Jump to content

Olo_PL

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Olo_PL

 • Rank
  Rat

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I've changed parameters for ie.: dxDrawMaterialLine3D(x,y,z + 90, lx, ly, lz, m, h, c , ...) but this change hasn't changed rotation of display. How this should be set for working properly?
 2. How do I rotate the screen? http://s5.ifotos.pl/img/cinemajpg_seeqehe.jpg local cWindow = guiCreateWindow(337, 177, 816, 762, "CINEMA", false) local browser = guiCreateBrowser(0, 0, 800, 600, false, false, false, cWindow) local theBrowser = guiGetBrowser(browser) addEventHandler("onClientBrowserCreated", theBrowser, function() loadBrowserURL(source, "https://www.youtube.com") end ) CINEMA = { button = {}, window = {}, edit = {} } addEventHandler("onClientResourceStart", resourceRoot, function() guiWindowSetSizable(cWindow, fal
 3. Mój skrypt LUA wygląda tak function droga() outputChatBox ( "droga zostła załadowane" ) txd = engineLoadTXD ("modele/VegasSroad076.txd", 8049) engineImportTXD(txd, 8049) dff_floors = engineLoadDFF ( "modele/VegasSroad076.dff" ) engineReplaceModel ( dff_floors, 3781 ) col = engineLoadCOL ("modele/VegasSroad076.col") engineReplaceCOL(col,8049) txd = engineLoadTXD ("modele/vegasSedge18.txd", 8055) engineImportTXD(txd, 8055) dff = engineLoadDFF ("modele/vegasSedge18.dff", 8055) engineReplaceModel(dff, 8055) col = engineLoadCOL ("modele/vegasSedge18.col") engineReplaceCOL(col,805
 4. Sam miałem jakiś czas temu taki problem i przyczyną było że wcześniej używałem w single programu o nazwie GTA-SA Crazy Trainer (mogłeś mieć też jakiś inny tego typu program włączony). Jeżeli nie wyłączyłeś go przed włączeniem MTA to ban na wszystko leci nawet na edytor. Czasami jest tak że nawet jak się tego typu program wyłączy to i tak MTA twierdzi że jest włączony. Więc jeżeli się chce grać przez neta, a wcześniej się używało tego typu programów to najlepiej jest zrestartować komputer i dopiero najlepiej włączyć MTA. Wcześniej sam nieraz do single używałem takich programów ale zazwyczaj wy
 5. Witam. W 3ds max zrobiłem sobie kilka modeli do GTA SA. W normalnej grze modele działają prawidłowo. Potem modele dodałem do MTA jednak nie wszystkie się podmieniają. Modele w MTA chciałem podmienić za konkrete modele z gry. Samych modeli mam 4 i są to budynki. 3 z nich podmieniły się prawidłowo, a w 4 tylko kolizja. Jednak kiedy ten 4 model podmieniłem za jeszcze inny to już się normalnie podmienił. Konsola nie pokazuje żadnych błedów. Czy może ktoś wie dlaczego nie za wszystkie modele w grze da się podmienić poprawnie nowe mode?
 6. Dzisiaj na jednym z polskich serwerów rpg byłem świadkiem jak admin na ekranie kina w Fort carson puszczał filmy z YouTube. Z tego co wyczytałem na necie owa opcja została wprowadzona dopiero w wersji 1.5 Może ktoś podpowie jak takie coś zrobić albo może jest gdzieś skrypt udostępniony, który umożliwia odtwarzanie filmów w ten sposób. Poniżej zdięcje z tego serewra.
 7. Czy w mta działają tekstury alpha? Chciałem dodać zupłenie nowy obiekt z nowym plikiem txd i niestety nie była ona wyświetlana. W zwykłej grze wystarczy w pliku IDE zmienić jeden parametr i wszystko ładnie pieknie działa, a tutaj tego nie umiem rozpracować.
 8. Jak dobrze rozumiem to jest jak podmieniać nowe modele. Wydaje mi się że już pisałem o tym że to robiłem i jak uruchomię serwer to modele są podmienione. Teraz chciałbym dodać te modele żeby były widoczne w edytorze. Niestety ale nie wiem gdzie je wkleić. Mam nadziej że jasno się wyraziłem i wiecie o co mi chodzi.
 9. Czy da się zmienić folder instalacji klienta. W ostatniej wersji coś pozmieniali i od tej pory nie mogę zainstalować klienta tam gdzie mam zainstalowaną grę. Było to bardzo wygodne bo w razie formatu wystarczyło ponownie zainstalować program i można było grać na danym serwerze bez pobierania wszystkich danych, a teraz jak tylko mam format to potem muszę jeszcze raz pobierać to samo. Wiem że mógłby kopie zrobić ale mimo wszystko tato rozwiązanie było wygodniejsze.
 10. No własnie o to mi chodziło. Źle się chyba wyraziłem.
 11. Stworzyłem sobie pewien model w 3ds max i chciałem dodać go do edytora w MTA. W necie znalazłem poradnik jak należy poprawnie stworzyć plik xml i lua z obiektami. Niestety w które miejsce dodać te pliki nie było już pokazane. Ktoś doradzi w które miejsc należy wrzucić owe pliki?
 12. Dodałem nowe modele do oryginalnego GTA SA. Stworzyłem nowy plik ide, ipl i nowe archiwum dla plików dff, col i txd. Niestety gdy uruchomiłem mta i edytor zmian nie zobaczyłem. W normalnym GTA SA modele działają ale tu nie. Czy może jest chociaż jakiś sposób na ominięcie owych zabezpieczeń bo pewnie przez to MTA nie chce wyświetlać zupełnie nowych modeli. Nie mówię żeby to działało jak ktoś wejdzie na serwer ale chociaż tak się pobawić w edytorze. Mam możliwość dodania nawet większe mapy od oryginalnej mapy z GTA SA ale niestety przez brak możliwości dodawania nowych obiektów nie da rade. To z
 13. Czy w MTA jest możliwość stworzenia skryptu, ktory umożliwłaby dodawanie zupełnie nowych modeli. Czy raczej to jest nie możliwe bo np. serewer nie wyrobi i padnie. Czy kto kolwiek próbował taki skrypt stworzyć.
 14. W czasie gry w pewnym momencie wywala taki bład Ktos cos poraddzi?
 15. Ustawiłem w pewnym miejscu radio i chciałem żeby w czacie tytuły piosenek się wyświetlały z radia ale po dodaniu owej opcji nie ma żadnego efektu. Coś mi się wydaje że jednak dam sobie z spokój z lua bo nie ogarniam tego i zostanę przy modelowaniu.
×
×
 • Create New...