Jump to content

Dynamika Własnych Obiektów - Piłka Nożna


Recommended Posts

viewtopic.php?f=101&t=33922

Przetłumaczone:

Cześć, Zrobiłem ładną dużą piłkę dla GTA w 3DS MAXie (ball.dff | ball.col | ball.txd) [chce zrobić gamemoda football]

Działa ona w GTA, ale chciałbym była dynamiczna (zeby zachowywala sie jak pilka)

Kiedy podmienilem ja za zwykly statyczny obiekt, to ona tez byla statyczna, kiedy zamienilem ją za dyn_quaryrock (taka skale ruchoma) to juz ruszala sie ale nie zachowywala sie poprawnie (skala nie jest kula tylko dziwnym ksztaltem), wiec szukalem innych obiektów i znalazlem pilke plazowa, ale jak podmienilem, to pilka wydawala sie bardzo ciezka, trudno ja bylo poruszyc.

Czy jest jakis sposob, aby ustawic/stworzyc wlasną dynamike obiektu?

Link to comment
  • 2 weeks later...

niestety nie.

silnik gta w ogóle nie nadaje się do dynamicznych obiektów. o ile pamiętam w ogóle nie możesz nadać obiektom pędu (setElementVelocity) - bądź możesz to zrobić tylko jak element został wcześniej "dotknięty" (nie pamiętam, wybacz). dodatkowo obiekty tego typu nie są synchronizowane (chyba, że coś się zmieniło ostatnio) - co już całkowicie wyklucza wspólną zabawę takim obiektem przy jakichkolwiek lagach (no i cuda będą jak wyjdziesz z pola streamu piłki i wrócisz, bądź połączysz się ponownie do serwera).

mógłbyś ew zrobić jakiś mały pojazd (rc jakiś) - zrobić go przeźroczystym, niezniszczalnym, zattachować do niego piłkę, i ustawiać setElementVelocity na tym pojeździe w momencie jak gracz ma go 10cm przed nogami). Ale z graniem w piłkę i jej fizyką to niewiele będzie miało wspólnego ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...