Jump to content

Ajutor - Intrebari/Nelamuriri


Recommended Posts

Problema: Map Editor

Descriere: Cand intru in Multi Theft Auto -> Map Editor mi se intampla ceva ciudat.Fara a se incarca Map Editor-ul,imi apare ecranul negru,dar nu se blocheaza.Asa ca as vrea un "server" separat cu Map Editor,deoarece am un server original pe care-l deschid mai des si poate de aceea.

Solutie: Daca stiti cum,poate-mi trimiteti si mie o arhiva cu "server"-ul ( MAP EDITOR ) fara buguri,dar sa mearga 100%.

Site-ul,de preferat,sa fie @Girlshare ( http://www.girlshare.ro/ ) ; Iar linkul sa fie postat aici sau printr-un PM adresat mie.

- Multumesc.

Link to comment

Salut...am vazut pe multe servere cladiri romanesti si panouri de ex:Fanta,Sprite..etc...

Si sunt curios sa vad cum se fac si am auzit ca trebuie loat din texturi sau ceva de genu..deunde iau acele texturi le gasesc intr-un folder de MTA sau de pe internet?

Link to comment

La gamemode-ul de RP Vedic , am o ultima problema destul de importanta , account-system-ul are RP test tip Quiz si unii playeri la inceput primesc testul , altii nu , iar altii primesc direct simplu black screen , am verificat si c_account_system_sapphire si totul este ok acolo , deaia cer ajutorul , ce sa fac sa nu mai primeasca black screen si sa primeasca toti testul , sau , sa nu mai primeasca niciunu .

Link to comment
  • Scripting Moderators
Nu oferim ajutor cu scripturile/gamemod's furate

Scuza-ma dar eu nu am furat GM-ul , ci il am de la un prieten , asta nu inseamna furt , prietene ;)

Nu conteaza de unde il ai tu, conteaza ca e un leaked GM. Daca e asa, prietenul tau de unde il are?

Link to comment
De la alt prieten :))) ok daca e sa o luam asa , toti avem servere cu GM-uri furate , aproape toti , mai putin Axel , dar wG ? care foloseste Valhalla , Mihailescu ? care are Vedic mai adaptat putin , Raileanu ? care foloseste vR rau .

Exact. Crudul adevar.

Link to comment
De la alt prieten :))) ok daca e sa o luam asa , toti avem servere cu GM-uri furate , aproape toti , mai putin Axel , dar wG ? care foloseste Valhalla , Mihailescu ? care are Vedic mai adaptat putin , Raileanu ? care foloseste vR rau .

asta nu inseamna ca trebuie sa va ajutam cu ele...si in plus gm lui axel era valhalla combinat cu uG, wG etc..

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Scripting Moderators
Salut, cum pot si eu sa fac la server cand dau pe f1 la create sa-mi apara linia Real-Cars iar cand dau pe ea sa-mi apara numele masinilor bagat (ex. BMW E30 etc.)

Editezi resursa Freeroam. (deathmatch => resources => [gameplay] => freeroam)

Link to comment
  • 5 weeks later...

Salut am incercat sa fac un car-pack se incarca MB dar nu imi arata masina modata.

Uita-ti cum am facut:

txd = engineLoadTXD("Chrysler/580.txd")

engineImportTXD(txd,Chrysler/ 580)

dff = engineLoadDFF("Chrysler/580.dff", 580)

engineReplaceModel(dff,580) -- Chrysler=Stafford

txd = engineLoadTXD("AudiS5/480.txd")

engineImportTXD(txd, 580)

dff = engineLoadDFF("AudiS5/480.dff", 480)

engineReplaceModel(dff,480) -- AudiS5=Comet

Link to comment

Ar trebui sa arata asa:

txd = engineLoadTXD("bus.txd") 
engineImportTXD(txd, 457) 
dff = engineLoadDFF("bus.dff", 457) 
engineReplaceModel(dff, 457) 

txd = engineLoadTXD("Chrysler/580.txd") 

Nu trebuie sa scrii si "Chrysler/580.txd" , doar "580.txd" (adresa o adaugi in meta)

engineImportTXD(txd,Chrysler/ 580) 

Aici trebuie sa scrii ID-ul la vehicul , fara nici un fel de adresa.

Oricum iti recomand sa folosesti resursa asta - https://forum.multitheftauto.com/viewtopic.php?f=108&t=36481

E doar drag and drop , instructiuni gasesti pe thread-ul acela.

Link to comment

Salut am un item-system de la un prieten si cand vreau sa imi dau un obiect din itemlist imi da eroarea asta :"Couldn't give John Smith a Cellphone: nil" sau cand vreau sa cumpar o masina imi zice ca nu am spatiu in inventar.

Ma puteti ajuta?

Multumesc!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...