Jump to content

Skrypt rozwożenia towarów/paczek.


Guest Guest26901

Recommended Posts

No dobra, nie miałem racji, ale ty jesteś tutaj moderatorem, więc lepiej znasz forum.

I tak dalej sądzę, że polskiej społeczności brakuje wiedzy.

Muzyka: tylko nie wielu polskich współczesnych artystów jest uwielbiana gdzieś na świecie.

Filmy: żal mi jest polaków, gdy widzę polski film.

Ogólnie: polska jest zawsze kojarzona z wieśniactwem, chociaż np. nasz kochana przez wszystkich piosenka Jarzębiny na euro 2012.

Ogólnie-MTA: wchodząc na NIE polski serwer w mta, od razu widać jak polacy są wyśmiewani.

Technika: szczerze mówiąc nie wiem, ale jak do tej pory słyszałem tylko o polskim współzałożycielu Apple - Steve Wozniak

Link to comment

To niewiele wiesz jeszcze. Polacy dużo dokonali, pozostając w temacie: Polak przykładał rękę do tworzenia kolejnych serii GTA, przynajmniej od Vice City (GTA 3 się nie orientuję) :P

W dziedzinie nauki i techniki jest sporo dokonań, co jakiś czas słyszy się o kolejnych. Z przykładami gorzej, bo nieszczególnie zapamiętuję takie rzeczy - nie dotyczą mojego życia codziennego, więc zapominam. Pomoże Google z hasłami "polacy odkryli", albo "polscy naukowcy wynaleźli" i podobnymi. Przykład:

http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... owcow.html

Filmy: Jeżeli oglądasz tylko to, co Ci podrzucają media to fakt, samo gówno za przeproszeniem. Google i "polski dobry film" - tu jeszcze gorzej z przykładami, bo nie cierpię filmów w ogóle.

Dziś trafiłem na coś takiego, podobno dobre:

Muzyka:

Gatunek muzyczny, którego słucham powoduje, że raczej wybieram artystów z krajów skandynawskich, z dodatkiem USA, a moje zainteresowanie wzbudzają także kapele z Czech i Słowacji. Polskiej muzyki nie słucham dużo, ale i tutaj znajdziesz coś, co zdobywa sukcesy za granicą.

Przykład: Riverside czy nawet kojarzony przez wszystkich Behemoth, albo stary Vader. Wybacz rodzaj muzyki, zapewne nie jesteś z nim spokrewniony (w sumie ja też nie słucham żadnych z nich) - jednak są to artyści, którzy się podobają i nie grają tylko na wiejskich imprezach ;) Więcej pewnie w Google pod hasłem "dobra polska muzyka" :P

Dopisek: Aha, i jeszcze z muzyką, ogólnie, nie dotyczy to tylko Polskiej muzyki - wielu artystów nie posiada środków na rozwinięcie działalności. Wielu z nich poddaje się po pierwszej próbie wysłania dema do jakiejś wytwórni. Wielu z nich nie chce być sławami - grają dla siebie, nagrywają coś w garażu i nikt o tym nie wie. Ja uwielbiam szukać zespołów mało znanych i amatorskich. Jakbym wymieniał - to nawet znawcy "mojego" gatunku nie będą wiedzieli o kim mówię. A jest to nieraz lepsza muzyka niż ta serwowana przez tych, którzy się "wybili".

Ogólnie: W grach online Polacy są faktycznie kojarzeni z burakami, no ale jednak większość graczy, szczególnie w MTA to ludzie z okolic 12-15 lat. Wtedy się nie jest zbyt normalnym ;)

W realu, za granicą Polacy są różnie spostrzegani. Litwini ponoć nas nienawidzą, choć ja rozmawiając z dwoma różnymi litwinami spotkałem się z wielkim zainteresowaniem i sympatią. Gruzini nas uwielbiają. W TV paplali przy okazji Euro2012, że bodajże Włosi też nas już uwielbiają (szukaj w Google, tam pewnie coś będzie o tym), po tym jak do nas przyjechali.

Jeszcze propos społeczności MTA: jhxp jest Polakiem, jednym z "głównych" twórców MTA. Na forum przewijało się sporo naprawdę utalentowanych Polaków - w tym momencie (w MTA nie gram 2 albo 3 lata, nie kojarzę już nawet) pamiętam tylko nick 50p. Nie chcę się chwalić, ale akurat w sprawach MTA wybijałbym się ponad większość, ponieważ większość pisze kod strasznie dziurawy, nieoptymalny, albo po prostu zabugowany. Mam już spore doświadczenie w programowaniu w wielu językach, na MTA nie mam już czasu (jak i pewnie 50p, który przestał się udzielać mniej więcej jak ja zaczynałem).

Ogólnie to z przykrością mogę potwierdzić - jest źle. Ale zamiast narzekać i atakować się nawzajem możemy spróbować coś zmieniać. Zaczynając od siebie, doceniając pracę innych, itd.

edit:

Pisałem wyżej, że co chwila coś słychać o Polakach i ich dokonaniach, ale tego nie zapamiętuję. Więc póki świeżo znalazłem to wkleję:

http://obserwator.com/obserwacje/gospod ... autowany-1

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...