Jump to content

Wielebny

Members
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

2 Followers

About Wielebny

 • Rank
  Poot-butt

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo odradzam Ci korzystanie z tego modułu, posiada on wiele błędów, np. nie potrafi prawidłowo przetwarzać wartości typu NULL (wywala się na nich cały serwer) i zwraca wszystkie dane w formacie string, nie zawiera wbudowanego mechanizmu escapowania zmiennych. Wbudowane od jakiegoś czasu w MTA funkcje DB (dbConnect, dbQuery, ...) obsługują MySQL i nie mają tych niedociągnieć.
 2. Masz racje - można i warto to tak zapisać - jest krócej.
 3. Wojak, on opisuje sposób na ominięcie prostej blokady pisania na koloro na czacie - dokładnie to takiej: function stripColors(text) return string.gsub(text,"#[0-9A-Fa-f][0-9A-Fa-f][0-9A-Fa-f][0-9A-Fa-f][0-9A-Fa-f][0-9A-Fa-f]","") end I o ile stripColors poradzi sobie usunięciem koloru z "#FF0000Hej", to z "##FF0000FF0000Hej" - już nie. A skoro PanSkorpionek pochwalil się, jak to ominąć, to ja zaprezentuje poprawioną i odporną na to wersję tej funkcji: local function stripColors(text) local cnt=1 while (cnt>0) do text,cnt=string.gsub(text,"#[0-9A-F
 4. http://wiki.multitheftauto.com/wiki/Scr ... ing_script Cały pierwszy punkt opisuje jak stworzyć zasób i oprogramować w nim spawnowanie graczy.
 5. Zainstaluj czyste, oryginalne GTA, bez żadnych podmianek. Słyszałem o tylko jednym crashu z tym offsetem i był on powiązany z tuningiem zamontowanym na podmienionym pojeździe.
 6. Wątpie aby zmiana formatu zapisu danych coś pomogła, prawdopodobnie zapisywanych jest zbyt dużo danych naraz. Czy proces zapisu pojazdów powoduje przywis serwera gry, widoczny chociażby w braku reakcji na wpisany tekst na czacie? Czy rozważałeś rozbicie procesu zapisu na wiele części, np. zapisywanie po x pojazdów co y sekund, zamiast wszystkie naraz?
 7. Myślę, że jest to zakodowane na sztywno w kodzie i zaciemnienie w tym miejscu występuje nawet po usunięciu tych obiektów.
 8. Najwyraźniej w momencie wykonywania screena główny serwer nie był dostępny. Czy problem jeszcze u Ciebie występuje?
 9. Daleko nie trzeba szukać: viewtopic.php?f=104&t=75256&p=693083&hilit=819B00B5#p693083
 10. Błąd dotyczy jednego gracza, czy wszystkich na tym serwerze?
 11. Wielebny

  Shoot

  http://wiki.multitheftauto.com/wiki/OnC ... WeaponFire
 12. Lopez, a czy znasz sposób na zmianę zakresu widoczności tych efektów? Aby np. ogień był widoczny z 300m, zamiast z domyślnych 50? W GTA można od ręki zrealizować to podmieniając bodajże particles.txd, ale podmienić tego dla każdego gracza jeszcze mi się nie udało.
 13. Z przyjemnością informuje, że kod został udostępniony na dodatkowej licencji MIT. Oznacza to, że można z niego korzystać bez konieczności publikowania swoich zmian. Pełny tekst licencji, wraz z wszystkimi informacjami znajduje się w repozytorium: https://github.com/lpiob/MTA-XyzzyRP
 14. MTA posiada wbudowany streamer. Napisanie własnego nie zwiększy Ci ilości widzianych obiektów, co najwyżej zmienisz algorytm ich wyboru. To, że te obiekty zachowują się inaczej po stronie klienta niż po stronie serwera to tylko kwestia przypadku i tego, w jakiej kolejności są przez streamer przetwarzane.
 15. Open DayZ jest na licencji GPLv3. MTA DayZ jest na licencji którą wymyslili jej autorzy i której fragment tu przytoczyłeś.
×
×
 • Create New...