Jump to content

Romanian Server


)*,..,*(

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deci se mai face sau nu? (Ma indoiesc ca se mai face) Oricum, am niste prieteni care sunt interesati in a face, problema e ca nu avem hosting. Apropo, eu am 13 ani, si prietenii mei au 12, respectiv 13. Eu stiu sa scriptez, din fericire, dar nu sunt cel mai bun. Am un login/register GUI, trebuie facute functiile. Ne gadeam la un Romanian RP server, sau un freeroam, ceva. Deja am pus masini romanesti(dacia) si altele(bmw, land rover, range rover, trabant), mai ramane login/register si niste chestii de RP.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Am inceput eu un proiect de RPG, il hostez eu insumi (pana gasesc host 24/7) avem ceva scripturi precum joburi, login, si minoritati. Totul este in romana si va fii 100% in romana. Am nevoie de ceva scripteri/admini pentru al finaliza, practic sunt singurul scripter pana acum.. pm sau mesaj aici

Link to comment

Serverul este in constructie, am inceput cu developarea MTA Paradise, traducere, fixare de buguri, editare, updatare si impopotonarea hartii cu features. In cateva zile de developare am reusit in acelasi timp sa traducem majoritatea scripturilor, si sa obtinem un staff consistent. Aici sunt cateva poze dealungul acestor zile:

mtascreen20120204160751.png

Panoul de logare-destul de explicativ

newbitmapimage16i.png

11 romani online, mai greu cu rp-ul dar se poate invata

mtascreen20120204163907.png

Harta:D

newbitmapimage2kj.png

slujba de taxi

newbitmapimage5d.png

Pescar

newbitmapimage10.png

Eventuri

newbitmapimage7z.png

Taxi din nou//

newbitmapimage6o.png

Sofer de autobuz

Si astfel incepe prima comunitate de romani cu server intradevar tradus in romaneste.

Nume server: Romanian RPG Server

Ip: 86.124.224.231

Forum: http://ro-rpg.tk/

Deoarece hostez eu insumi cu laptopul meu nu pot hosta 24/7 dar majoritatea timpului intre orele 10 dimineata si 2 seara va fii deschis.

Intrati cand doriti.

Cautam scripteri care sa poate lucra cu mysql si xml. Daca va simtiti in categorie anuntati-ma la id-ul de mess [email protected] sau skype freestyleaxel

Edited by Guest
Link to comment

frate sincer imi place ce vad din poze, dar daca nu poti sa il tii 24/7 atunci mai bn o lasi balta..

iti spun din experienta cel mai naspa lucru pt un player e sa nu poata sa joace.. el poate sa indure lag, ping, de toate.. dar pur si simplu se va duce altundeva cand nu va putea sa intre la tine

parerea mea e sa gasesti host 24/7 sau sa lasi balta ca muncesti degeaba

Link to comment

Eu cum am mai spus sunt dispus sa ma implic intr-un proiect, server 24/7 pot sa ofer oricand, chiar am unul, dar cu conditia sa fie Race, RPG-urile mi se pare ca se potrivesc mai mult pentru SA-MP care are multe servere pline de romani dar nu exista 1 singur server de RACE:DM/DD! Astept propuneri, vad ca pe forum sunt multi oameni talentati:D nu ar fi rau sa ne unim si sa facem o treaba serioasa! Bafta!

Link to comment

Aici gresesti, as fii interesat si de race.. dar mta-ul este suprapopulat de servere de race.. Pe deasupra in RolePlay putem baga si Race, eventuri.. Daca te gandesti bine in MTA putem scripta tot ce este deja in SAMP ba chear mai multe datorita facilitati de a putea folosi GUI..

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imi cer scuze dar am fost inactiva vreo 3 luni din cauza jobului solicitant. Din cate am inteles pana acum, nu se desfasoara prea multe sau nu sunt eu la curent? Parerea mea este ca daca dorim ceva pentru comunitatea noastra va trebui sa trecem la lucruri concrete nu doar sa postam idei si sugestii. Incepeti sa fixati date, ore, locuri de intalnire in mediul virtual, definiti-va clar scopul si pasii necesari pentru al atinge s.a.m.d. Ar fi un inceput...

Link to comment

Ei bine pana la urma am facut primul server romanesc, si prima comunitate de romani de pe MTA. Cateva imagini

image2lv.png

16 Romani online, e ceva:D

image1ak.png

Poza de grup

image4nb.png

Sistem de ganguri /Facut in intregime de mine..

image3ph.png

Belele..

newbitmapimageck.png

Bine ai venit in Romania RolePlay :D

image9rn.png

Sistem de obiecte, peste 300

image7pe.png

Sistem de masini, cumparare/inchiriere

image8n.png

Sistem de Slujbe:D

Si multe multe altele.

Serverul se numeste Romania RolePlay

image5eh.png

Deoarece eu il hostez va fii deschis de la 12 ziua pana la 12 noaptea in fiecare zii. Daca voi gasii host va fii 24/7 (Caut un host gratis..)

Link to comment
  • 1 month later...
Baza scripturilor e valhala, apoi am continuat cu modificari. App: Valhala nu au sistem de ganguri..

Se numeste factiune, si ba da au. Daca este gang oficial, poti cumpara ingrediente de droguri, sa faci droguri, sa cumperi arme, tot felul. Probabil ca asta e si la server. Oricum, furaciune, am fost pe el azi, e aceeasi chestia ca un valhalla vechi.

Link to comment

Am eu un server de race facut e destul de frumos si populat are seara in jur de 20 playeri online,serverul se numeste RomanianBestGamers este hostat 24/7 la o companie foarte buna

Website: http://romanianbestgamers.info

Ce ii lipseste serverului e un scripter daca este interesat cineva sa ma ajute sa imbunatatim serverul si sa devenim parteneri

ma poate contacta la Skype: yuliancool

Y.M: razor_rbg

(sa stie bine scripting)

Link to comment
  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...