Jump to content

Problema cu hostul


Recommended Posts

Salut! Am o problema cu hostul temporar. Serverul meu nu este încă gata și îl găzduiesc cu propriul meu PC. M-am mutat la Digi de curând și a început să nu mai meargă hostul deloc. Am sunat la ei și au spus că site-ul oficial este in regula și nu știu ce problema ar putea exista. Cum as putea sa remediez problema? Aveți vreo idee? Îmi puteți recomanda o aplicație de host temporar sau ceva de genul?

Link to comment
  • Scripting Moderators

Salutări,

Dacă întâmpini probleme legat de găzduirea unui server pe PC-ul tău, poate fi din cauza porturilor - aruncă o privire aici. Spun asta deoarece anterior a mai existat o problemă cu un utilizator care tot așa s-a mutat la Digi și a întâmpinat probleme asemănătoare. (link)

Dacă consideri că nu este din această cauză, atunci vom avea nevoie de mai multe informații, ce anume ai făcut în momentul în care ai sesizat problema, ce ai încercat până acum să faci ca să remediezi problema, dacă primești sau nu erori sau avertismente când deschizi server-ul etc.

Link to comment
2 hours ago, Vinyard said:

Salutări,

Dacă întâmpini probleme legat de găzduirea unui server pe PC-ul tău, poate fi din cauza porturilor - aruncă o privire aici. Spun asta deoarece anterior a mai existat o problemă cu un utilizator care tot așa s-a mutat la Digi și a întâmpinat probleme asemănătoare. (link)

Dacă consideri că nu este din această cauză, atunci vom avea nevoie de mai multe informații, ce anume ai făcut în momentul în care ai sesizat problema, ce ai încercat până acum să faci ca să remediezi problema, dacă primești sau nu erori sau avertismente când deschizi server-ul etc.

Problema este că nu pot accesa 192.168.1.1

Link to comment
  • Scripting Moderators
On 29/11/2020 at 17:08, AndreiBote said:

Spune "Could not start HTTP server in interface 'localhost' and port '22005'

Salutări,

Ai reușit să îți rezolvi problema?

Link to comment
On 04/12/2020 at 18:54, Vinyard said:

Salutări,

Ai reușit să îți rezolvi problema?

Nu tot nu am reușit. Am sunat și la RCS RDS și au spus că nu știu ce să facă.

On 07/12/2020 at 18:55, Hydra said:

Sper ca nu ai pus in mtaserver.conf <serverip>ip-ul tau</serverip> in loc de <serverip>auto</serverip>

Este auto, dar spună că porturile sunt inchise

Link to comment
  • Scripting Moderators
36 minutes ago, AndreiBote said:

Nu tot nu am reușit. Am sunat și la RCS RDS și au spus că nu știu ce să facă.

Este auto, dar spună că porturile sunt inchise

Dacă porturile sunt închise, ai încercat să parcurgi acest ghid?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...