w końcu to dopiero wersja beta (a nawet alpha :) ).

Do czasu otwarcia obowiązuje przyznawany na start bonus za każdą przysłana mapę.

UWAGA! Data otwarcia może ulec przedłużeniu z powodu możliwych nieoczekiwanych problemów!

Link to comment

Profesionalny projekt, polecam ;) Zwykłe Race po kilku latach mi się już przejadło, i czas na niekonwencjonalny pomysł.

Co do hostu to żadnych maxrate, og-servers czy innych wynalazków - wszystko stoi na szybkim (zarówno pod względem łącza jak i osiągów sprzętowych) serwerze dedykowanym zlokalizowanym we Francji by gracze z Europy mieli dobre pingi i szybki download ;)

Nic tylko czekać na start.

Link to comment

@dzek:

Nie polecam hostingu w Niemczech sam miałem okazję korzystać z kilku i gracze skarżyli się na networki.

A co do serwera to naprawdę dobra inicjatywa aby zacząć takie coś co prawda słyszałem już o tym projekcie jakieś 2 tygodnie temu( zyskał nawet spory rozgłos wśród sceny MTA, nie tylko wśród polskiej )

Link to comment
  • 1 month later...

Oto długo oczekiwana informacja dotycząca nadchodzącej wersji v0.2b.

Do tej pory obecny stan serwera nie każdemu przypadł do gustu: błędy, brak graczy,problemy z odblokowywaniem, problemy z nowymi graczami, dużo narzekań itp.

Obecna wersja serwera v0.1a to wczesna wersja testowa alpha, która tak naprawdę stanowi zarys głównej idei, jak to wszystko ma działać, wyglądać itd.

Dużo zmian nadciąga w nadchodzącej wersji v0.2b, która nadal nie będzie pełnym kompletnym skryptem, ale z pewnością zwiększy zainteresowanie na serwerze.

Tuning w mieście

Tak, na wersji v0.2b tuningować nasze auto będziemy mogli tylko i wyłącznie w mieście! w głównym menu zamiast przycisku Tuning będzie Swobodna jazda, i aby dokonać tuningu będziemy musieli udać  się do odpowiedniego sklepu. Sklepy, podobnie jak w NFS Underground 2, będą podzielone na kategorie takie jak Body Shop czy Performance Shop.

beztytuu3ec.jpg

Dodatkowo, jeśli w danych samochodzie kupimy jakaś część (np. spoiler), to zostaje ona nam w "magazynie", dopóki nie sprzedamy danego auta. Oznacza to, że danej części nie musimy kupować ponownie dla danego samochodu, gdyż mamy już kupione. Przykład: kupujemy hamulce Street -> kupujemy hamulce race -> chcemy zmienić z powrotem na Street - > nie musimy płacić drugi raz, gdyż mamy już kupione.

Cadrona i Sunrise, a Manana i Vincent

Niektórzy być może już o tym wiedzą, ale Cadrona i Sunrise to są zbyt dobre samochody na początek gry. Nowy gracz, który wybrał na start Cadronę, ma o wiele większe szanse na wygranie wyścigu w przeciwieństwie do gracza jeżdżącego Intruderem. W związku z tym nastąpi mała korekta: na start zamiast Cadrony i Sunrise pojawi się Manana i Vincent. Natomiast Cadrona i Sunrise będą jako 2 następne możliwe do odblokowania samochody.

beztytuural.jpgbeztytuu2va.jpg

A co z graczami którzy już posiadają Cadronę albo Sunrise? Nic, będą mieć je dalej oraz dodatkowo możliwość kupna Manany lub Vincenta (oba te samochody będą odblokowane w sklepie).

Street na start

Może nie dosłownie, ale nowi gracze na start gry będą mieć odblokowane połowę części z pakietu Street do osiągów. Oznacza to, że tuż po zakupie pierwszego auta, będzie można ulepszy w nim silnik.

Gracze, którzy posiadają już konto, a nie maja odblokowanych tych części, będą je mieć odblokowane. :)

Nowy system osiągnięć  i odblokowywania nowych części

Obecny, prosty i w chyba niczym niepotrzebny system osiągnięć zostanie zamieniony na nowy, rozwinięty i mający duże znaczenie system. Zostaną dodane tzw. punkty osiągnięć oraz nagrody za osiągnięcia np. kasa czy odblokowanie nowej części.

Osiągnięć będzie znacznie więcej i będą bardziej rozwinięte.

Wprowadzony zostanie również nowy system odblokowywania nowych części, ściśle powiązany z osiągnięciami. Części już nie będą "wypadały" na chybił-trafił za wygrane wyścigi, jak to było do tej pory. Odblokowywanie części będzie podzielone na 2 kategorie:

[ul][li]System losujący części za wygrane wyścigi, bardzo podobny do obecnego. Będzie się to tyczyć tych mniej ważnych, pobocznych części np. dodatkowy spoiler czy redukcja wagi.

[/li][li]System., w których doskonale wiemy co musimy zrobić, aby odblokować daną część np. wygrać wyścig w taki i taki sposób, takim i takim samochodem z takimi i takimi statystykami. Będzie się to tyczyć tych ważniejszych, głównych części takich jak Turbo, ECU czy nowy samochód.[/li][/ul]

To właśnie ten drugi system będzie ściśle powiązany z osiągnięciami, gdyż bardzo dużo części będziemy odblokowywać właśnie za osiągnięcia, w których będziemy mieć opisane co należy zrobić.

Przykłady:

Cel: Wygraj 10 wyscigów.

Wymagania: ---

Nagroda: Odblokowanie samochodu: Sunrise.

Cel: Wygraj 3 wyścigi pod rząd:

Wymagania: Posiadać zainstalowany silnik Street.

Nagroda: Odblokowane: Turbo Street.

Cel: Wygraj wyścig trwający co najmniej 2 minut z uszkodzeniami poniżej 40.

Wymagania: Przejechane co najmniej 15 wyścigów.

Nagroda: Odblokowanie samochodu: Cadrona.

Własne pomysły na takie osiągnięcia, nagrody, wymagania, "łańcuchy" osiągnięć, możecie składać pod tym tematem! Prośba skierowana bardziej do tych starszych graczy, którzy już dłuższy czas są zaznajomieni z serwerem i mniej-więcej wiedzą, jak takie osiągnięcia, odblokowywania powinny wyglądać na jakim poziome.

Nowe typy wyścigów

W wersji v0.2b dojdzie również kilka nowych typów wyścigów:

[ul][li]Time-Trial (próba czasowa) - polega na tym, aby na czas dojechać do końca trasy. Time-Triale będą odbywać się na trasach Sprint. Na Time-Trialach zawsze jedziemy sami (np. jeśli nikogo nie ma na serwerze), jeśli uda nam się dojechać, możemy odblokować ciekawe rzeczy. Time-Triale będziemy mogli uruchamiać w określonych odstępach czasu.[/li][li]Lap Knockout (eliminacje) - jest to Circut, jednak z każdym okrążeniem z wyścigu odpada ostatnia osoba, czyli najpierw jada 4 osoby, potem 3 a na końcu 2. Lap Knockouty mogą się włączyć tylko wtedy, jeśli wyścig jest pełny (4 osoby).[/li][/ul]

Są to typy wyścigów, które na 100% pojawią się w wersji v0.2b. Natomiast jeśli starczy czasu, możemy spodziewać się znanych i kochanych Driftów. :)

Co z pozostałymi rzeczami?

Takimi jak własne wyścigi graczy? Co prawda pierwsze zarysy tego skryptu już istnieją, jednak nie obiecuję, że ta opcja pojawi się w wersji v0.2b, ale na pewno będzie w jednym z pierwszych update'ów zaraz po v0.2b :)

A co z zaległymi mapami do sprawdzenia? Do wersji v0.2b zostało jeszcze dużo czasu i na pewno zostaną do tego czasu sprawdzone :)

Dodam, że przedstawiona wyżej lista, to lista tych najważniejszych zmian. dojdzie jeszcze wiele mniejszych nowości :)

Fanpage na Facebook'u

Od teraz możecie śledzić losy NFS : SA również na Facebook'u, na naszym oficjalnym Fanpage'u! Tutaj na forum będą cały czas pojawiać się te ważniejsze news'y o większych zmianach. Natomiast na FB nieco częściej będą się pojawiać nowe wpisy o aktualnych pracach, tych ważniejszych i tych mniej ważnych oraz screen'y z nich.

Link to comment
  • 2 months later...

Osiągnięć jest już całkiem sporo zrobionych i wszystko póki co prezentuje się świetnie. Nasz grafik ma teraz chwilowe problemy z komputerem i nie jest w stanie tworzyć grafiki na serwer - ikony osiągnięć. W związku z tym postanowiliśmy ogłosić konkurs graficzny na najlepszą paczkę ikon.

Szczegóły ikon

66965135661203269256241.png

Wygląd ikon ma być dosyć prosty, wyraźny, pasujący do tematyki/kolorystyki serwera.

Jak widać na powyższym obrazku, każda ikonka powinna być wykonana w dwóch wersjach - szarej i kolorowej (osiągniecie zdobyte i niezdobyte).

Wymiary obrazka wynoszą 100x100, jednak sama ikona ma wymiary 80x80 (10px marginesu), jednak możecie zrobić to też wg. własnego uznania.

Mała prośba ode mnie - najlepiej jakby w osobnym pliku znajdowało się tylko tło ikonki, a w pozostałych sama ikonka - przydatne na później ;)

Rodzaje ikon:

  • od wygranych wyścigów (np. jakieś podium, puchar, zwycięska flaga)
    od prób czasowych (np. zwycięska flaga z zegarkiem lub coś innego)
    od uzbieranej/wygranej kasy (np. jakiś worek, stos dolarów)
    od garażu/tuningu (np. samochód, farba, spray, nitro itp.)
    od osiągniętego XX poziomu tuningu wizualnego/mechanicznego (np. zębatki, klucz, naklejki itp)
    od długości przebytej trasy w rybie swobodnej jazdy (tutaj nie mam pomysłu :P)
    od ilości przegranych godzin na serwerze (np. zegar)

Oczywiście ja w nawiasach podałem tylko swoje propozycje, Wy możecie mieć inne pomysły i zrobić to po swojemu. Daję Wam tutaj duże pole do popisu. Najlepiej jak niektóre ikonki (np. wygrane wyścigi czy próby czasowe) zrobicie w kilku wersjach - jedna ikonka jest używana przy wielu osiągnięciach, jednak wszystko może się przydać + większy wybór.

Mile widziane są również własne pomysły na dodatkowe ikony (możne nawet i dodatkowe osiągnięcia w związku z tym:)), które nie znajdują się na powyższej liście.

Jeśli potrzeba, mogę nawet użyczyć niektórych ikon używanych podczas tuningu (kierować się po nie do mnie na PW).

Obecnie posiadamy taki zestaw ikon. Jak widać, nie jest on zbyt obszerny :P

Termin składania prac

Swoje prace należy wysyłać do mnie na PW (bartekPL)  do piątku 22 lutego godziny 20:00.

Jeśli do tej pory nie będzie żadnych prac, Mefisto jako grafik osobiście zrobi te ikony :(

Nagroda

Najlepsza paczka zostanie na stałe (bynajmniej na dłuższy czas :P) dodana na serwer, a jej autor otrzyma unikalną niespodziankę dostępną w Car Lot* - jest o co walczyć :)

Dobra, dobra. A kiedy start serwera? Od momentu uzupełniania osiągnięć ikonami, można już na palcach liczyć dni do startu :). Zatem im szybciej otrzymamy ikony, tym szybciej będziecie mogli grać :)

*Car Lot - sklep z samochodami w trybie swobodnej jazdy.

Link to comment

Naprawdę ładne GUI (a jestem "rozpieszczony" jeżeli chodzi o grafikę, w pracy długo współpracowałem z jednym z lepszych grafików z Rzeszowa i strasznie przywykłem do ładnych designów)

oprócz braku odstępu od brzegów boxów przy literach (zakładki WYŚCIGI, PRÓBA CZASOWA itd, oraz nick na dole) - wszystko jest bardzo ładne :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...