Jump to content

Wiki


CapY

Recommended Posts

Ja bih volio kad bi bila hrvatska Wiki verzija, tako bi mogli naučit i ostali koje zbunjuju svi ti engleski nazivi itd. Čak i mene zbunjuju, zato sam još na undernoob razini Lua scriptanja :D

Jako bih volio vidjet neke balkance (scriptere) udružene pa da naprave neki full balkan server nešto kao RPG ili sl. jer sam vidio da ih puno igra s ovih prostora, a to su najčešće djeca koja često dobiju ban na engleskim serverima jer ne razumiju engleski pa ne mogu ni pravila znati. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Ovako. Necu mnogo da smaram. Ovde sam dospeo zato sto pokusavam da podignem RP Balkasnki server zato sto znam mnogo klinaca koji bi voleli da igraju na vG (odnosno RootGaming od skoro) serveru ili tako nekom. To je stvarno dobar RP server i igrao sam dobrih 3 godina na tom serveru. Odrzao sam se na tom serveru samo zato sto znam dobro engleski, ali nije to to bez drustva. Pa eto, ako ima koga da mi pokaze nesto oko scriptanja ili da scriptuje MTA server po mojoj ideji bilo bi super. Ja mogu da posluzim za predvod u slucaju nekog Gamemode-a. Jedno vreme sam imao cak i SAMP server ali mi se vise svidja MTA. Pokusavao sam da skidam neke Gamemodove ali nisto ne mogu da uradim ako ne znam da scriptam. Pogotovo ako treba da se doda nesto ili popravi bug. Iskusan sam igrac i ako ima dobrovoljaca koji znaju da sciptuju mozemo da napravimo nesto.

(Znam da je pogresan PDF :D )

A sto se tice prevoda sa Wiki, evo me :D

Link to comment
Ovako. Necu mnogo da smaram. Ovde sam dospeo zato sto pokusavam da podignem RP Balkasnki server zato sto znam mnogo klinaca koji bi voleli da igraju na vG (odnosno RootGaming od skoro) serveru ili tako nekom. To je stvarno dobar RP server i igrao sam dobrih 3 godina na tom serveru. Odrzao sam se na tom serveru samo zato sto znam dobro engleski, ali nije to to bez drustva. Pa eto, ako ima koga da mi pokaze nesto oko scriptanja ili da scriptuje MTA server po mojoj ideji bilo bi super. Ja mogu da posluzim za predvod u slucaju nekog Gamemode-a. Jedno vreme sam imao cak i SAMP server ali mi se vise svidja MTA. Pokusavao sam da skidam neke Gamemodove ali nisto ne mogu da uradim ako ne znam da scriptam. Pogotovo ako treba da se doda nesto ili popravi bug. Iskusan sam igrac i ako ima dobrovoljaca koji znaju da sciptuju mozemo da napravimo nesto.

(Znam da je pogresan PDF :D )

A sto se tice prevoda sa Wiki, evo me :D

Haha, mici se sa vG-a!

Ozbiljno, nitko ga ne voli.

Za server ces trebat naucit scriptat, predlazem ti da se bacis na Wiki.

1. https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Scr ... troduction

2. https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Int ... ng_the_GUI

3. https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Resources

Ove ce ti 3 stranice objasniti malo kako MTA radi i tako to.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...