Jump to content

Pedestrains - Boty nie potrafią strzelać :(


Recommended Posts

No więc tak próbuję już od pewnego czasu zaradzić na błąd przy strzelaniu botów (z broni oczywiście)

Chodzi mi o błąd że po jednym strzale bot już nie naciska spustu, zostaje sama animacja, ale strzał nie jest oddany.

Kiedy tworzę bota i całą funkcję na bieżąco w czasie gry (np. zasób do wpisywania kodu chyba się nazywał runcode już nie pamiętam bo używam własnego) wszystko pięknie śmiga.. lecz gdy uruchamiam kod..

eh.. sam już nie wiem...

Kiedy ustawie controlsa na strzelanie, to owszem bot strzela ale nie celuje [cel zmieniam (setPedAimTarget) co chwilkę (onClientRender) ] , a kiedy dynamicznie zmieniam controla "fire", to dzieje się to co opisałem wyżej (sama animacja).

Już się z tym męczę i nic nie moge z tym zrobić... pogubiłem się.

Czy ktoś znalazł na to sposób? jedynie to mnie denerwuje...

Wiem że mogę stworzyć samemu strzały tak jak w niektórych skryptach, ale z drugiej strony skoro są już gotowe to po co coś zmieniać i robić na nowo?

Osobę która rozwiąże ten problem postaram się jakoś nagrodzić :( Mam już tego po wyżej... hmm? głowy? :mrgreen:

Link to comment

użyj tego (cos jak framework do botów :P) https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Slothman/Slothbot - albo tylko podpatrz w kod. (bo nie wiem czy to ma opcję typu "oddaj strzał w ten punkt" - pewnie ma, ale w kodzie, bo na wiki na liście funkcji nie widzę)

Strzalanie przez boty jest żmudne, żeby pisać od zera, a jeszcze bronie typu granat (generalnie te: https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Projectiles )to już w ogóle.

Link to comment
  • 2 weeks later...

A myślisz że ja na to nie patrzyłem? Sprawdzałem działa... ale ja to wykonuje trochę inną metodą, ale to chyba też czasem źle działa. Przynoszę za to dobre wieści - znalazłem rozwiązanie, i przyczynę. Kiedy bot zostanie unstreamowany (jeżeli oddalimy się o ok. 200-300m) i wrócimy wtedy dzieje się właśnie to co opisałem wcześniej. Można na to w prosty sposób zaradzić, należy "dać" (giveWeapon) botowi jeszcze raz broń (np. 1 pocisk czy coś... ważne żeby dać) i wtedy strzela z nowu.

PS Granaty i tzw. Bazooka to chyba najprostsze do zrobienia ;)

Wszystko działa! ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...