Jump to content

Kreatív HQ


Recommended Posts

Dead

Mivel a project-ek nem haladtak eléggé ahhoz, hogy a Unity és Blender gyakorlás mellett sok időt rájuk fordítsak, a fejlesztést az én oldalamról berekesztem. :(

Maga a kód magja talán még meg fog élni egy stabil RC kiadást, de a komplexitása miatt nem éri meg az egészet egyedül csinálni.

Ha valakit folytatni akarja, nyugodtan tegye, minden ott van GitHub-on.

Egy C# verziót valószínűleg elkezedek még év vége előtt, de az már (persze) Unity asset lesz.

Jó volt a csapat és sok tapasztalatot szereztem a készítés közben. Az MTA még mindig érdekel, de a profi script-elést most már nem tartom célomnak, legalábbis nem itt.

See you, space cowboy.

--adrenaline.sys

ps.: egy egyszerűbb játékmódot azért még lehet hogy csinálok, de a komplex RP script-eket inkább egy rendes játékba írnám

Edited by Guest
Link to comment
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Belsős (már kettő, juhhú :mrgreen: )

  • adrenalineSYS
PM
IRC
Twitter
Google page

Csiguusz

  • Gmail címet kérd PM-ben
    estefelé telefon
IRC (bugzik)

csiguusz' (Skype)

Külsős (aki csak azt ígérte, hogy segít vagy egyéb okból nem része a magnak)

  • Image
    Gtakiki (map hiányában egyelőre tartalékállomány :( )

Debuggolni jöhet bárki :)

....még lesznek pontosítások és persze továbbra is jöjjön mindenki akit akár csak kicsit és érdekel

Edited by Guest
Link to comment
  • 2 weeks later...
Van kód, ezzaz!! De valami leírás jó lenne, hogy ez úgy mégis micsoda, mi akar lenni, mit kéne vele csinálni.

Meg ha már kódot írunk az legyen szép, nem? Pár tab és szóköz nem ártana szerintem.

Ja és a skype nevem el van írva itt.

eddig nem volt külön gép itthon (2 gépre 1 monitor, de végre megvan az új) szóval hajnal 2kor ki a franc akar multiline kommenteket írni? Én nem.

A dokumetáció (a "nagyobb képhez" és a kód értelmesebb részleteihez) a wikin és kommentekben elszórva lesznek.

Gondolom feltűnt, hogy angolul írom őket, ha valaki szeretné magyarul...hát...ha nagyon szépen kér talán lefordítom, de mivel 2 naponta rájövök, hogy az egész eddigi kód tök hülyeség, nem garantálom a frisseséget. Meg angolozni jó :) (neeeeerd)

Whitespace: nem ártana, de gyorsabb így írni, próbálok rászokni mert nekem is követhetetlen.

Majd megegyezünk valamilyen notáción (a változók meg egyéb rusnyaságok neveinek rendszere).

Ha valakinek van logó ötlete írja le, pm-elje el, küldjön rajzot akármi, nem mellékvágány (nekem legalábbis) mert úgyis Blender-ezek emellett, szóval mindenki jól jár.

(nem mintha nem lennének ötletek, de az egész csapatot kell, hogy jellemezze és az én sajátos stílusom nem jön be minden épeszű embernek)

Link to comment

Tud valaki segíteni teszteléssel?

Jelenleg 2 módszerrel próbálkozok:

1: MTA+Resedit (borrrzalmas, de flexibilis)

2: Scite, ideiglenes funkciókkal

nnamármost a Scite baromi jó az inventory alapjaihoz, mert ahhoz nem kell UI, se semmi MTA cucc. DE! Az MTA tök más funkciókat használ néhány alap Lua library helyett (pölö io.open vs. fileOpen (I/O-ban amúgy se vagyok még túl jó)).

Ezt úgy próbáltam megoldani, hogy elkezdtem egy library-t ami kicseréli a funkciókat egyszerű tesztfunkciókra, ha nem MTA-ben fut a kód, a meta.xml-t pedig (mivel csak "shared" scriptekről van eddig szó) egy egyszerű dofile() ciklus csinálja.

A Kérdés: megéri ezt folytatni a későbbi javak fejében, vagy a jó öreg javít, upgrade resource, alt+tab, teszt, error, javít.... végtelen ciklusa egyszerűbb? (Jó szokásom a dolgok túlbonylítása :) )

Link to comment

Az angollal nekem nincs bajom, tőlem lehet minden úgy.

A whitespace tényleg hasznos lenne, eclipse szerencsére be tudja huzogatni automatikusan, szóval azt meg is csinálom majd mer így rossz ránézni.

Notációnak meg mi mást használhatnánk mint a magyart? Hogy nézne ki, ha magyar létünkre mást hasznánánk? ;) A jelöléseken meg majd meg kell egyezni.

Ilyen logókhoz sose volt sok fantáziám, én rád bízom.

Tesztelés az tényleg gyorsabb lehet Scite-al, vagy bármilyen más lua fordítóval, de csak addig amíg semmi MTA-s cucc nincs. Szerintem amíg a scite-os kódot különösebb nehézségek nélkül át lehet ültetni MTA-ra is addig nem kell MTA-ban tesztelni. Aztán később mehet amit a végén írtál.

Link to comment
Jó, már szebb is. A kóddal viszont addig nem tudok mit kezdeni, amíg nem tudom mit kell csinálni, mert ami most van, abból nem jöttem rá, sok dolognak nem is igazán látom az értelmét.

Soknak nincs is, hidd el. Nem mondtam, hogy egy OOP szakértő vagyok. Nnnna, kaptam káttű (2) esszés házit, szóval ma nem lesz meg az amit mondtam, hogy lesz, ha csak nem éjfél után, ami kellemetlen lenne, mert álmosan nem lehet előadni.

Ja, Image, a Slime jónak tűnik, lehet, hogy beruházok. :)

A logó amúgy nem olyan fontos, de elfoglalna rajzfakton (beza, rajz+infó, jó kombó) és adna némi arculatot. Szóval valami lesz és ha valami van akkor az nagyon. És ha van akkor vázlat is van amit megnézhet mindenki mielőtt kiderül, hogy két égő halálfej egy pentagramban nem jön be mindenkinek. (persze sarkítok, annyira azért nem elborultak amiket csinálok, csak... szokatlanok :mrgreen: )

edit: ha valaki nem vágja a Mercurial-t (mostantól "Higany"), lesz róla egy rövid tutorial, csak amiben én is biztos vagyok és tényleg kell.

Link to comment

Áh, pedig az oop nagyon jó dolog, luában különösen, ugyanis itt rajtad múlik hogyan csinálod. Érdemes megtanulni, legalább hogy luában hogy működik, mert főleg ilyen nagy projekteknél nehéz meglenni nélküle. Majd akkor írok róla én valamit.

A logótervet meg kíváncsian várom, szeretem az elborult ötletek.

Link to comment
Áh, pedig az oop nagyon jó dolog, luában különösen, ugyanis itt rajtad múlik hogyan csinálod. Érdemes megtanulni, legalább hogy luában hogy működik, mert főleg ilyen nagy projekteknél nehéz meglenni nélküle. Majd akkor írok róla én valamit.

A logótervet meg kíváncsian várom, szeretem az elborult ötletek.

értem naggyából, csak tapasztalatom még nincs elég.

kommentelt update jön! (kösz a formázásokat ;) )

A Higanyt akkor mindenki keni-vágja? Mert ha igen, akkor egy hosszú és irritáló folyamattól kíméltek meg engem, miszerint nem kell magyarázni meg tutorial-t csinálni róla. :)

Link to comment
Azt azért nem mondanám kenem-vágom kivülről-belülről a "Higanyt", sok tapasztalatom nem volt vele korábban, de eddig nem volt gond. Én szerintem megoldom tutorial nélkül is.

Ha a commit/pull/push szentháromság meg az adminisztáció (googlecode jelszó + felhasználó) megvan akkor nincs mitől félni. :)

Link to comment

Ha a commit/pull/push szentháromság meg az adminisztáció (googlecode jelszó + felhasználó) megvan akkor nincs mitől félni. :)

Jó, akkor nem félek.

A whitespace-hez, ahogy én szoktam. Remélem nem maradt ki semmi.

-- változók 
local x, y, z = 1, 2, 3 
  
local someTable = {} 
  
local someTable2 = { "asd", 1, 5, a="b" } 
  
local someTable3 = { 
    exampleValue1 = 6, 
    exampleValue2 = "nothing", 
    exampleValue3 = false, 
     
    -- különböző hosszúságú neveknél érdemes talán így: 
    shortName                   = "short", 
    longName___________         = "long", 
    xp                          = 262347 
} 
  
-- függvény 
function someFunction () 
    return false 
end 
  
function someOtherFunction ( x, y ) 
    if x >= 0 and y >= 0 then 
        return x + y 
    else 
        error ( "Only positive numbers and zero allowed" ) 
        -- esetleg így, de ez talán annyira nem lényeges: 
        error "Only positive numbers and zero allowed" 
        return false 
    end 
end 
  
someOtherFunction ( 1, 3 ) 
  
-- táblázatok (tömbök) 
someTable3.xp = 10 
someTable2 [ x ] = "bsd" 
--        ^ -> ide én se mindig teszek szóközt, ahogy éppen kedvem tartja 
  
-- egyéb 
addEventHandler ( "someEvent", root, 
    function () 
        doSomething () 
        cancelEvent () 
    end ) 
  

Link to comment

van egy elég nagy problem a whitespace update-eddel :/

az itten a baj, hogy mire arról tudomást szereztem, már változtattam a kódon, most viszont a higany nem engedi átnyomni a függetlenül elkészített verziót.

Whitespace-t majd úgyis teszek bele a kommentek írogatásánál, köbö úgy, ahogy ajánlottad.

Addig meg minek a whitespace, ha a kód nem is jó? :)

Értékelem a segítséget, de most fogggalmam sincs, hogy küldjem el az új verziót.

Megpróbálom történelmünk első merge-ét megcsinálni akkor tán engedi.

Ja, hogy kell forced push-t csinálni? Nem jött rá valaki? (akkor nem kéne merge)

A kettő merge-elve, remélem jól. :)

Majd tesztelem, ha kész az env tervének leírása/dokumentálva van az egész

Link to comment

Találjunk ki valami faja nevet, 'mkay?

Én spec mindig is Epineprhine Studios néven akartam futni, de az kicsit egoista (az epinefrin az adrenalin orvosi neve és így hívják a folyadékot is amit beinjekcióznak) és amúgy is későbbre tartogatom :P

Szóval kell valami ami jól leírja kik vagyunk vagy csak simán jól hangzik :)

(pölö.: Jedi Unicorn Riders)

Link to comment
Trial&Eror, hogy hangzik? :)

Nekem ez nem igazán tetszik. Ilyenkor olyan zavaró, hogy sosem jut eszembe egy rendes név, így max leszólni tudom a másét, sajatot kitalálni meg nem tudok.

Szóval, előre is elnézést, tőlem nem valószínű, hogy lesz ötlet. De látom neked megy ez, tehát csak így tovább! ;)

Link to comment

Az update-hez: izgatottan várom az új dolgokat, lassan talán megértem mi akar ott készülni, és akkor én is bekapcsolódhatok a fejlesztésbe. És egy apróság:

              s=s..[[ 
  
]]..i.."-=>"..v 
--egy ilyen rondaság helyett, ez nem lenne jobb? 
s = s .. "\n" .. i .. "-=>" .. v 

Link to comment
Az update-hez: izgatottan várom az új dolgokat, lassan talán megértem mi akar ott készülni, és akkor én is bekapcsolódhatok a fejlesztésbe. És egy apróság:
              s=s..[[ 
  
]]..i.."-=>"..v 
--egy ilyen rondaság helyett, ez nem lenne jobb? 
s = s .. "\n" .. i .. "-=>" .. v 

lehet, de nem sokat foglalkoztam még string formázással és akkor perpillanat nem akartam utánanézni, hogy pontosan hová kell azt a /n-t tenni. :)

de mindjárt át is írom, kösz a tippet

Link to comment
A \n új sort jelent, oda kell betenni, ahova a sortörést szeretnéd. ;)

ennyit azért tudtam, az alap Lua dokumentáció fontosabb részeit már többször átolvastam, csak annyi problem volt, hogy sortörés helyett mindig a "/n" stringet kaptam vissza (pl.: "foo".."/n".."bar"="foo/nbar", bár pont így még nem próbáltam)

Más:

Hogyan lehet a Konekit LDT-t rendesen konfigurálni?! Eddig SZINTE tökéletes és sokkal jobb mint SciTE-ban szerencsétlenkedni, DE:

-nem műxik a konzol input (io.read(), defult inputtal) (Nem ad vissza semmit.)

-ha io.read-et használok beáll egy végtelen ciklusba az aktuális script és kb 30 sec mire leáll (miután a konzol leállítás ikonját használtam, persze, mert magától az egész Szentháromságra sem állna meg. De még kettőre sem. A többit meg már kitalálhatjátok...)

-van-e és ha igen hol található a sormozgatás (Nem olyan mint a SciTE/NPP ctr+t-je, hanem amikor akár több sort is tudsz le föl mozgatni NPP-ben (asszem ctr+shift+(uparrow or downarrow)-val))

-...és persze egy hotkey sem ott van ahol kell, de majd konzultálom az F1 gombot, remélve, hogy legalább a help ott van ahol minden rendes programban (kivéve persze az MTA Helpmanager és rokonai, mert az (mint köztudott) F9)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...