Jump to content

PAR4DICE MTA - RolePlay


Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék pár szót ejteni a jelenleg fejlesztés alatt álló PAR4DICE MTA szerverről. Alig egy hónapja született meg az ötlet, hogy létrehozzunk valami nagyot. Valami egyedit. Valami különlegeset. Ez alatt az egy hónap alatt rengeteget haladtunk, rengeteg munkát áldoztunk a fejlesztésekbe és abba, hogy elérjük azt, amit még eddig senkinek sem sikerült. Nem kisebb célt tűztünk ki magunk elé, minthogy átvegyük a vezető pozíciót Magyarország legjobb szerverei listáján. Hozzáteszem, nem sok olyan szerver van, akik ténylegesen is a listára kerülhettek. Mégkevesebb az olyanok száma, akik valóban nagyot alkottak és ott vannak a top szerverek között. A cél az abszolút első hely. Alább nem adunk. Természetesen ez egyedül nem megy, szükségünk van rátok is! Ahhoz, hogy elérjük célunkat, kelletek ti, akik jól érzitek magatokat a szerveren. Feladatunk, hogy lekössünk titeket nem csak órákra, hanem napokra, hetekre, hónapokra! Egy olyan közösséget szeretnénk alkotni, akik minden eddiginél szorosabb kötelékben és erősebb támogatásban tudnak együtt "dolgozni" a közös cél érdekében. Feladatotok nem más, mint élvezni azt, amit nektek készítünk. Mivel számunkra a legfontosabb dolog, hogy jól érezzétek magatokat, így mindent megtettünk annak érdekében, hogy hiba, bug, lagg, panaszmentes játékmódot adjunk át nektek. Ez alatt a pár hét alatt többet haladtunk, mint a legtöbb szerver hónapok alatt. Elkészültek olyan komplett rendszerek, mint például a Regisztráció és a Karakterkezelés, vagy említsük például az Inventory rendszert. A skin - és járműmodosítások, illetve a mapolás nagy része is készen van. Legális - Illegális frakciók, munkák, item és interior rendszer, egyszerűbb, gyorsabb, átláthatóbb járműpanel, vagy széleskörűbb, nagyszabású gazdasági rendszer. És még sorolhatnám. Egyenlőre legyen elég a Facebook elérhetőségünk, ahol naponta kerülnek bemutatásra a fejlesztések, és 100%-os rendelkezésre állást biztosítunk nektek, amennyiben ötlet, vagy kérdés adódna.

Fix weboldalunk még nincs, habár teljesen készen van már az is!

Fix megnyitási dátummal sem tudunk még szolgálni, de annyit elárulhatunk, hogy az első nyílt bétateszt valamikor a nyár elején kezdődhet el.

Várunk titeket akkor és addig is, reméljük, hogy összegyűlünk annyian, hogy megalkossuk azt, amit valójában minden játékos szeretne, de eddig még nem kapott meg. Egyszóval türelem, támogatás, ezt várjuk tőletek, mi pedig gőzerővel fejlesztünk, napról-napra növekszik a projekt és várjuk a napot, amikor megmutathatjuk, hogy mi vagyunk a legjobb dolog, ami az MTA-val történhetett :)

Facebook: https://www.facebook.com/pdmta

Én Ames voltam, remélem hamarosan viszontlátjuk egymást legtöbbötökkel! :)

Link to comment

Mint írtam az ötlet alig egy hónapos, tényleges fejlesztés maximum 2 hete zajlik, a nulláról kezdve és fejlesztői csapat nélkül hobbi szinten űzve a dolgot, úgy gondolom nem kis teljesítmény létrehozni mindezt. De ne tűnjek nagyképűnek, csak információ jelleggel írtam le ezt. Fejtsd ki nyugodtan, hogy számodra mi számítana haladásnak két hét alatt. Szívesen olvasok arról is, hogy számodra hogyan indul el egy szerver. Igazad van alapnak alap, épp ezért is közöltem, hogy valamikor nyár elején várható a béta teszt. Addig szeretnénk, ha a Facebook információk, képek és videók eredményeképp egyre többen lennének kíváncsiak a szerverre és kellemesen csalódhassanak benne. Több mint 3 hónap van még az esetleges béta megnyitójáig és az alapokkal már készen vagyunk. No meg nem is közöltünk még mindent :) Kövess te is Facebookon, és talán te is kellemesen csalódhatsz bennünk.

Üdv:

Ames

Link to comment

Abban igazad van, hogy az alapötlet onnan jött, hiszen nekünk is nagyon tetszett az a HUD, hiszen beleillik a Par4Dice környezetébe. Gondolok itt arra, hogy törekedünk az egyszerű, szép, letisztult felületeket létrehozni, és az a HUD pontosan ezt képviseli. De ha jobban megnézed, vannak pontok ahol eltér a dolog, pl. az óra betűtípusa, (szerintem így inkább hasonlít egy órára) illetve az életcsík színe aszerint változik (zöldből szép lassan átmegy pirosba) hogy mennyi életed van.

Természetesen lehet még ezek után is érvelni, hogy "dehát akkoris SeeMTA", viszont akkor ha van egy épkézláb ötleted, ami egy szebb és jobb megoldást kínál, szívesen meghallgatom, (ha nekünk is tetszik, akkor akár meg is valósítjuk) nyitottak vagyunk minden ötletre, kritikára, pontosan ezért nyílt ez a fórum és a facebook csoport is.

Hozzáteszem, hogy a SeeMTA-n kívül még nem egy szerveren jártunk, hogy megnézzük milyen HUD-ot pattintottak össze, de többnyire a sírás környékezett mindenhol..

Peace

~ Derek

Link to comment

Nos látod ez is tetszetős, kivéve egy dolgot. Az "egycsíkos" megoldást. Tehát hogy egybe van, mint a gyári SA-ba. Ettől még jó és dizájnos, szimplán nekem nem tetszik. Dehát nem lehetünk ugyanolyanok - szerencsére.

Mondjuk a készpénz elhelyezése a HUD-on nem rossz ötlet. :)

Link to comment

Csak zárójelben jegyezném meg, hogy az MTA szerverek 90%-án egycsíkos megoldás van (if you what I mean..), úgyhogy lassan ideje lesz leszállnod erről a szóról.

Mi lenne jobb akkor, ha egycsíkos lenne? Akkor azt vágnád a fejünkhöz, hogy "nagyon szegényes"? Mindenbe bele lehet kötni ha nagyon kukacoskodók akarunk lenni.

Link to comment

"if you what I mean.."..

Csodálatos angollal rendelkezem fiam, ilyenkor a balta segít.

Mindenbe bele is kötök, mert egyenlőre másoláson és pár autó kicserélésén kívül mást nemláttam. :D

Edit: Nem a healthbarral van a probléma, hanem az egész felépítésével, elrendezésével.

Link to comment

Köszönjük a választ fiam, köss is bele minden félregépelésbe. Egyébként nem értem, ha mindenbe csak belekötni tudsz, akkor miért tanúsítasz érdeklődést felénk? A negatív kritikát megérteném tökéletesen, de ez már túlmutat azon.

Örülök továbbá, hogy neked "problémád van" a HUD egész felépítésével és elrendezésével. Nekünk így tetszik, szerintünk a célra megfelel egyszerű átlátható, éppen ezért csináltuk meg így, ahogy kinéz. Negatív kritikaként elfogadunk annyit, hogy "neked nem tetszik", "szerinted nem jó így" illetve megköszönjük a javaslatokat, ha jobb ötleted támad, de ez a viselkedés és megnyilvánulás amit itt mutatsz, nos ez az amin csak a balta segít. :)

Link to comment

Jaj, véletlen elgépeltem, és nem írtam oda a "know" szót. Ejnye, most mi lesz, az emberek nem tévedhetnek.

Szerencsére az Én hibám nem volt olyan nagy, mint a szüleid sorozatos hibái a találkozásuktól kezdve a felnevelésedig.

Amúgy meg elmondtuk, hogy nem rég kezdtük, csak néhány dolog van kész, engem idegesített az alap HUD így csináltam egy ezerszer jobbat a helyére.

A többit meg már Ames leírta, nincs mit hozzáfűzni. Az ilyen embereknek mint Te - akiknek a fajtáját teszem hozzá utálom - kívül tágasabb. És hogy a lelked se bántsam meg, az ok amiért nem látunk szívesen: "Túl jó vagy ide."

Link to comment
Szerencsére az Én hibám nem volt olyan nagy, mint a szüleid sorozatos hibái a találkozásuktól kezdve a felnevelésedig.

Álljon meg a menet. Ez nem az a fórum, ahol gond nélkül szidhatjátok egymást. Kaptatok egy negatív kritikát, fogadjátok el. De az, hogy ilyeneket kezdtek el irogatni, már elég sok mindent elárul rólatok.

A továbbiakban megkérnélek titeket, hogy az ilyesfajta megnyilvánulásokat kerüljétek. Chopper te meg hagyd őket, az ő szerverük, úgy teszik tönkre ahogy akarják.

Link to comment

Chopper: Tán el akartuk neked adni a modot? Nem. Kényszerítettünk rá, hogy kövesd a tevékenységeinket? Nem. Úgyhogy el lehet tolni a biciklit.

Amikor megírtad az első mondatod, már akkor érezni lehetett, hogy nem épp kedves, és normális hangnemben érkezik az üzenet, de gondoltam nem leszek olyan bunkó mint Te, meg nem ítélek el senkit elsőre, de sajnos igazam is lett, tényleg egy bunkó senki vagy, aki semmi mást nem tud, csak más munkájába belekötni. Ha elmondod a véleményed, szívesen fogadjuk, ha azt mondod, hogy neked ez nem tetszik, megértjük, nem lehet mindenkinek a kedvében járni, de Te túllőttél minden célon, és a szokásos "ha már másba nem tudok belekötni, az írásába kötök bele" undorító szarságot kezdted el, és még enyhe módon szídtál is a baltás történeteddel. Úgyhogy ha lehet többet ide ne is gyere, ne írkáld a hülyeségeid, mert látom Te menthetetlen vagy.

Image: Nem tudom, hogy vak vagy, vagy Chopper a haverod, mindegy melyik, lényeg, hogy nem látod az egészet tökéletesen. Chopper indított egy lekezelő "Nagyon alapnak tűnik ez." mondattal, amit még toleráltunk, kifejtettük, hogy a kritikákat fogadjuk, az új, jobb ötleteket fogadjuk, viszont Ő csak folytatta a hülyeségét, és ezen felül még neki állt fejjebb és megírta, hogy "ilyenkor a balta segít".

Rólad is sokat elárul, hogy csak jártatod a szádat a semmire, és még igazad sincs.

Link to comment
Chopper: Tán el akartuk neked adni a modot? Nem. Kényszerítettünk rá, hogy kövesd a tevékenységeinket? Nem. Úgyhogy el lehet tolni a biciklit.

Amikor megírtad az első mondatod, már akkor érezni lehetett, hogy nem épp kedves, és normális hangnemben érkezik az üzenet, de gondoltam nem leszek olyan bunkó mint Te, meg nem ítélek el senkit elsőre, de sajnos igazam is lett, tényleg egy bunkó senki vagy, aki semmi mást nem tud, csak más munkájába belekötni. Ha elmondod a véleményed, szívesen fogadjuk, ha azt mondod, hogy neked ez nem tetszik, megértjük, nem lehet mindenkinek a kedvében járni, de Te túllőttél minden célon, és a szokásos "ha már másba nem tudok belekötni, az írásába kötök bele" undorító szarságot kezdted el, és még enyhe módon szídtál is a baltás történeteddel. Úgyhogy ha lehet többet ide ne is gyere, ne írkáld a hülyeségeid, mert látom Te menthetetlen vagy.

Image: Nem tudom, hogy vak vagy, vagy Chopper a haverod, mindegy melyik, lényeg, hogy nem látod az egészet tökéletesen. Chopper indított egy lekezelő "Nagyon alapnak tűnik ez." mondattal, amit még toleráltunk, kifejtettük, hogy a kritikákat fogadjuk, az új, jobb ötleteket fogadjuk, viszont Ő csak folytatta a hülyeségét, és ezen felül még neki állt fejjebb és megírta, hogy "ilyenkor a balta segít".

Rólad is sokat elárul, hogy csak jártatod a szádat a semmire, és még igazad sincs.

Osztom az úr véleményét.

Link to comment

Még mindig itt tartasz, a hülye koppintós faszságodnál? Kezdjük ott, hogy a nem ezzel kezdtük a fejlesztést, rengeteg más meg van már. Aztán mint kérdeztem pár hozzászólással ezelőtt, legyen egycsíkos, hogy ugyanolyan snassz legyen mint a sok szerveren (meg az alap SA-ba..), azzal igen jobb.. Tényleg.. Értelmesebb egy 90%-ban használt HUD-ot írni, (ami már az alapjátékba is benntvolt..) látom a logikát, csak nem jön át.

Amúgy előbb már azt mondtad, hogy részedről lezárva, úgyhogy el lehet menni fiacskám.

Lejárattam magam előtted? Miért, ki a faszom vagy Te? Egy senkiházi, aki csak itt osztja a szarságát, és csak okoskodni tud a semmire.

Image előtt is lejárattam magam.. Nabumm, nincs a fejlesztési tervemben szó a "puszipajtási viszony kialakítása Image-el" kategóriáról.

Másfelől pedig elsőkörben Te jöttél ide belekötni mindenbe, mert az úgy egyszerűbb és jobb, Image pedig idejött okoskodni, leszólni minket, méghozzá úgy, hogy nincs is igaza. Akkor ki is járatta le magát? :)

Link to comment

Alapjában véve legalább 3x elmondtam eddig, hogy nem azzal van probléma, hogy nem egycsíkos a HUD, hanem az, hogy amit a See HUD-ról lelehetett koppintani, az mind megtalálható nálatok. Ugyanebben a felépítésben, elrendezésben, teljesen ugyanaz, csak minőségtelen grafika van mögötte, és nem Jesse munkája. Ha a képeket visszacserélnék, ugyan az lenne az egész.

"Lejárattam magam előtted? Miért, ki a faszom vagy Te? Egy senkiházi, aki csak itt osztja a szarságát, és csak okoskodni tud a semmire."

Az alábbi kijelentésedet szerintem meg te sem gondoltad komolyan, ha igen, azzal még mindig magadat minősíted. :D

Edit: Hozzátenném aztis, hogy tényleg, valóban, teljes mértékben nyitottak vagytok a kritikára. De ezekszerint csak abban az esetben, ha az pozitív.

Link to comment

Egyébként visszatérve a HUD-ra ... elrendezésen kívül, nem igazán vélek hasonlóságot felfedezni a SeeMTA-val. Teljesen egyedi képek vannak felhasználva, teljesen egyedi működési módszerrel. Mivel nem célunk a fél képernyőt telebaszni hasztalan infókkal és ablakokkal, úgy látom, ez az elrendezés a legjobban bevált esztétikai szempontból, valamint funkcionalitását tekintve is. Ha nem így véled/vélitek és egyéb működésbeli összefüggést is találsz/találtok a SeeMTA és köztünk, akkor fejtsd/fejtsétek ki. :)

Link to comment

Te tényleg ekkora sügér vagy? Mondd el nekem, hogy a See HUD-on lévő alsó információs csík, a fegyverjelző csík, hol látod nálunk? Ja hogy sehol, akkor az egész amit mondtál, rombadőlt. Minőségtelen grafika. Aha. Természetesen, csakis.

Amúgy a See-n hol van az a funkció, hogy változik a színe a csíkoknak amikor meg le az életed? Ja, hogy sehol.

Az a baj ezzel, hogy Te nem kritikát írtál, hanem egy leminősítést, egy lejáratást. És a kettő között óriási különbség van.

A See képeivel semmire se mentünk volna.. A See fix színű kiskockákkal dolgozik, míg mi nem.

Link to comment

Tisztán látni, hogy vagy azért írod még mindig a faszságaidat, mert hatalmas See-Buzi vagy, vagy egyszerűen irigységből. Komám, amíg nem teszel le az asztalra valami hasonlót, addig ne nyisd ki a pofádat, és főleg ne vádolj meg olyasmivel, amiről lófaszt sem tudsz. Vegyél vissza stílusból és arcból is.

Egyébiránt amit te "saját"-ként emlegettél a téma elején, én sem írtam hozzá azt, hogy "leszedhető az mtaCommunity-ról, csak át kell írni egy-két dolgot", vagy hogy egy másik szerverről loptad. Te is merítetted valahonnan az ötletet, felhasználtad és megvalósítottad, vagy mint mondtam, letöltötted. Kritika szinten még mindig ott tartunk, hogy negatív és pozitív kritika létezik. Az, hogy "elloptad", "koppintottad", "minőségtelen", és hasonló megjegyzések, az NEM kritika, hanem a saját irigységed, vagy szánalmasságod bizonygatása. (Vagy mindkettő egyszerre ;)) Abból pedig, köszi, nem kérünk.

Csak hogy tisztában legyetek a dolgokkal: Folytatjuk a fejlesztést, publikáljuk továbbra is a dolgokat, rátok meg egyáltalán nem vagyunk kíváncsiak :) Ha szúrja valami a szemeteket, akkor lejátszunk megint egy fórumháborút és a szemünkben ugyanúgy alulmaradtok az értelmetlen faszságaitokkal, mint most. Az, hogy a te szemedben Chopper, hogyan szerepelünk, az teljes mértékben le van szarva, mindaddig, amíg legalább feleennyit le nem teszel az asztalra :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...