Jump to content

În căutare de staff? Dornic să îți oferi serviciile? Postează aici!


Vinyard

Recommended Posts

  • Scripting Moderators

CĂUTARE & OFERIRE SERVICII


INTRODUCERE

Acest subiect a fost realizat din dorința de a oferi o alternativă autohtonă secțiunii Looking for staff, cât și pentru a pune la dispoziția membrilor comunității românești a unui loc în care aceștia să poată realiza:

  • recrutări pentru pozițiile administrative de care are nevoie comunitatea pe care o conduc sau pe care urmează să o deschidă;
  • anunțuri prin care își oferă serviciile enumerate mai jos.

Utilizați acest subiect pentru a căuta/a vă oferi serviciile de:

  • Programatori (scripteri);
  • Creatori de conținut aferent jocului (exemplu: mapper/modeller);

Pentru a evita aglomerarea subiectului, anunțurile cu privire la căutarea de personal administrativ (precum helperi, testeri, administratori etc.) nu vor fi permise în acest moment decât cu aprobarea unui moderator și doar în situația în care, cu un motiv suficient de bun, doriți să recrutați persoane din exteriorul comunității voastre.

Având în vedere acest aspect, vă recomandăm să desfășurați sesiunile de recrutare pentru personalul administrativ în cadrul propriei comunități, printre proprii jucători.

Acest subiect este destinat strict căutării de personal și oferirii de servicii aferente pozițiilor enumerate mai sus. Nu postați în cadrul acestui subiect pentru a cumpăra/vinde script-uri, GM-uri sau orice alte bunuri.


INDICAȚII DE POSTARE

Atunci când decideți să postați în cadrul acestui subiect, asigurați-vă că precizați cel puțin următoarele aspecte:

  • Funcția pentru care căutați personal/vă oferiți serviciile (scripter/mapper/modeller/altceva);
  • Tipul de poziție aferentă funcției căutate/oferite (full-time/part-time/un singur proiect);
  • Dacă munca ce urmează să fie prestată este/trebuie să fie sau nu plătită;
    • În situația în care munca ce urmează să fie prestată este plătită, adăugați și modalitățile de plată cu care puteți lucra.
  • Perioada de colaborare prevăzută (nedeterminată sau începând cu data X până în data Y);
  • Detalierea proiectului pentru care căutați personal/vă oferiți serviciile;
  • În cazul persoanelor care caută personal, detalierea comunității pentru care proiectul va fi realizat;
  • Modalitățile de contact prin care persoanele interesate pot Lua legătura cu voi.
  • Alte mențiuni sau aspecte pe care le considerați necesare.

În situația în care căutați personal/vă oferiți serviciile pentru mai multe funcții, asigurați-vă că fiecare funcție în parte este detaliată în mod separat în cadrul postării voastre.


În situația în care prezentul subiect va avea o popularitate crescută, iar situația o va impune, vom face demersuri pentru o secțiune specială în cadrul secțiunii românești.

Link to comment

Am nevoie de un gamemode cat mai original si un scripter eu nu sunt prea priceput in scripting si din acest motiv am nevoie. Am deja host este din germania de la un prieten ca sa nu platesc bani si daca s-ar putea ca scripterul sa nu imi ia inca bani deoarece nu ii pot oferi acum si daca o sa am donatii pe server atunci o sa ii pot oferi bani necesari pentru gamemode si pentru script.

Sper sa ma ajute cineva daca se poate va rog!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...