Jump to content
  • 0

MTA Stickerli Araba Sorunu

btb

Question

Öncelikle Selamlar , 

Adım Muhammet ve MTA'da arkadaşlarımızla custom bir server üzerinde çalışıyoruz. Serverdaki araçlar ve scriptler ile ben ilgileniyorum. Server'a sultan,elegy,uranus gibi bir arabaları modelledim ama sticker kurmakta sıkıntı çekiyorum. Nasıl yapılacağını bilen varsa yardım edebilir mi?

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
local tech = dxCreateShader("shader.fx")
local elegy = dxCreateTexture( "elegy1.png")

function REPLACE_ELEGY()
	engineApplyShaderToWorldTexture(tech, "elegy1body256")
	dxSetShaderValue(tech, "gTexture", elegy)
end
addEventHandler("onClientResourceStart", resourceRoot, REPLACE_ELEGY)

shader.fx

texture gTexture;

technique TexReplace
{
    pass P0
    {
        Texture[0] = gTexture;
    }
}

bu şekilde yapabilirsin alltaki kodu shader.fx olarak kaydet üstteki kodda elegy1.png adlı dosyayı kendi resmin ile değiştir elegy1body256 yazan yeride değiştireceğin txd dosyasının içindeki resimin ismi ile değiştir çalışacaktır. shader.fx i meta.xml ye eklemeyi unutma

• 0

oyunun standart paintjoblarından bahsediyorsan, onlar değişmiyor diye biliyorum ama yinede istersen forumda ingilizce bi arat

çözüm yolu bulamazsan shader ile özel kaplama sistemi yapabilirsin. DD sunucularının paketlerinde vardır araç skin olayları. Onlara göz atabilrisin

• 0
11 hours ago, Mahlukat said:

oyunun standart paintjoblarından bahsediyorsan, onlar değişmiyor diye biliyorum ama yinede istersen forumda ingilizce bi arat

çözüm yolu bulamazsan shader ile özel kaplama sistemi yapabilirsin. DD sunucularının paketlerinde vardır araç skin olayları. Onlara göz atabilrisin

Reis forumda yabancı şeylerde bile bulamadım shader ile kaplamayı deneyeceğim. Anlamadığım şey oyunda değişirken mta serverda niye değişmiyor