Jump to content

Lukas

Members
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

About Lukas

 • Birthday July 16

Details

 • Gang
  Wetlip Clan
 • Location
  Bayside
 • Occupation
  Traplord
 • Interests
  Turret001

Recent Profile Visitors

415 profile views

Lukas's Achievements

Civilian

Civilian (7/54)

7

Reputation

 1. Selamlar, ben Lukas. Bu gün sizlere sistem dosyaları bütünlüğünün bozulması sebebiyle dosyalar tarafından bulunamayan Tahoma fontu yüzünden açılmayan MTA sorununu nasıl çözeceğinizi anlatıyorum. 2 adet kod parçacığı ve komut satırı işimizi görecektir. Öncelikle komut satırını yönetici olarak çalıştırın (önemli) yönetici olarak çalıştırmazsanız sistem dosyalarına müdahale edemez dolayısıyla işlem hata verir. Aşağıda verdiğim kodları sırasıyla komut satırına girerek işlemlerin bitmesini bekliyoruz (aceleci davranmayın lütfen) 1. DISM /online /cleanup-image /restorehealth 2. SFC /scannow Bu iki işlem de tamamen bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. MTA'ya girmeyi deneyin.
 2. Bu kısımın ilk paragrafında sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözüldüğünü anlattım. Yetersiz bulduysan biraz daha açabilirim bu konuyu.
 3. Rica ederim iyi kullanımlar. İşe yaradıysa bi like atmayı unutmayın
 4. Merhaba, kodunuzu düzenledim. İstemci tabanlı bir paneli sunucu taraflı açtığınız için ve bunun için bir sorgulama koymadığınız için böyle bir sorun oluşmuş. vip_cl.Lua kodunuzun en üst kısmına bir sorgu booleani yerleştirdim ve bu sorgu booleanının durumuna göre paneli oluşturup oluşturmaması gerektiğini belirttim. Kodunuz aşağıdaki şekildeki gibi olmalıdır. İyi oyunlar vip_cl.Lua local panelShow = false function vip() if panelShow == false then triggerServerEvent ( "ClientHaveLevel", getLocalPlayer() ) panelShow = true else panelShow = false destroyElement(painel) showCursor(false) end end addCommandHandler ("vip", vip) function armavip () showCursor (true) triggerServerEvent ( "onGreeting", getLocalPlayer() ) end function vipka() painel = guiCreateWindow(380, 280, 235, 250, "VIP", false) guiWindowSetSizable(painel, false) showCursor ( true ) guiSetAlpha(painel, 0.65) guiSetProperty(painel, "CaptionColour", "FF6AE419") arma = guiCreateButton(16, 20, 250, 40, "Выдать снаряжение!", false, painel) close = guiCreateButton(16, 58, 250, 40, "Закрыть панель!", false, painel) memo = guiCreateMemo(16, 98, 255, 129, "[GOLD-DayZ] \n[VIP Panel] \n\n*Автор VIP Панели: Vitos_Pro \n*Гл.Админ №1: Alkash \n*Гл.Админ №2: AlexSuper \n*Скайп Vitos'a_Pro: sains1999", false, painel) guiMemoSetReadOnly(memo, true) addEvent( "showvip",true ) addEventHandler ( "onClientGUIClick", arma, armavip, false ) addEventHandler ( "onClientGUIClick", equip, equipvip, false ) addEventHandler ( "onClientGUIClick", close, function() guiSetVisible(painel, false) showCursor(false) end, false ) end addEvent( "ShowVipPanel", true ) addEventHandler( "ShowVipPanel", getRootElement(), vipka)
 5. Örnekleri konuya eklemeni tavsiye ederim
 6. function MakePlayerHeadshot( attacker, weapon, bodypart, loss ) if getElementData(source, "greenzone") then return false -- if player has greenzone data return this function false if getElementType ( source ) == "player" then if bodypart == 9 and not (getElementData(source,"invencible")) then triggerEvent( "onPlayerHeadshot", source, attacker, weapon, loss ) setPedHeadless ( source, true ) killPed( source, attacker, weapon, bodypart ) setTimer( BackUp, 900, 1, source ) end end end Gecikme için üzgünüm. Şunu bir dener misin?
 7. MTAForza team looking for someone with 3D modeling knowledge. Contact us if you have enough information to model sports vehicles and modern buildings. Contact (Discord): lukαs#3898
 8. Lua kişisel eğitim veren kimse yok, ingilizce kaynakları okuyarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. https://wiki.multitheftauto.com/ https://www.Lua.org/start.html
 9. We're going to make a server representing popular racing games events. We need a skilled scripter for some kind of difficult resources. For more details about project, visit https://www.mtaforza.com You can contact me from discord by adding the Luka?#3898.
 10. Lukas

  [Yardım]

  Kodda guiCreateStaticImage komutunun Image kısmında i'yi büyük yazdığınız için algılamamış. Kodlar türkçe harflere duyarlıdır.
 11. I have a code checks the player in water continuously. But this code teleporting player to specific location. How can I teleport the player to the nearest road? setTimer( function( ) for _, aVehicle in next, getElementsByType 'vehicle' do if isElementInWater( aVehicle ) then setElementPosition( aVehicle, 0, 0, 5 ) setVehicleEngineState ( aVehicle, true ) setVehicleRotation(aVehicle, 0, 0, 0) end end end, 50, 0 )
 12. Lukas

  [Yardım]

  Senin için bir kaç kaliteli rehber bulup buraya ekleyeceğim.
 13. Seri adresi genellikle oyuncuları yasaklamak için kullanılan 32 haneli bir şifrelenmiş dizidir. Depolama diskinizin üzerine yazılır. Kullandığınız hizmetin depolama birimi ile alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum.
 14. Öncelikle belirtmem gerekli ki Sızdırılmış sunucu dosyalarının kullanımı yasaklıdır. Konunuza gelince, /debugscript 3 yazarak vip etiketlerinin bulunduğu scripti restartlayıp ekran görüntüsü yollar mısınız?
×
×
 • Create New...