Jump to content

UndeadZ - O noua incercare.


Tekken

Recommended Posts

y1qjifg.png

 

Ce este UndeadZ?

UndeadZ este un server de DayZ care are ca ambitie de a aduce un survival horror adevarat in romania si mai ales care nu este 'pay to win' in care jucatorii ata cei care au donat cat si cei care nu au facuto sa poata avea sanse egale, in atle cuvinte un server DayZ cum nu ati mai vazut in romania.

De ce sa intri pe serverul nostru?

  • Totul este in ROMANA.
  • Inventar nou, cu imagini.(Poza)
  • Resurse originale.
  • Timp scurt de download ~ 100 MB.
  • Loot imbunatatit!
  • Peste 55 de vehicule imprastiate pe harta!
    • Adaugat Bandito;
    • Altele vor urma;
  • Sistem de nivele infinite!
    • arme, bani, costum zombie/clown/criminal plus multe altele;
  • GPS si Harta bine implementate.
  • Fara VIP-uri OP!
  • Vesnicul radar la Area 51 adaptat la DayZ si tradus.
  • Sistem de echipe cu permisiuni 100% functional.
  • Foarte putine spre deloc buguri.

Ce poti face pe server?

  • Click dreapta pe 'Aparat Radio' sau 'GPS' pentu a seta un canal.
    •  Puteti avea conversatii private daca detineti un Aparat Radio;
    • Va veti putea vedea pe harta cu playeri care nu sunt in echipa voastra daca detineti un GPS folosind o frecventa/un canal privat;
  • '/unbug' te-ai blocat? Foloseste-l!
    • Te replaseaza fara a pierde itemele;
    • Nu merge in combat;
  • Cortul si Gardul de sarma pot fi miscate in pozitia dorita inainte de a le plasa.
  • 'F1' pentru magazin.
    • Bani se obtin facand misiuni, omorand jucatori/zombii sau donand;
  • 'F2' pentru panoul echipei.
  • Vremea se schimba automat la fiecare 30 de minute.
    • 5 vremii diferite;
  • 'O' pentru inventarul cu iteme speciale.
    • Urmeaza sa fie sters iar Obiectele speciale vor fi implementate direct in inventar;
  • Punctul galben impreuna cu ? de pe mapa formeaza un sistem bine implementat de misiuni.
    • Urmeaza sa fie actualizat;
  • 'F7' panoul de craft!
    • Urmeaza sa fie actualizat!
  •  'L' pentu a te strecura printre zombii.

Cateva Imagini?

 

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

ZOnH4pm.png

k01jSTc.png

85SO5rz.png

mBggO7l.png

SP26il5.png

zP3236K.png

XQvnTtY.png

 

Va asteptam!

Credite si multumiri: 

Spoiler

crismar (ShowTime) - RomaniaZ

MTA Community pentru resursele: abseil, hit, warroom, glue, zday;

Cat si tuturor celor care m-au ajutat pe forumul de scripting in engleza.

 

Edited by Tekken
Update: Server redeschis 15/10/20
  • Like 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • Scripting Moderators

După cum spuneam și aseară (postarea a fost ascunsă/ștearsă ca urmare a intervenției moderatorilor), deși nu sunt sigur că încă mai întreții acest proiect în mod activ, mă bucură să văd faptul că există persoane care aduc diversitate și noutate pe comunitatea românească de MTA și că încearcă să facă ceva, altceva decât să stimuleze problema cu care ne confruntăm în prezent cu așa-zisele comunități RP care nu sunt nimic altceva decât RPG.

Dacă proiectul tău încă mai continuă, atunci acest lucru mă bucură enorm de mult pentru că e un pas în față pentru comunitatea noastră. Vreau să te asigur că, deși vor apărea persoane care vor arunca cu noroi în munca ta, noi suntem aici pentru tine și pentru a te sprijini (așa cât și cum putem) în demersul tău.

Mult succes în continuare!

Link to comment

Wow, stai linistit nu ma sperie pe mine cineva care vine sa arunce cu kkt ca de'..., insa ma bucura faptul ca exista moderatori inca prezenti si activi pe comunitatea romaneasca de MTA.

Serverul din pacate nu mai este activ din lipsa de jucatori, nu mai am timp sa "il fac cunoscut" asa ca, cred eu lumea nu stie de existenta lui, iar jucatorii nu vin sa caute servere aici pe forumuri.

Gamemodu pentru cei care sunt in dubii este o versiune veche a originalului MTA DayZ 0.6 + Zday by zorgman modificate de mine la maxim cu foarte multe inbunatatiri si bug fix-uri MTA:DayZ 0. Source Code! pentru cunoscatori.

Da intradevar contine ceva ramasite de la RoZ si cateva moduri de pe comunitate, iar skinurile va spun de pe acum ca nu eu le-am facut, insa chiar si asa toate astea is modificate atat de mult de mine incat nu mai au practic nicio legatura cu orginalele.

Chiar daca nu sunt sigur ca o sa il mai deschid serverul, va las aici un mic istoric cu ce vreau sa mai aduc pe server (care probabil va fi lansat ca open source/free to download pe comunitate):

  • Toate mesajele vor fi afisate in dreapta jos, in acest mod pe chat vom vedea doar discutiile.
  • Imbunatatit AI zombii (recunosc ca aici ma autoprovoc umpic dar na..)
  • CJ skin customizabil. (Da stiu prea TOP-GTA, da ce sa fac daca nesimtitii astia s-au gandit inainte-a mea)
  • Basebuilding (Garaje, Hangare sau hambare pe care veti putea sa le customizatii la interior desigur cu vesnica protectie inbunatatita)
  • Sistemul de Login inbunatatit cu password recovery.

Multumesc pentru timpul acordat.

 

 

  • Like 2
Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 23/09/2020 at 22:10, Axel said:

succes!

Merci!

Cateva SS-uri noi: https://imgur.com/gallery/SWmBoIX

Am sa deschid un server beta-test cat de curand, in care toti jucatirii vor primii 250€ in joc in fiacre zii pentru a incuraja PvP-ul  pentru a descoperii eventuale buguri.

  • consumati s-au nu bani si statisticile playerilor vor fi sterse la lansarea finala a serverului

Cateva systeme la care lucrez in acest moment:

  1. sistemul de Iteme speciale/droguri;
  2. sistemul de misiuni;

Serverul beta-test va fi deschis cand voi termina sistemele.

 

Multumesc pentru timpul acordat. ;)

  • Like 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 minute ago, Zorgman said:

Felicitari, arata foarte bine facut.

Intentionezi sa il lansezi si in engleza? Comunitatea romaneasca e destul de redusa ca numar cred (cel putin jucatorii de survival/dayz)

Da, chiar mai bine Intentionez sa adaug cat de multe limbi pot, deocamdata doar Romana/Engleza/Franceza (Doar atat cunosc), insa daca exista jucatori si/sau persoane care doresec sa ma ajute cu traducerea in alte limbi ulterior desigur ca o voi face.

Pentru moment prioritatea mea e: Optimizare + Sa ma asigur ca totul merge bine fara probleme/buguri enervante.

Link to comment
  • Scripting Moderators
22 hours ago, Tekken said:

Ma gandeam sa blochez accesul la partile rosii de pe harta oricum acestea sunt zone in cre jucatori nu prea merg, desigur o sa fac un mapping dragut cu cateva parti din zonele acestea accesibile, ce parere aveti?

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Depinde foarte mult ce anume dorești să obții concret prin restrângerea suprafeței de joc.

Dacă jucătorii nu frecventează aceste zone din oficiu, atunci mai mult decât un mapping care să portretizeze blocarea parțială a căilor de acces nu își are rostul.

Dacă totuși vrei să faci o astfel de modificare, trebuie să iei în considerare, la nivel general, dacă schimbarea aceasta aduce un plus față de situația curentă și, implicit, dacă se justifică.

Link to comment
16 minutes ago, Vinyard said:

Depinde foarte mult ce anume dorești să obții concret prin restrângerea suprafeței de joc. .......

Da stiu, @Zorgmanmi-a dat o idee interesanta si am sa o aplic, aceasta fiind sa incerc sa dirijez jucatorii in aceste zone, ieri seara am pus la punct un sistem de ‘bosi’ zombii care sunt mult mai greu de ucis (si fara headshot) insa au un loot la fel de bun ca in airdrop sau zonele military, in plus de asta am sa adaug misiuni cat mai multe care sa se desfasore in aceste zone. Sper totusi, avand in vedere ca sv e cam gol, sa nu muncesc la toate sistemele astea degeaba. Oricum merci pentru feedback!

  • Like 1
Link to comment

Fast loot in inventar tinand apasat Shift Stanga si apasand pe item Click Stanga pentru a muta mai rapid itemele dintr-o parte in alta.

Plus adaugat zone risc: https://imgur.com/a/zoC1V2X in aceste zone zombii sunt de pana la 3 x mai rezistenti si de pana la 3 x mai puternici. (Dupa ce mor acestia vor lasa loot military);

Plus adaugat 4 misiuni noi cu 4 caractere noi: Cercetatorul John, Doctor Alexandru, Dictatoarea Diana, Agentul Cop;

Plus multe alte modificari si optimizari (in mod special in inventar), toate acestea vor fi listate in changelog la momentul updateului.

 

Toate astea fiind spuse as avea nevoie de cineva care sa ma ajute cu mappingul, cineva interesat?

Multumesc pentru timpul acordat.

  • Like 2
Link to comment
  • 6 months later...

Server id off due to missing player interest, however I’m still working on a Standalone-like version, with real zombie threat, hard-survival, main objective will be to survive and not to kill other players. Will post some ss soon.

Link to comment
  • 6 months later...
On 28/11/2021 at 15:02, Axel said:

Eu zic ca vei avea succes daca il faci in engleza.


Da, am cam abandonat proiectul de cand mi-am luat XSX dar ma tot duce gandul sa ma reapuc, dar tot imi aduc aminte de esecurile din trecut, iar pe international nu stiu daca pot sa ma impun in fata "gigantilor" top-gta, nonstop si ultimate
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...