Jump to content

Duży ping podczas pobierania mapy.


Recommended Posts

Witam,

we wcześniejszym temacie nie było rozwiązania tego problemu więc w tym proszę o pomoc. Podczas ściągania mapy na serwerach DM ping skacze do 6k, w internecie nic nie mogę zrobić, a prędkość pobierania jest tak niska, że szok. Łącze mam 2mb/s (neostrada) po ściągnieciu mapy, ping spada do 60 i jest ok. Najgorsze jest to, że mapa ściąga się tak długo i zanim się ściągnie to reszta zdąży już zacząć grę i znowu muszę czekać na nową mapę. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam,

Zoltar.

Link to comment
Witam,

we wcześniejszym temacie nie było rozwiązania tego problemu więc w tym proszę o pomoc. Podczas ściągania mapy na serwerach DM ping skacze do 6k, w internecie nic nie mogę zrobić, a prędkość pobierania jest tak niska, że szok. Łącze mam 2mb/s (neostrada) po ściągnieciu mapy, ping spada do 60 i jest ok. Najgorsze jest to, że mapa ściąga się tak długo i zanim się ściągnie to reszta zdąży już zacząć grę i znowu muszę czekać na nową mapę. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam,

Zoltar.

Charakterystyką łączy asymetrycznych i asynchronicznych - takich jak neostrada - jest to, że ping rośnie wraz ze wzrostem obciążenia. Możesz popróbować w ustawieniach swojego komputera/routera, szczególnie przy opcjach limitowania ruchu (traffic shaping) lub QoS.

Link to comment

Dziękuję, że zdecydowałeś się odpowiedzieć. Można powiedzieć, że znalazłem rozwiązanie problemu. Załóżmy, że jest taka sytuacja: zalogowałem się do gry, mapa się normalnie ściągnęła, po czym zaczyna się następna i wystarczy, że zrobie szybki reconnect podczas gdy jest odliczanie do następnej mapy, to następna pobiera się normalnie i ping podczas pobierania utrzymuje się w okolicach 60. Natomiast gdy nie zrobię reconnecta i zostanę w grze to mapa pobiera się bardzo wolno (czasami nawet się zatnie) i ping skacze do 6k. Czy wiesz dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam,

Zoltar.

Link to comment

Możesz też spróbować zmienić coś w Settings -> Advanced . Mi np pomogło jak ustawiłem Debug Setting #6734 Graphics, szybciej zaczęło mi si ściągać i ping mam mniejszy (Niestety wadą jest fakt, że ta opcja się nie zapisuje po wyłączeniu MTA). Widzę, że grasz na serwerach race, więc możesz też użyć komendy /fps_limit=LICZBA. Proponuję ustawić /fps_limit=40 i nie powinieneś mieć zmniejszenia fps co równa się z mniejszymi lagami o ile nie usunięciem ich .

Link to comment

Witam,

na rozwiązaniu problemu zależy mi bardzo więc zamieszczam filmik, na którym widać jak zostaję na serwerze podczas wyboru mapy i nie robię reconnecta.

Co do propozycji Mefisto_PL, to niestety żadna z opcji nie pomogła.

Dalej czekam i proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Zoltar.

Link to comment
  • MTA Team

Ciekawe, ciekawe.

Jakiś firewall włączony? Upewnij się, że MTA nie jest blokowane (albo domyślnie, albo z automatu, chwilowo - na skutek nagłego dużego ruchu sieciowego).

Jeśli masz router, może pokombinuj coś z QoS'em (Quality of Service) i ograniczeniem prędkości ściągania.

Możesz również próbować zmienić opcje Browser Speed (->slow) i Single connection (->on). Obie są w kliencie MTA - Settings, zakładka Advanced.

Link to comment

W jaki sposób jesteś podłączony do internetu? Masz modem przy komputerze, łączysz się przez jakiś router, czy jesteś może wpięty do jakiejś większej sieci podłączonej do neostrady? Czy używasz łączności bezprzewodowej? Czy problem występuje na wszystkich, czy tylko na tym serwerze?

Tak naprawdę to problem ten wygląda bardzo podobnie do tego: http://bugs.mtasa.com/view.php?id=6589 - jednakże on rzekomo został już poprawiony, a przynajmniej ja na niego nie natrafiłem.

Link to comment

Witam,

firewall wyłączony i na pewno nie blokuje mta. Co do sposobu łączenia się z internetem, to używam routera i jeśli już wspomnieliście o Qos, to dowiedziałem się, że w moim routerze on nie działa (podobno nie ta półka cenowa), a propozycje jhxp niestety nie pomogły.

Oglądałem ten link, ale ciężko jest mi się tam połapać. Jest szansa, że u mnie też to pomoże? Jeśli chodzi o ten problem- tak, występuje tylko na tym serwerze i jeśli możecie, to nie mówcie żebym zmienił serwer..

Dziwne jest też to, że grają na nim inni Polacy, w tym mój kolega i on nie ma takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc, gdyż czasem robiąc reconnect, nie zdążę na mapę (a dodam, że specjalnie sobie go zbindowałem :-D).

Link to comment

  
MTA:SA Server v1.3-release-3756 
  

Ten serwer używa dość starej wersji kodu - r3756. Obecna wersja stabilna to r4400. Pomiędzy tymi wersjami było dużo zmian związanych właśnie z przesyłaniem map do graczy.

http://bugs.mtasa.com/view.php?id=6796

http://bugs.mtasa.com/view.php?id=6876

http://code.google.com/p/mtasa-blue/sou ... ail?r=3852

itd.

Najprawdopodobniej stara wersja serwera jest przyczyną Twoich problemów. Przekonaj admina, aby zaktualizował serwer.

Link to comment

Cóż, na pewno nie będzie to łatwe, ale skoro to jest jedyne rozwiązanie, to warto spróbować.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

#edit

Mam takie małe pytanie: trudno jest przenieść ten serwer na nowszą wersję?

Pozdrawiam,

Zoltar.

Link to comment

Mam takie małe pytanie: trudno jest przenieść ten serwer na nowszą wersję?

Wystarczy tylko podmienić pliki serwera. Jeśli jest to serwer wykupiony w jakiejś firmie hostingowej to zapewne da się to zrobić klikając myszką w ich panelu. Wiąże się to z jednym restartem serwera.

Nie powinno być żadnych problemów z kompatybilnością skryptów.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...