Jump to content

Kezdő vagy haladó csapatot gyűjtök


Recommended Posts

Hi!

Olyanokat keresek akiket érdekel az MTA kreatív oldala és tudnak/szeretnének tanulni scriptelést, mappelést és egyéb ilyeneket.

Nem szerver készítése a cél (bár nincs kizárva ez sem) hanem, hogy olyan resource-okat csináljunk amilyeneket még senki.

Magyartudás nem árt (bármilyen származású tag jöhet), de az angol szinte kötelező a legtöbb posztra.

A jelenlegi vázlatos project-ek:

(masszív, de ki mondta, hogy mindet egy hét alatt kell megírni?)

--RP

  • 2d, tile-based inventory (a tárgyaknak méretük van, komplex funckionalitás)
    NPC system (RP kiegészítés, HLC és Slothbot implementációktól kezdve a dialógus rendszer és inventory használatig)
    fizikai javítások (jobb handling line-ok, komplex sérülésrendszer (járművek és karakterek))
    item combination (tárgykombinálás (NEM craftolás), építkezés, alkatrészek, karbantartás (ezek együttműködnek a fizikával))

--xtreme (egy extrém sport gamemode, még homályos hogy race típusú vagy freeroam)

  • climbing (egy kompetitív platform gamemode)
    tagwars (graffiti)
    motoX
    off-road
    derby (a fizikai javításokkal)

--pro Race (egy majdnem teljeskörű szimulátor, persze a motor keretein belül, RP elemekkel és menedzsmenttel)

--apocalypse RP (történetalapú, félig kötött, felfedezés és RP alapú gamemode, a fentiek közül szinte mindent felhasználva)

akiket keresek:

--program

gamemode scripter (több is)

EDF scripter

AI scripter

(PHP, későbbi fázisokban)

--tartalom

mapperek, írók, grafikusok, zenészek és úgy akárki ami tartalommal tölti meg a vázat

...de ha bármilyen módon segítenél, van út arra is

NEM fontos profin tudni ezeket, afféle önképző szakkör is lenne

amit nyújtunk:

  • tapasztalat
    csapatmunka
    önkifejezés
    és persze egy külön aranybetűs márványba vésett hely a készítők listáján

...nembeszélve persze a hírnévről és csillogásról (már amennyi egy ekkora közösségben elfér)

ami nem árt, de nem létfontosságú:

minél több minél összetettebb játék vagy kapcsolódó koncepció ismerése (és ez nem azt jelenti, hogy 60x végigtoltad a Mafia-t, inkább a műelemzés kategória)

game design ismeretek (játékbalansz, némi matek)

3D-ben bármi

grafikai tudás (bármilyen műfaj és stílus)

irodalmi ismeretek

verziókontroll

más programozási nyelvek ismerete

Link to comment

Az ötlet tetszik. Különösen az "apocalypse RP" tetszett. Stalkerezés közben többször eszembe jutott, milyen jó lenne valami hasonlót MTA-ban is megcsinálni.

Menő lenne egy ilyen magyar csapat, ami alkotna is valamit, ami még nem volt. Csak azt nem tudom, hogy a magyarok közül össze lehetne-e szedni bármilyen csapatot, akivel lehet dolgozni (szerintem nem, de ne legyen igazam). Itt a fórumon se túl aktív a nép, de azért én örülnék ha összejönne.

Ha a kezdeményezésből lesz valami, és majd az időm is megengedi, akkor pár dologban szívesen besegítek.

Link to comment

nem csak magyar lenne, legalábbis nincs kizárva senki sem.

igazából a jelenleg apocalypseRP munkacímen futó project-et a MTA DayZ fórumon vetettem fel először, ahol egy (asszem román) grafikus jelentkezett segíteni. mivel akkor még elég keveset tudtam nem lett belőle sok, hiába volt meg minden fejben, nem tudtam átültetni LUA-ba, mert egyszerűen nem ismertem eléggé.

de jelenleg az abból induló inventory system magja már késznek tekinthető, csak néhény finomságot kell eldönteni (exported funkciók főleg és a tárgyak szintaxisa) meg egy rendes GUI-t csinálni hozzá

személyesen ismerek egy srácot akiben megvan a kretív hajlam, csak nem tud progrmaozni/script-elni, de a gondolkodásmódja tökéletes ahhoz amit csinál.

szóval mindenkit beleszámítva vagyunk eddig:

én, magyar scripter, modellező és game designer növendék

a román srác akivel az RP-n dolgoztam, mapper (oltári, tegyük hozzá, de nem tudok eddigi ilyen irányú munkát mutatni tőle azon kívül amit nekem mutatott), grafikus és hobbiszonten ír is

petke, magyar, rengeteg RP-s tapasztalattal, jó írói képességekkel, filmes indítattással és vérbeli kultúrgamer

kérdéses: egy negyedik srác aki ténylegesen ír egy regényt és felajánlotta ezirányú segítségét

és persze csiguusz aki szerintem a legerősebb agyi húzóerő lenne, mivel sokkal több tapasztalata van etéren mint az összes eddiginek együttvéve

na, vissza a resdit bújásához és ennek a fordításához

Link to comment

OK, eddig nem rossz, sőt jobb a reakció mint vártam :)

mapper MÉG nem kell (tekintve, hogy nincs mihez mappolni), de bármilyen script irányú segítség jól jön.

update: megvan egy fontos része az inventory-nak, szóval munka gőzerővel (az a bizonyos item szintaxis)

aki tud segíteni, vagy csak látni akarja ami eddig készült írja meg mikor tud fent lenni (és/vagy hol lehet elérni) és ha össze tudjuk egyeztetni akkor online elintézzük.

nyitok egy új topic-ot ahol a szervezés-megbeszélés és az elérhetőségek lesznek, a link ennek a topic-nak az első posztjában lesz

Link to comment

Tegnaphoz képest holnap írok :) (wow, az a "Max Taylor")

Holnap után után érek csak igazán rá (töri pótvizsga :D (lehet nem kéne büszkélkednem)).

Skype-on megtaláltok, ha nagyon azt akarjátok használni, de én jobban preferálom a Gmail-t, szal az lesz.

Minden nap felnézek és az IRC-re is próbálok rászokni, szóval ha egyeztetni kell, még lehet addog bőven.

[email protected]

Főleg késő (naaaagyon késő) este érek rá és korán (még koránabb mint amilyen késő az este volt) reggel, ezenkívül kora délelőtt. Ezt az okozza, hogy ez az egyetlen PC a családban és vagyunk rá öten ebből 1 (én) az aki hajnal 4-ig is fent marad (ha hagyják), tehát ha valakinek más időpont a jó, én benne vagyok, de a diplomáciai képességeim latba vetése kell.

össszefoglalava: 11:00-04:00 (amikor fent vagyok) vagy (ez xor vagy, nem 2 órát alszok) 06:00-14:00 (amikor fel tudok kelni) +/- 1 óra mindenre

Link to comment

Ok, holnap délelőtt fent leszek (tehát ma este NEM) IRC-n és gmail-en, mégegyszer a cím:

[email protected]

irc-n a script channel-en is leszek az alap MTA mellett

7-től 14-ig kisebb megszakításokkal. Most jobb szervezést nem tudok nyújtani ehhez. :mrgreen:

Ha nem válaszolok akkor vagy a gép fagy, vagy a net, vagy nem vagyok ott ideiglenesen.

Emellett pedig aki érdeklődik írjon egy (minél teljesebb) bemutatkozást ide.

ps.: említettem már, hogy követhetetlenül fogalamazok? :fadein:

Link to comment
Mi SeeMTA-n SVN-t használunk.

Thx, de én soha nem használtam egyiket se, a blenderguru.com-os Mercurial tutorialnak feléig már eljutottam (több mint egy órás), tehét az alapokat értem, de semmi gyakorlat.

code.google projectkezelés érdekelne főleg, mivel azt használja az MTA is.

Link to comment

Szerintem nem a link volt a kérdés. Hanem hogy ott milyen verziókontroll legyen. :)

Amúgy az MTA is SVN-t használ.

uramatyám, ennél azért érthetőbben fogalmazok :)

úgy értettem, hogy tapasztalataitok alapján mi lenne a legjobb és azt hogy kéne implementálni.

ja, és a "megbeszélés": tudom, ez talán nem mindenkinek tetszik, de Skype-ot nem használok.

minél centralizáltabb az egész project, annál jobb, ezért G+ oldalhoz és code.google version controll-hoz a legjobb a hangouts lenne.

ezenkívül pedig a Skype túl "Microsoft" és túl mélyen Facebook-osított.

edit: Milyen license lenne a legjobb? Fontos egyáltalán?

ok, eddig az Apache tűnik a legjobbnak. Vélemények, javaslatok?

Link to comment

Ahogy látom továbbra sem túl nagy a lekesedés itt. De mindegy, is a verzió kontroll nekem mindegy, egyikkel sincs túl sok tapasztalatom, eddig főleg egydeül dolgoztam.

A licenc meg mindenképpen fontos nyílt forráskód esetént. Nem tudom hogy akarod, de biztos utána olvastál melyik licenc mit tud. Szóval ha szerinted az Apache lenne a jó, akkor lehet az.

Link to comment

hja, nem sok vállalkozó kedvű magyar van :(

version controll téren szerintem a Mercurial lesz a nyerő mert:

nem kell központi szerver

.blend file-okat is kezel. Hogy ez másoknak miért fontos? Nem az. De nekem jó és mivel senki nem mondott mást, az lesz :)

(azért nem GIT lesz, mert ez bináris fájlokat is kezel (ld.: .blend))

Addig megpróbálom megtanulni a Tortoise Hg-t, mert a magasságos Atyaúristen szerelmetes bal térdkalácsára sem akarta elárulni a kitatrtó ötperces munkám után sem, hogy hogyan kéne nekem mégis új projectet nyyitnom. Bár a code.google-höz a Tortoise valszeg nem kell :)

nna, google. Amikor a legutóbb néztem, pont valami update ment, szóval nem engedett kreálni.

Most iskolakezdés és gépköltöztetés miatt nem garantálom, hogy aktív leszek, de később annál inkább.

Az eddigi fájlokat amint kész a project feltöltöm.

--ja, az invitel néha #>&>rakszik a nettel, tehát komplikációk felléphetnek. ezért sem akarok voice chate-et használni, mert minél nagyobb a terhelés, annál sűrűbben szakad meg.

Link to comment

itt állt egy rakás szöveg, amitől inkább megkímélek mindekit, akit érdekel, klikk a spoiler-re :arrowdown:

Azoknak akik valamilyen formában segítséget ígértek:

Ne várjátok légyszi, hogy majd lesz valami találkozó ahol mindeki bemutatkozik. Amikor az is kérdéses, hogy mikor és mennyit szkriptelek, rajzolok, modellezek és tanulok és egyáltalán lefekszek-e még ma, (plusz érettségi és stb.) akkor nem tudok egy ilyet megszervezni. Ellenben az a jó az internetben, hogy nem kell egyszerre jelen lennie minden résztvevőnek, hanem X kiír J bugot és Y beküldi a patchet.

Ha mégis megy mindez együtt, az überzsír, csak magamat ismewrve ez nem lesz gyakori egy darabig, csak mivel annyi volt, hogy "kéne egy meetinget tartani" aminek nem is én adtam időpontot, nem tudom mi lesz ebből.

Az a baj fél Magyarországgal, hogy mindenki szervez, hárít, perel meg pályáz és semmi nem lesz semmiből. Hát én nem akarok ilyen lenni.

Ott van a bemutkozások topic, szóval légyszi, tök jó, hogy ennek meg ennek a szervernek scripteltél és mindenféle nyelvet ismersz, de ha semmi kommunikáció nincs, akkor a magyar resource-ok megmaradnak admin panel fordításoknak (mert ki fog itt komolyan angolt tanulni?) meg klónoknak.

Ajánlom figyelmébe mindenkinek (az öregebbek talán ismerik) a Philos Labs történetét, akik zseniális játékokat csináltak a 2000-es évek környékén, aztán sok év után kiadták a játékot amit rengeteget csiszolgattak és mégis egy szégyen volt.

ami fontos az a következő cikk, ami szerintem összefoglalja, hogy miért is akarom én ezt csinálni és miért úgy ahogy és miért pont Veletek

a teljes sztori:Philos Laboratories, egy nagy cég bukása

ha van fellelhető akkori PC Gurutok vagy akármilyen más ilyen újságotok, érdemes belenézni menyire hittek bennük sokan.

mai példa, források és magyarázatok nélkül: Stormregion

ja, volt még nekünk Screamer 4x4 (stílusteremtő) és Insane (szinte annak mondható)

Link to comment
Screamer 4x4 nekem is megvan, durva egy game volt anno mindig azzal toltam.:D

No offense, de neked tényleg ennyi jött le abból a hozzászólásból?

A cikk mellesleg tökéletesen példázza a magyarok jellemző "Éj, ráérünk arra még" mentalitását (na és persze a Counter-Strike káros hatásait). Viszont én nem találtam meg benne, hol foglalja össze, hogy:

miért is akarom én ezt csinálni és miért úgy ahogy és miért pont Veletek

A gond persze lehet velem van, időnként nehéz a felfogásom.

A kommunikacioval nem lenne gond, ha lenne kivel kommunikálni. Csak ehhez pont nincs kedve senkinek.

Nem baj ha nem tudunk egyszerre fönt lenni és úgy beszelni, mert itt ez a csodálatos dolog, amit fórumnak hívnak, és itt hagyhatsz üzeneteket másoknak, amiket ők később, amikor ráérnek, elolvashatnak es valaszolhatnak rá, a választ pedig te is akkor olvasod el amikor ismét van időd erre. A probléma, hogy nem tud mindenki ugyanakkor online lenni, ezzel megoldva, csak használni kéne.

Az "X beküldi J bugot, Y javítja" is jó dolog lenne, már pár aktív emberrel is. Itt talán a legfőbb gond, hogy mintha most nem lenne miben bugot keresni.

Link to comment

öszzefoglaló: Ne rám várjatok, hogy minden kis infót chat-ben átadjatok. Ott a bemutatkozások topic. Lécciléccilécci.

elég bajom van ezzel a rövid kis listának megfeleléssel:

Blender tanulás

Rajz

Írás

Podcast

Unity

...

és persze Lua

NEM tudok mindent szervezni, szóval BÁRKI aki akár csak egy KICSIT is segíteni akar, adja meg az elérhetőségeit ÉS a ráérését és ha akraja még egy 2 oldalas CV-t :)

Link to comment

nna, rakom mindjárt a kódot

ja, azért az a cikk yrja le miért csinálom ezt, mert én (és eddig még sajna csak csiguusz) azt (is) akarom elérni, hogy mikor azt mondják, hogy ezt meg ezt egy magyar csapat csinálta, akkor mindenki azt mondja "Hűűűű, az csak jó lehet"

.....

de addig még sok-sok debuggolás vár mindenkire :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...