Jump to content

Romanian Server


)*,..,*(

Recommended Posts

Deocamdata intrati pe USSA United States of San Andreas|RPG este 24/7 si lucrez la el cu cativa prieteni. Daca strangem vreo 20 de romani, toti sa fie buni ca admini si scripteri vom transforma USSA in RO|RPG

Link to comment
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am o ideie, ce spuneti sa facem o community mare de romani, adika face 3-4 servaruri romaneste

[RC] Romanian Community [DD+DM]

[RC] Romanian Community Roleplay

[RC] Romanian Community Freeroam

Si sa facem un forum, numai pentru romanii tot, daca si alti vrea sa joce poate dor nu o sa inteleaga.

Link to comment

@Danny ai dreptate, ne trebuie o comunitate MTA pentru romani, deocamdata sa le multumim adiminilor de pe forumul asta ca ne-a creat una si cred eu ca pentru moment ne ajunge, in legatura cu serverele, pai eu ma voi ocupa de RPG/Roleplay daca vrea cineva sa faca Freeroam/Stunt sau RACE/DD/DM este binevenit...

@serverRPG am reusit sa termin misiunile globale pentru criminali: Mistery Van, Briefcase si Hijacker

Link to comment
Am o ideie, ce spuneti sa facem o community mare de romani, adika face 3-4 servaruri romaneste

[RC] Romanian Community [DD+DM]

[RC] Romanian Community Roleplay

[RC] Romanian Community Freeroam

Si sa facem un forum, numai pentru romanii tot, daca si alti vrea sa joce poate dor nu o sa inteleaga.

pai si cine hosteaza? ca nu e asa usor sa tii 3 servere 24/7 online.

mai bine 1 server , dar intrebarea ramane aceeasi.. cine hosteaza? ;))

Link to comment

@undercover Nu toata lumea stie RolePlay, mai ales ca serverul nostru se bazeaza pe o comunitate destul de mica de romani. RPG-ul ne va ajuta sa crestem nr. de jucatori, poate mai tarziu vom face si de Roleplay si de RACE/DD/DM.

@cyan pai deocamdata nu am nevoie de ajutor... mai tarziu o sa postez un video cu noul sistem de alarma pe youtube.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Salut.

Eu as zice mai bine sa fie de DD-DM-FUN pentru ca ar fi mai frumos asa ar fi multi romani experimentati care ne vor da mape.

De exemplu eu sunt mapper prima mea mapa de Dm a fost Skilled Infernus nu am facuto pt mta doar pt Sa-mp a 2 mapa a fost Skilled Infernus 2 asta am facuto si pentru mta si am fixato pentru serverul EPG. Iar a 3-a mea mapa este in constructie Disney Land se va numi si ar fi frumos sa facem un sv dinasta eu nu ma pricep la scripting pe mta dar pe sa-mp stiu.

Deci sper sa facem si unu de DM-DD-FUN.

Eu as zice sa fie asa numele

Romanian Pro Gamers DD - DM - FUN

Si sa fie 3 owneri principali adik Un scripter sau 2 scripteri si Eu pot fi mapper ca voi face foarte multe mape numai pentru acest server si astfel serverul va fi cunoscut si unic vor veni si alti oameni din alte servere cunoscute ca EPG si vor face mape pentru noi..

Deci daca va hotarati ma puteti contacta la id-urile urmatoare.

Si alti romani sa aiba admin pentru siguranta serverului etc.

Y!m: [email protected]

MSN: [email protected]

Link to comment
  • 2 months later...

www.RomaniaBestGames.com - am un server de MTA DD/DM. Este hostat la o firma buna..foarte buna...la o firma la care sunt hostate mai multe servere mari din MTA...aceea fiind ServerFFS.

Pe langa serverul de mta am si un server foarte mare de San Andreas MultiPlayer si foarte jucat.

HostName: Romania Super Stunt - www.rss-ro.com

Address: 188.40.86.76:8024

Players: 301 / 500

Mode: Romanian Server (RO/ENG)

Map: Stunt-DM-RP-Race-FreeRoam

Serverul il tin hostat si cu un mod DD/DM doar pentru ca nu pot face unu mai bun, si nici nu am gasit pe cineva care ar fi interesat :) Nu prea m-am interesat eu de MTA...

Am vazut ca voi aveti nevoie de host...eu va pot ajuta! Va pot da pentru inceput un host de 20 sloturi ca sa vad si eu daca nu dau banii degeaba, apoi daca vor fi jucatori pot creste pana la 1024 sau cat este limita.

Tot ce vreau in schimb este ca serverul sa imi foloseasca forumul/websiteul :D.

Daca cineva este interesat contactatima pe id-ul de Y!M [email protected]

[Atentie...vreau sa stiti sa faceti servere frumoase nu toti incepatorii care 'vreau serverul meu' sa imi dea add si sa imi vorbeasca despre nu stiu ce prosti (gen Next) ...]

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare tuturor! Ma bucur sa vad ca avem o comunitate in MTA. Sper ca proiectele sa prinda contur si sa nu ramana la stadiu de idei. Daca aveti nevoie de orice legat de MTA trimiteti-mi pm sau postati aici. Cu experienta cred ca ma descurc :) desi m-am inregistrat de curand aici. Momentan sunt in Clanul SAES iar in paralel desfasor mai multe proiecte legate de MTA (audio cripts, UI Designer, gamemodes, maps si multe altele). Sper sa va pot fi de folos. Toate cele bune!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...