Jump to content

Tylko Polska!!


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat z tego co pamiętam to te skrypty na czaty były lajtowe do napisania. Nie wiem jak z optymalnością, bo jakoś nie zwracałem na to uwagi, ale działało w każdym bądź razie :D Jak znajdę w co wątpię to Ci je udostępnię, a jak nie znajdę to może jeszcze raz je napisze w ramach relaksu i przypomnienia sobie co nie co z Lua :P

Link to comment

W zasadzie to działa tak - różne pojazdy mają różny dmg, czyli obrażenia jakie otrzymują przy zetknięciu się z elementem "twardym" (ex. ściana :D),a hp mają takie same - dlatego też każdy pojazd fajczy się przy takiej samej il. hp.

Link to comment

Ja zrobiłbym coś takiego, żeby zblokować spadek HP wozu:

if hp <= 250 then hp = 500 

Dzięki temu pozbędziemy się wybuchu wozu. No może nie akurat tak ale coś w tym stylu trza zrobić :P

Modele i tekstury powinny się same pobierać jeśli są w resources, a gracz nie ma ich jeszcze.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Siema

Jestem nowy jak widzicie :D Może niektórzy mnie znają z forum pawno.pl głównie dotyczące sa-mp :)

Myślałem że jest bardzo mało Polaków interesujących się MTA, ale teraz widzę że nie jest tak źle.

Zresztą w SA-MP jest więcej - i chyba wiadomo czemu :D Łatwiej się tworzy pseudo serwery.

Pozdrawiam, Minokon

Edited by Guest
Link to comment
  • 2 months later...
Witam, witam również środowisko bliskie deweloperom tej wspaniałej aplikacji! :)

Już na dobry początek, wziąłem się za tłumaczenie tego artykułu: https://wiki.multitheftauto.com/index.php?title=Scripting_Introduction

Prace widać tutaj, na razie jest w fazie tworzenia. W planach mam przetłumaczyć resztę tutoriali.

http://goo.gl/ZPZNQ

Dobra robota :D

moim zdaniem Polska społeczność MTA potrzebuje więcej artykułów na wiki w ojczystym języku :wink:

Mam nadzieję że się nie poddasz :fadein:

Link to comment
  • 4 weeks later...

z powietrza? :D

createVehicle ( int model, float x, float y, float z, [float rx, float ry, float rz, string numberplate] ) 

masz gorące prosto z wiki :D

Z innych aut? może to dziwnie wyglądać z powodu że nawet jeśli zmienisz handling samochodu na taki z motoru to musisz zrobić plik kolizji czyli jego collision data, czyli miejsca które w zetknięciu z ziemią powodują utratę auta/spowolnienie.

A to i tak nie będzie ładnie wyglądało bo póki nie wgrasz podmianki dff do auta, to będzie nurkowało w ziemi D: To tyle, a z tymi kolizjami to Tylko w MTA 1.1!! :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...